Zpět k článkům

logo

Služba Revive Israel
©7/11/2014 Revive Israel Ministries

Eskalace n ásilí

Eddie Santoro

Za těch mnoho let, co už žijeme v Izraeli, jsme prožili mnoho vln teroristického násilí. Našemu příjezdu do Izraele předcházela První intifáda (palestinské povstání, které probíhalo v letech 1987-1991). O pár let později jsme zažili i Druhou intifádu (2000- 2005). V současné době, kdy eskaluje násilí napříč celým Jeruzalémem, to vypadá, že hrozí vypuknutí třetí intifády.

Tento týden Ibrahim al-Akary, 48-letý otec pěti dětí, najel svou dodávkou do tramvajového ostrůvku plného chodců. Na místě zemřel Drúz, pocházející z Jeruzaléma a dalších jedenáct Izraelců bylo zraněno, z toho tři vážně. Tento útok byl kopií události, která se stala minulý týden, kdy taktéž arabský řidič najel do ostrůvku plného lidí a kde zahynulo tři měsíce staré děťátko. Oba teroristé byli bezpečnostními silami zabiti.

Včera v noci, jen několik hodin poté, co došlo k poslednímu útoku, byli znovu arabským řidičem sraženi tři vojáci stojící na krajnici silnice. Všichni tři byli zraněni, jeden vážně. Tentokrát se po intenzivním pátrání podařilo řidiče zatknout živého.

Po všech těchto událostech byli tito terorističtí vrazi Palestinskou samosprávou a Hamasem okamžitě prohlášeni za „mučedníky a hrdiny“. Po každém pohřbu těchto teroristů došlo ve východních čtvrtích Jeruzaléma k rozdmýchávání násilí.

Chrámová hora

V současné době dochází také k napětí v okolí Chrámové hory, nejsvatějšího místo judaismu a místa, kde je umístěná mešita Al Aksa, které přerůstá v násilí. K těmto událostem došlo po pokusu o atentát na rabiho Jehudu Glicka, předního zastánce práva Židů modlit se na Chrámové hoře. Minulý týden byl teroristou na motocyklu čtyřikrát střelen a v současné době se zotavuje z života ohrožujícího zranění.

Nedlouho poté se mladí Palestinci shromáždili ke vzpouře a začali provádět nevyprovokované útoky proti izraelské policii. V návaznosti na tyto násilné projevy, se minulý týden izraelská vláda rozhodla z bezpečnostních důvodů uzavřít přístup do mešity Al Aksa. Muslimský svět v zápětí obvinil Izrael z diskriminace a z pokusu zničit mešitu Al Aksa. V reakci na tato tvrzení byl celý arabský svět vzhůru nohama.

Prosím modlete se, aby byla tato vlna násilí přerušena a nepřerostla v třetí intifádu; za moudrost pro izraelskou vládu, jak v těchto situacích reagovat; proti duchu islámského džihádu, který přináší zmatek a tmu; a za spásu palestinského lidu a zástupy muslimů z celého světa.


Novinky z Japonska, volby ve Fukušimě; Setkání APEC 7-11 listopadu

Ariel Blumenthal

Děkuji Vám všem za modlitby za našeho spojence v Japonsku, Jošitaku Ikarašiho. Ve své snaze stát se guvernérem prefektury Fukušimy bohužel nebyl úspěšný. Jeho preference během třech týdnů před volbami rapidně rostly a získal přes 11.000 hlasů, to ale nestačilo, aby porazil úřadujícího guvernéra.

Přesto existuje mnoho pozitivních věcí, které z jeho kampaně vzešly, z nichž nejdůležitější je nové spojení s Čínou. Jeden z Jošitakových nejsilnějších příznivců pan Hirobe, který nakonec vzal Jošitaku pod svá křídla, má mnoho přátel v Číně a je ředitelem společnosti Japonsko-čínského přátelství; oba dva se budou v Pekingu účastnit organizace nadcházející konference APEC, což je Asijsko-pacifické hospodářské společenství (7. – 11. 11.). Noviny se k tomu vyjádřily, že pro Asii to může být jedna z nevýznamnějších, historicky významných a diplomatických událostí (Forbes, 27. října). V Číně a Japonsku jsou velká očekávání ohledně historického podání rukou a potenciálu usmíření mezi jejich vůdci, jelikož jejich národy se nedávno tomu znovu přiblížily k ozbrojenému konfliktu. Jednalo se o zdánlivě banální spor o to, kdo je vlastníkem několika malých ostrovů v oceánu mezi oběma zeměmi. Ve skutečnosti se zde jedná o hrdost a staré rány, které potřebují vyléčení.

Prosím modlete se za tuto konferenci, zejména za dva dny od 10 do 11. 11., kdy se zde sejdou významní političtí zástupci, a to včetně Si Ťin-pchinga z Číny, Abe Šinzó Japonska, Vladimíra Putina a prezidenta Obamy. Modleme se za skutečný mír, spravedlnost, pokání a přátelství mezi Čínou a Japonskem!


Ohlédnutí se za misijním výjezdem do Kanady

Cody Archer  

Právě jsme se vrátili do Izraele a jsme tak moc vděčni za čas, který jsme měli v Kanadě. Děkuji všem, kteří se za nás modlili! Byl to velmi úspěšný výjezd! Měli jsme možnost dvanáctkrát sloužit a byli jsme svědky svědectví o uzdravení:

Po diskuzi o sexuální čistotě, kterou jsme měli s baptistickou mládeží, mi jejich pastor nabídl, že mě doprovodí k mému autu. Na parkovišti mě zastavil a zeptal se, zda bych se nemohl modlit za jeho rameno. Než jsme se modlili, zvedl ruce nad hlavu, aby mi ukázal, že vzhledem k bolesti a ztuhlosti není schopen zvednout pravou ruku, která byla kratší skoro 6 centimetrů než ta levá. Po dvou modlitbách došlo k výraznému zlepšení. Tak jsme se modlili potřetí a všechna bolest zmizela! Mohl volně otáčet ramenem a dosáhnout stejně vysoko, jako levá paže!

Poté jsme se vrátili dovnitř, abychom mohli sdílet toto svědectví s mládeží. Zde mi pastor nabídl, abych se modlil za ostatní. Bolest kostrče jednoho mladého muže zmizela okamžitě a pata další dívky se skrze modlitbu výrazně zlepšila!

Teroristické útoky v Kanadě

Během jednoho týdne, těsně před koncem října, byli během dvou útoků zavražděni kanadští vojáci islámskými teroristy. Druhý útok se odehrál v sídle kanadské vláda v Ottawě. Slyšeli jsme mnoho Kanaďanů říkat slova typu: „Wow, ty věci, které vídáme ve zprávách a které se dějí v dalekých zemích, se dnes uskutečnily tady u nás“. Prosím, modlete se za Kanadu a její nasazení proti terorismu uvnitř, i vně jejích hranic!


Zpět
Zpět