Zpět k článkům

logo

Služba Revive Israel

© 3/6/2016 Služba Revive Israel

Proč je naše partnerství tak důležité?

Cody se sdílí o významu našeho partnerství ve světle Ješuova návratu a prohloubení evangelia, a to zejména v oblasti v okně 10-40, kde žije nejmenší množství věřících.

Pro sledování klikněte ZDE!

Titulky jsou k dispozici ve francouzštině, španělštině, portugalštině, dánštině a korejštině.


Naše vyučování ve VAŠEM jazyce!

Mediální tým Revive Israel zahájil nový projekt přidávání titulků pro naše video vyučování. Je to úkol realizovatelný za pomoci věrných dobrovolníků, kteří zareagovali na naše nedávné pozvání. Každý z nich se liší v množství hodin, které každý měsíc investují, ale všechny jsou životně důležité. Projekt je stále ve své počáteční fázi, ale postupujeme. V současné době máme francouzské, portugalské, španělské, dánské a korejské týmy, které jsou s námi v partnerství a přeposílají životně důležité a transformující zprávy do svých národů.

Máte dovednosti v překladatelství a touhu vidět naše vyučování ve vašem jazyce? Připojte se k naší překladatelské rodině. Pro info napište na jake@reviveisrael.org


Vaše role v posledních časech a jak se připravit

Zde je další vyučování od Ašera Intratera z nedávné konference Israel Intensive pořádané IHOPKC. Pro sledování v angličtině klikněte ZDE!


Zázraky v Řecku

Greta Mavro

Židovsko-řecký most je v Pavlových stopách znovu vybudováván v tomto historickém středozemním regionu. Tento měsíc tým z Gateways Beyond Training School na Kypru, navštívil Tesaloniku, kde sloužil v uprchlických táborech a také v řeckých církvích. Já jsem pomáhala koordinovat činnost v Berea a Soluni .

Když tým vstoupil na náměstí v Berea (Sk 17,10-11), sedělo tam několik Řeků. Okamžitě na nás z dálky volali, „kdo jste?“ Odpověděli jsme, že jsme Židé a věřící z pohanů, kteří přišli, aby požehnali Řecko. Se slzami v očích nám jeden z nich řekl: „Vzpomínám si, když jsem byl kluk, tak přišli nacisté, aby vyhnali Židy ze synagogy a odvezli je do Osvětimi. Vždy, když si na to vzpomenu, tak pláču!“

Pak jsme šli do synagogy, kde byli bérojští řečtí Židé obklíčeni a zamčeni uvnitř synagogy, kde byli několik dní bez jídla a pití a to na stejném místě, kde apoštol Pavel kázal před téměř 2000 lety. Když jsme poslouchali Evi, řeckou turistickou průvodkyni, která nám vášnivě převyprávěla tento příběh, celý tým padl na kolena a začal volat k Bohu. Najednou se otevřely dveře a do synagogy vstoupila izraelská skupina turistů. Spontánně jsme začali tančit a spolu zpívali Am Jisrael Chai (Lid Izraele žije!) Jeden z Izraelců nám připomněl: „Dnes je Den nezávislosti Izraele!“

Vrátili jsme se poté na náměstí k další evangelizaci. Přišla za námi prominentní bérojská žena s čerstvě upečenými koláči a začala je krájet a všem nám rozdávat. Řekla: „Pozorovala jsem vás z okna a najednou jsem cítila, že vám musím upéct koláč a přinést vám ho!“ Pár chvil po tom, dala svůj život Pánu! Řada mužů a žen se s námi modlila. Jednomu muži, který dal své srdce Pánu, byla uzdravena noha. Měli jsme také hluboký rozhovor s řeckým pravoslavným knězem, který mluvil o potřebě jednoty mezi všemi křesťanskými denominacemi .

A tak mnozí z nich uvěřili a s nimi nemálo Řeků, vznešených žen i mužů. Skutky 17,12 

Měli jsme celou řadu rozhovorů u Bílé věže v Soluni. Když náš tým chválil Pána, všimla jsem si, že k nám přišla jedna Řekyně a postavila se vedle mě. Začala jsem jí sdílet evangelium a tak jsem zjistila, že byla velmi hladová po Ješuovi. Modlila se se mnou, a přijala jej s otevřeným srdcem. Pak mi řekla, že trpěla vážnými problémy se zády. Modlila jsem se s ní za uzdravení, ale obdržela pouze mírnou úlevu. Po asi 15 minutách jsem vnímala, že se mám znovu modlit za její uzdravení. Tentokrát jsem měla vizi démona, který ji držel a svíral. Postavila jsem se tomu ve jménu Ješuy a žena najednou otevřela ústa a zhluboka hlasitě povzdechla, jako by něco opustilo její tělo. Pak vykřikla: „Je to pryč! Jsem zdravá!“

Každý den šel náš tým také do pohraničního tábora u pro uprchlíky. Mezi muslimskými uprchlíky se děje mnoho spasení, znamení a zázraků. Muslimská žena, se kterou jsem se setkala, natáhla ruku, aby mi ukázala, že její prostředníček byl ochromen a skrčen. Modlila jsem se za uzdravení a právě tam před našima očima, se její prst narovnal a stal se normální. Její dcera mě pak popadla za ruku a položila si ji na hlavu. Dala mi vědět, abych se modlila za její problémy s hlavou. Okamžitě byla uzdravena a celá rodina si vzala Bible !

Vyučovala jsem v nejmenovaném sboru Evangelické církve o obnově řecké identity (jak přijdou k jednotě s Izraelem) a mnozí mi řekli, že se jim otevřely oči a byli hluboce dotčeni. Jeden muž ke mně přišel se slzami a řekl: „Nikdy jsem neslyšel něco takového, a to zejména od ženy kazatelky! Jdu to říct všem!“

Spojení mezi Izraelem a Řeckem je důležitým článkem řetězu v těchto posledních dnech, přesně tak, jako tomu bylo za doby prvních učedníků Ješuy. Je nezbytné probuzení a obnova, postupující Boží království a urychlení návratu Páně.


Zpět

Zpět