>
Inne artykuly

logo

O┼╝ywienia Ministerstw Izrael
Konflikt w szwedzkiej prasie
23.08.2009 Asher Intrater

W najciemniejszym okresie tak zwanego „chrześcijańskiego” antysemityzmu w czasach średniowiecza popularne stało się dziwne i zjadliwe kłamstwo dotyczące narodu żydowskiego. Mówiło o tym, że Żydzi zabijali chrześcijańskie dzieci aby używać ich krwi do produkcji Macy (chleba bez zaczynu) na święto Paschy. Nazywano to „Krwiste zniesławienie”.

Izraelskie gazety (Maariv i Yediot) donoszą o napięciu jakie panuje w tym tygodniu pomiędzy Izraelem a Szwecją, dotyczącym artykułu pobrzmiewającego echem tego absurdalnego oskarżenia. W 2001 roku Donald Bostrom napisał książkę pod tytułem „Inszallah” (z woli Allaha). W książce tej Bostrom twierdził, iż żołnierze izraelscy zabijają niewinnych Palestyńczyków w celu kradzieży organów ich ciał. Następnie sprzedają je z zyskiem w Izraelu, gdzie wykorzystuje się je przy operacjach przeszczepu. Jednym ze sponsorów tej książki, wyszczególnionym na stronie z podziękowaniami, było szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W zeszłym tygodniu to dziwaczne i złośliwe oskarżenie o kradzieży i sprzedaży organów zostało wydrukowane w artykule w „Aftonbladet”, rzekomo najlepiej się sprzedającej gazecie w Szwecji. Rzeczą, która jest tak szkaradna w tym rodzaju kłamstw i zniesławień jest fakt, iż, nieważne do jakiego stopnia są one nieprawdziwe, jeśli zostaną powtórzone wiele razy, ludzie zaczną w nie wierzyć.

Przedstawiciele izraelskiego rządu poprosili rząd Szwecji, aby potępili ten artykuł. Szwecja odmówiła, ze względu na to, że nie chciano ingerować w „wolność słowa” w ich kraju. Minister Spraw Zagranicznych Izraela – Liberman – ostro skrytykował szwedzki rząd. Wczorajszy artykuł z okładki „Aftonbladet” głosił, iż Izrael atakuje „wolność słowa” w Szwecji.

Konkurująca szwedzka gazeta „Svenska Dag Bladet” opublikowała artykuł, w którym nazwano odpowiedź rządu i „Aftonbladet” obłudną. Przypomniano, że kiedy w 2006 roku opublikowano anty muzułmańskie rysunki, zarówno rząd jak i gazeta wydrukowały oficjalne przeprosiny za obrażenie uczuć Muzułmanów.

Co niepokoi w tym przypadku, to nie tylko treść tego nowoczesnego „krwistego zniesławienia”, ani nawet nie obłudna odpowiedź europejskiej prasy i dyplomatów, ale to , że zachodnie społeczeństwo nie potrafi radzić sobie z islamskim ekstremizmem. Szwedzi są „mili”, być może są jednymi z najmilszych narodów świata. Są liberalni, opiekuńczy i mają szerokie horyzonty.

Są tak mili, że w ciągu ostatniego dziesięciolecia przyjęli do swego kraju dziesiątki tysięcy muzułmańskich imigrantów. Ci imigranci utworzyli społeczności, które promują wartości takie jak Dżihad i Szarija, równocześnie podżegając naród do antyizraelskich i antysemickich demonstracji. Dlatego, że Szwedzi nie chcą ich obrazić, znajdują się pod ich wpływem, tak jak większość narodów zachodnich. Zachód pochłania i wierzy w ekstremistyczną islamską propagandę przeciwko Izraelowi.

Jak to się dzieje, że z pozoru rozsądni ludzie o szerokich horyzontach wierzą w takie kłamstwa? Czy możesz sobie wyobrazić, jaka byłaby reakcja, gdyby takie rzeczy były mówione o muzułmanach? Przygotowywany jest grunt dla szeroko rozprzestrzenionego poddania się społeczeństwa zachodniego żądaniom islamskiego Dżihadu, dla masowej popularyzacji obfitującego w przemoc antysemityzmu, dla odwrócenia się formalnych chrześcijan od „Boga Izraela” i w końcu dla apokaliptycznej wojny, w której narody świata zaatakują Izrael.

Jednakże, w tym samym czasie istnieje wciąż rosnąca liczba prawdziwie wierzących w każdym narodzie. Wierzą oni w Biblię, w Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, w judeochrześcijańskie wartości moralne i w Jeszuę (Jezusa) – głowę Kościoła i króla Izraela. Tworzą oni prawdziwe Ciało Mesjasza, czystą Oblubienicę czasów ostatecznych.

Będzie miała miejsce nakazana przez Boga współpraca pomiędzy Izraelem i tą międzynarodową społecznością prawdziwych wierzących, wliczając w to arabskich chrześcijan i nawróconych Muzułmanów. Ta współpraca pomiędzy Izraelem a Kościołem będzie filarem prawdy w świecie. Resztka Mesjanicznych Żydów w Izraelu będzie łącznikiem przymierza pomiędzy Izraelem a Kościołem. W przymierzu tym Bóg ustanowi Swe królestwo.

Morderstwo, samobójstwo i dekadencja w Izraelu

W przeciwieństwie do powyższego konfliktu, sam Izrael doznał w bieżącym roku plagi wewnętrznej, domowej przemocy i dekadencji. Tylko w trzech minionych tygodniach miało miejsce 13 morderstw, niektóre z nich mające związek z dewiacjami seksualnymi, niektóre wydarzyły się w rodzinach dwupokoleniowych, a niektóre spowodowane były alkoholem. Nawet w naszym, z zasady cynicznym, izraelskim społeczeństwie, nasi ludzie byli zszokowani naszym własnym zdeprawowaniem.

Dudu Topaz był prawdopodobnie najpopularniejszym artystą we współczesnym Izraelu. Przez dziesięciolecia był numerem jeden w telewizyjnych rankingach. Przez ostatnie kilka lat jego notowania drastycznie spadły. Przytłoczony zazdrością, fantazjował o „pozbyciu się” artystów, którzy strącili go z podium. Ostatecznie Dudu skontaktował się z agentami świata przestępczego, którzy zaatakowali 5 czy 6 liderów przemysłu rozrywkowego. Policja aresztowała go. Postawiono go przed sądem. Nie mogąc znieść publicznego upokorzenia, powiesił się wczoraj w swojej celi.

Uzależnienie od sławy i chwały jest tak samo śmiertelne jak uzależnienie od narkotyków.

Módlmy się o zbawienie. Bez Bożej łaski Izrael jest tak samo zgubionym i grzesznym narodem jak każdy inny. Zachęcającą wieścią jest to, że ewangelia rośnie w tym małym, zastraszonym kraju, jak nigdy dotąd. Każdego dnia świadek Jeszuy dotyka ludzi od najniższych do najwyższych pozycji w społeczeństwie, zarówno świeckich, jak i duchownych.


Inne artykuły - 2009

Inne artykuły