Zpět k článkům

logo

Služba Revive Israel

© 24/2/2017 Služba Revive Israel

Islám a rasismus

Ašer Intrater

Opozice proti radikálnímu islámskému teroru se podle některých tvrzení blíží rasismu. To není logické. Jen uvažte:

 1. Islám je náboženstvím neomezeným na jedinou etnickou skupinu (většina muslimů nejsou Arabové, mnozí Arabové nejsou muslimové, někteří Arabové jsou křesťané…).
 2. To, zda je islám správným náboženstvím a zda muslimští extrémisté jsou opravdovými muslimy nebo ne, není otázkou právní, nýbrž teologickou.
 3. To, zda islámská extrémistická ideologie pomohla motivovat a vyvolat teror, je otázkou právní a politickou.
 4. Většinu lidí usmrcených v uplynulém desetiletí teroristy povraždili lidé, kteří se prohlašovali za oddané muslimy.
 5. Všechny formy teroru jsou protiprávní.
 6. Smrt způsobená teroristickým útokem je určitou formou vraždy, která z této události činí právní záležitost.
 7. Vzhledem k tomu, že Desatero zapovídá vraždu, je islámský extrémismus zásadně v rozporu s židovsko-křesťanskými hodnotami.
 8. Všem formám teroru je nutno oponovat, ať mají jakékoli ideologické pozadí.
 9. Boj proti teroru je právní a politickou odpovědností.
 10. Arabsko-křesťanská společenství po celém Blízkém východě strašlivě zdecimoval teror, který – ať už jde o „genocidu“ nebo o náboženský předsudek a pronásledování – je zaměřen především a zejména proti křesťanstvu a v druhé řadě proti umírněným muslimům. 
 11. Při vraždění během nedávné války v Iráku, Sýrii a okolních oblastech zahynulo podle odhadu více než pět set tisíc obětí a počet lidí, kteří přišli o domov, se odhaduje na více než deset miliónů. Unesených a zneužitých žen je bezpočet. Lidé postižení v tomto desetiletí islámským extrémismem byli většinou Arabové a umírnění muslimové. Prošetřit islámský extrémismus je tedy nejlepší způsob, jak ochránit umírněné muslimy. Je-li příčinou teroru islámský extrémismus, pak cestou k zastavení teroru musí být právě boj proti tomuto extrémismu.
 12. Většina skupin radikálních islámských teroristů je soustředěna v oblasti obklopující Izrael. Mnoho současných střetů sice probíhá mezi různými skupinami muslimských fanatiků, přesto se ale všichni shodují na tom, že jejich společným cílem je zničit izraelský národ. Příznačným prvkem ideologie islámského extrémismu je tudíž antisionismus.

Seznamte se s týmem: Naďa

Seznamte se s další členkou našeho týmu – Naďou. Anglicky ZDE!


Nový apoštolský věk

Ašer vypráví o novém budoucím dění, které bude jako za časů apoštolů.

Anglicky ZDE!


Zvuková kázání na aplikaci SoundCloud          

Poslouchejte naše vyučování při chůzi! Stáhněte si do mobilu aplikaci SoundCloud, sledujte Revive Israel Media a studujte s námi. Pravidelně přidáváme nové vyučování! Šťastný poslech!

 Anglicky ZDE!


Zpět

Zpět