>
Inne artykuly

logo

O┼╝ywienia Ministerstw Izrael
Przemówienie Netanjahu, irański reaktor i Jom Kippur
27.09.2009 Asher Intrater

Premier Izraela Beniamin Netanjahu w tym tygodniu wygłosił w Organizacji Narodów Zjednoczonych historyczne przemówienie. Proszę, pooglądaj je (23 minuty) w całości, klikając w linki poniżej (przemówienie jest podzielone na 3 części dla łatwiejszego zapisania na dysku):

Część 1: http://www.youtube.com/watch?v=E1ozF7uGztc

Część 2: http://www.youtube.com/watch?v=YA6s9xNS_fQ

Część 3: http://www.youtube.com/watch?v=wSUmY7MtEe0

Netanjahu rozpoczął od obalenia stwierdzeń próbujących zaprzeczyć  wydarzeniom Holokaustu. Podał kilka oczywistych i prostych dowodów. Jego dążeniem było jednak postawienie głębszego pytania. Czy wierzymy historycznej prawdzie?

Po drugie, zauważył, że niektórzy z tych, co zaprzeczają istnieniu Holokaustu, dziś wzywają do zniszczenia Izraela. Mentalność dżihadu zagrażająca Izraelowi zagraża też każdemu innemu narodowi. Obecny ustrój Iranu ukradł wybory, jest brutalny wobec własnych ludzi i funduje terror całemu światu. Tu nie chodzi o bitwę przeciwko Iranowi, ale przeciwko barbarzyństwu, które wychwala śmierć ponad cywilizację uświęcającą życie.

Następnie obalił „tak zwany” raport Komisji Praw Człowieka dotyczący wojny w strefie Gazy. Podczas 8 dni Izrael ucierpiał od setek nalotów rakietowych ze strony Gazy, celowo wymierzonych w ośrodki publiczne. Nie padło ani jedno słowo krytyki ze strony któregokolwiek organu ONZ. Po tym jak Izrael wypędził ponad 8000 osadników z ich domów w Gazie, ilość nalotów rakietowych nie tylko nie zmniejszyła się, ale zwiększyła 10-krotnie.

Przeprowadzono tysiące rozmów telefonicznych oraz wysłano tysiące wiadomości tekstowych i ulotek aby usunąć niewinnych Palestyńczyków z miejsc ataków. Żaden inny kraj nie zareagowałby tak powściągliwie.

Raport wypaczył sprawiedliwość, zrównując ataki terrorystyczne z legalnym prawem demokratycznego rządu do obrony swych obywateli przed terrorem. Zachęca on grupy terrorystów na całym świecie, ponieważ można wnioskować iż, jeżeli podobnie jak w tym przypadku, użyją ludności cywilnej w roli żywych tarcz, również otrzymają immunitet.

Netanjahu rzucił wyzwanie ONZ twierdząc, iż organizacja ta stopniowo upada moralnie od czasu decyzji potępienia Syjonizmu, uznając go za rasizm w roku 1975. Dla narodów nadszedł czas aby zadecydować raz na zawsze: Staniecie po stronie Izraela czy terroryzmu? Na bazie tych trzech punktów – zaprzeczenia Holokaustu, irańskiego wezwania do zniszczenia Izraela oraz raportu ONZ odnośnie Gazy – Netanjahu nakreślił moralną linię dotyczącą spraw: 1) historyczna prawda kontra kłamstwa, 2) wychwalanie śmierci kontra uświęcenie życia, oraz 3) równoważność moralna kontra sprawiedliwość.

Zydzi nie sa "obcym" ludem, ktry podbil ziemie kogos innego. Izrael jest naszym domem i byl nim przez 3500 lat. Wizja swiatowego pokoju, ktra jest mottem ONZ zaczerpnieta zostala ze slw proroka Izajasza (rozdzial 2), Zyda, ktry zyl w ziemi izraelskiej 2800 lat temu. Jest rzecza niemozliwa oddzielic nadzieje na powszechny pokj od hebrajskich prorokw Syjonu.

Netanjahu wezwał narody do odważnego opowiedzenia się (na bazie Księgi Jozuego 1) w dniu dzisiejszym przeciwko siłom międzynarodowego terroru. Stwierdził też, że Izrael chce pokoju i uzna państwo palestyńskie pod warunkiem, że Palestyńczycy również uznają Izrael za ziemię Żydów. Konieczne jest rozbrojenie Judei i Samarii po to, aby nie stały się one kolejną, wspartą przez Iran bazą terrorystyczną, tak jak Gaza i południowy Liban.

Netanjahu, Obama i Ahmadineżad reprezentują trzy różne podstawy mocy. Podstawa Netanjahu bazuje na przymierzu, Obamy na popularności a Ahmadineżada na złu. Reprezentują oni trzy konkurujące ze sobą „mesjaniczne” wizje: jedna hebrajska, jedna humanistyczna i jedna demoniczna. Chociaż Netanjahu nie wierzy w Jeszuę (Jezusa), przemawiał jako głowa rządu Izraela. Ten urząd jest w rzeczywistości „stanowiskiem” nasienia Dawida, reprezentującym ziemskie królestwo Mesjasza.

Netanjahu zakończył hebrajskim błogosławieństwem (Psalm 29:11), mówiącym zarówno o pokoju (szalom) jak i o bezpieczeństwie ('oz). Niech Pan obdarzy prawdziwych chrześcijan na całym świecie uszami do usłyszenia i odróżnienia tego, co Duch mówi do Kościoła w tych czasach ostatecznych (Objawienie 2-3).

Irański reaktor atomowy

W 48 godzin od przemówienia w ONZ wybuchł skandal dotyczący tajnej instalacji irańskiej broni atomowej. Instalacja ta została zlokalizowana niedaleko Kum – obszaru będącego bastionem szyickiego ekstremizmu. W Kum mieszka jeden z mentorów Ahmadineżada – Ayatollah Taki Yezadi – jeden z ludzi, którzy podpisali deklarację w lutym 2006 roku głoszącą, iż, według islamu, nie ma żadnego powodu, aby nie używać broni atomowej (Bergman, Yediot).

Wiadomość o reaktorze jednoczy niektóre zachodnie narody w ugruntowaniu stanowiska przeciwko uzbrojeniu atomowemu Iranu. Kluczową kwestią polityczną jest to, jak odpowiedzą Rosja i Chiny. W przeszłości były one niechętne poparciu sankcji godzących w Iran.

Ta historia ujawnia również sposób, w jaki Ahmadineżad kłamał i oszukiwał zachodnie media, np. jego wywiad w programie Larry Kinga, w którym zaprzeczał budowie broni atomowej (Amir, Maariv). W listopadzie roku 2007 komisja służb wywiadowczych USA ogłosiła, że Iran zaprzestał usiłowań budowy broni atomowej. Prezydent USA – Bush (razem z Izraelem) – zgłosił zarzuty do tego raportu. Mające miejsce w ostatnim czasie zdemaskowanie potężnej broni z Kum dowodzi jego fałszywości, ale szkoda już została uczyniona.

Jom Kippur (Dzień Pojednania)

Dziś Izrael obchodzi Jom Kippur. Oprócz starożytnych, kapłańskich wątków pokuty, przebaczenia i pojednania, współczesny Izrael wiąże ten dzień z wojną Jom Kippur w 1973 roku, podczas której Izrael został napadnięty równocześnie przez Egipt i Syrię. Izrael znalazł się niedaleko od unicestwienia. Jednak później, pomimo straszliwych strat, w cudowny sposób pokonał najeźdźców.

Dzisiaj Iran planuje próbne odpalenie balistycznych rakiet (The Great Prophet 4), jako część swych śmiercionośnych planów.

Jom Kippur symbolizuje starożytną krew pojednania i proroczy „wielki i straszny” dzień Pański. Zawiera w sobie wątki zarówno pojednania jaki i apokalipsy. Widzę duchowy „efekt domina” poczynając od zeszłotygodniowych pokutnych modlitw izraelskich pastorów w Święto Trąbek, poprzez przemówienie Netanjahu w ONZ, a kończąc na zdemaskowaniu reaktora atomowego w Kum.

Stójmy razem w wierze i bojaźni przed Panem. Niech się stanie Jego wola odnośnie Izraela, Kościoła i narodów! W tegoroczny Jom Kippur jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek świadomi, iż zbliżamy się do drugiego przyjścia Jeszuy, aby rządził i panował na tej ziemi!


Inne artykuły - 2009

Inne artykuły