Zpět k článkům

logo

Služba Revive Israel

© 29/3/2019 Služba Revive Israel

Proč dochází k raketovým útokům z Gazy?

Ašer Intrater

missile

Připadá nám neuvěřitelné, že se chce Hamás pustit do takového střetu s Izraelem, v němž může jedině prohrát a svému vlastnímu lidu přivodit zkázu. Zeptal jsem se na to jednoho milého arabského přítele. Odpověděl mi:

Během posledních týdnů došlo mezi lidmi v Gaze k mnoha protestům proti Hamásu – pod heslem „Chceme žít“. A Hamás některé z protestujících pozabíjel, jiným zlámal kosti a další uvrhl do žaláře. Je to velmi bolestná situace.
Jak jsme viděli v minulosti, Hamás, když si na něj někdo posvítí, dovede přesměrovat nežádoucí pozornost proti Izraeli; a tak začnou útočit na Izrael raketami.
Vystřelováním raket dokáží odvrátit pozornost širšího arabského světa od Gazy směrem k Izraeli. Je to taktika diverzantů. Děje se to vždy, když někdo začne Hamás kritizovat.
Jak je to smutné! V Gaze mám mnoho kontaktů. Ti lidé nemají co jíst. Průměrná mzda je zhruba sto amerických dolarů měsíčně – pro ty, kterým se vůbec poštěstí takovou práci dostat.“

Vymýšlení historek
Jiné hledisko, které se ozývá z mnoha zpravodajských zdrojů v Izraeli, tvrdí, že na vyvrcholení konfliktu tlačí za scénou Írán, aby svou agendu mohl popohnat k mohutnému útoku na Izrael, který úplně zničí. A v mezičase se snaží zabránit jakékoli kompromisní mírové dohodě.

Ať je tomu jakkoli, gazanský lid, sevřený mezi střety Íránu, Hamásu, Organizace pro osvobození Palestiny, Islámským džihádem atd., strašlivě trpí.
Současná situace má vliv na blížící se politické volby v Izraeli. Není však jasné, kdo a jak z ní bude těžit. Každá skupina se snaží „utkat“ příběh ve svůj prospěch.

Prosím, modlete se ostošest!


Jak Jeruzalém přijme Mesiáše Ješuu 

Dan

Dan Juster mluví o událostech ve Zjevení 11 a o tom, jak povedou k obnově a spáse Izraele.

Sledujte ZDE!

Titulky jsou v dánštině, holandštině, francouzštině, korejštině, portugalštině, polštině a španělštině.


Zpět