Zpět k článkům

logo

Služba Revive Israel

©23/6/2012 Revive Israel Ministries

Přátelé navždy

Asher Intrater

Touží někdo mít přítele a být sám přítelem? Je důležité být přítelem?

Ježíš řekl, že účelem učednictví je být Jeho přítelem. Jan 15:15  Už vás nenazývám služebníky, protože služebník neví, co činí jeho pán. Nazval jsem vás přáteli, neboť jsem vám dal poznat všechno, co jsem slyšel od svého Otce. Byli jsme stvořeni, abychom byli přáteli Boha a přáteli sobě navzájem. Stejně tak vychováváme naše děti ve víře, že se jednoho dne stanou našimi nejlepšími přáteli.

Být přítelem není ale tak lehké. Přísloví 20:6  Mnoho lidí rozhlašuje své milosrdenství, ale muže spolehlivého kdo najde? Být dobrým přítelem si tedy žádá spolehlivost. Mnoho z nás je ale příliš zaměstnáno svou prací a službou, než aby věnovalo svůj čas budování vztahů s ostatními.

V příběhu Dobrého Samaritána Ježíš zdůrazňuje to, že nezáleží až tak na tom, kdo je naším sousedem, ale jak se chováme my jako dobří sousedé (Lukáš 10,36). [Má tchýně kdysi pověděla svým dcerám: „Nehledej toho pravého muže, ale staň se pravou ženou.“]

Test opravdového přátelství je, že on s tebou ať už jsi kdekoliv a v jakékoliv těžké situaci, vytrvá. Aby vzniklo pevné přátelství, je třeba zaplatit určitou cenu. Přísloví 17:17  V každičkém čase miluje přítel, zrodil se bratrem pro doby soužení. Ježíš zaplatil definitivní cenu, aby se stal naším přítelem.

Bůh nám dal v tomto životě čas, zdroje a příležitosti. Jedním z cílů tohoto života je budovat přátelství, které vytrvá až navždy. Lukáš 16:9  A já vám pravím: Učiňte si přátele z mamonu nepravosti, aby vás, až pomine, přijali do věčných stanů. Ježíš svými projevy finančně nemanipuloval s lidmi, aby si „koupil“ jejich loajalitu. Zdůrazňoval důležitost budování „věčných“ přátelství a používání všech dostupných prostředků k tomu abychom jich docílili.

Všechno v tomto životě pomine. Jedině vztah založený na pravé lásce přetrvá navždy.


 Anastasia o homosexualitě  

Nejvíce politicky „nekorektním“ a kontroverzním poslancem izraelského Knessetu je bezesporu Anastasia Michaelovski, 37 let stará matka osmi dětí. Narodila se v Rusku v nominální křesťanské rodině. Vyhrála Miss Leningrad a v roce 1997 poznala izraelského podnikatele Jossiho Samuelsona, kterého potkala na výstavě inženýrství. Konvertovala k Judaismu a jako Židé se také pak vzali. Říká, že popravdě do politiky vlastně vůbec nechtěla nikdy vstupovat; chtěla být radši doma se svými dětmi. Vtipkovala, že celou svou kariéru byla těhotná a to že má děti, vidí jako „misi od Boha“. Je loajální členkou strany Avigdora Liebermana (i když se sama považuje za nejmladší a nejdivočejší dítě strany).

Je fascinující, že Anastasia přijala ve svém devátém měsíci pozvání do televize a do práce cestuje veřejnou dopravou. Ačkoliv je známa svými anti-feministickými projevy, polila v parlamentu vodou arabského poslance Ghaleba Majadela, který jí řekl, ať zavře hubu, když protestovala proti anti-izraelskému postoji poslankyně Zoavi.

Její poslední skandál vznikl jejími poznámkami na adresu homosexuálů. V hlavním článku víkendového vydání deníku Maariv (22.6.2012) nazvaného Nechť je zde temnota, s podtitulem Královna dramatu, Anastasia říká: ‘Filmy a reklamy v televizi mají homosexuální podtext, který působí jako správný a normativní model, který má fatální vliv na společnost, zvláště pak na mládež a teenagery.’

Když byla konfrontována s tím, že s homosexualitou se člověk narodí, odpověděla: ‘Tento populární názor získal legitimitu. Tato sexuální tendence se vyvíjí, protože lidé nezískávají hodnoty normativních rodin. Normální manželské vztahy by měly být mezi mužem a ženou. Když lidé vycházejí do ulic v Gay-pride parade, oblečeni jen ve spodním prádle, dokonce někdy bez, je toto hrdost? Zachází to již příliš daleko. Poškozuje to práva dětí, práva rodiny a práva žen.’

Většina politických analytiků se shoduje, že nebude znovu zvolena.


Napětí v Egyptě

Eddie Santoro

Minulý týden byl zvolen Mohamed Mursí, vedoucí postava Muslimského bratrstva, prezidentem Egypta. Současná vojenská rada, vedená generálem Ahmedem Šafíkem, uzavřela parlament a vydala prozatímní ústavní prohlášení bránící převzetí moci islamisty.  Vše je v Egyptě připraveno pro velkou konfrontaci mezi těmito dvěma nejvlivnějšími silami.

Pokud Muslimské bratrstvo vyhraje tuto bitvu, bude mírová smlouva, která byla funkční po dobu 36 roků pravděpodobně zničena a dříve klidná hranice mezi Izraelem a Egyptem bude uvrhnuta do stavu napětí, hrůzy a nakonec i války.

Minulou neděli došlo k nelegálnímu přechodu teroristů přes hranici ze Sínaje, kde napadli několik izraelských pracovníků. Jeden muž byl zabit a druhý byl těžce raněn.

Hamás zase začal z Gazy minomety a raketami odstřelovat jižní části Izraele. Přes padesát střel přistálo na izraelském území, z toho jedna zasáhla budovu v Aškelónu, kde vážně zranila policistu.  

Denní napětí, které je cítit tak mnoho v Izraeli, je vedlejším produktem duševní a fyzické války, která zuří proti samotné existenci Izraele. Konflikt se bude čím dál tím více přiostřovat, čím více se bude blížit příchod Páně.


Syn Hamásu v Izraeli

Mousab ben Yousef, autor knihy "Son of Hamas" je v současné době v Izraeli, kde pracuje na novém filmovém projektu, který zachycuje život Mohameda. Na tiskové konferenci Mousab uvedl, že islám je fanatické náboženství, které upřednostňuje válku nad mírem. Zmínil také neschopnost Arabského jara stát se smysluplným a jako důkaz použil vzestup Muslimského bratrstva v Egyptě, které pohání arabské státy více dozadu než dopředu.

Pro celý článek z Jerusalem post v angličtině klikněte zde.


Zpět

Zpět