>
Inne artykuly

logo

O┼╝ywienia Ministerstw Izrael

Przygotowując Kościół na Powtórne Przyjście
29.11.2009 Asher Intrater

Przez ostatnie kika lat Duch Święty kładł w moje serce takie zadanie: "Przygotuj Koscil na Powtrne Przyjscie Jeszuy (Jezusa)." Ten nacisk w sposób szczególny odnosił się do kontekstu posługiwania się międzynarodowymi środkami przekazu w celu nauczania o Izraelu, Kościele i Czasach Ostatecznych.

[Poprzez słowo „Kościół” nie mam tutaj na myśli żadnej chrześcijańskiej  instytucji, ale zwykłych ludzi - międzynarodową społeczność prawdziwie nowonarodzonych, pełnych Ducha Świętego wierzących. Grupa ta zwana jest w Biblii „Ciałem Mesjasza” i „Oblubienicą Mesjasza.”]

Objawienie 19:7 – Nastało wesele Baranka, i oblubienica Jego przygotowała się.

Ew. Łukasza 1:17 - ...pójdzie przed nim w duchu i mocy Eliaszowej... przygotowując Panu lud prawy.

Ponieważ Jeszua powróci do Jerozolimy, duchowy konflikt czasów ostatecznych odnośnie Izraela będzie się nasilał jak nigdy dotąd. A więc, zadanie jakie mi powierzono mogłoby zostać również ujęte w następujący sposób: "Przygotuj Koscil, aby stanal po stronie Izraela w czasach ostatecznych." Podobnie jak to było za czasów królowej Estery, Kościół będzie poddany próbie. Będzie musiał opowiedzieć  się za narodem żydowskim przeciwko dżihadowi i antysemityzmowi. Zostanie wyniesiony do godności królewskiej właśnie na ten czas. (Estery 4:14)

Jakich cech duchowych potrzebuje Kościół, aby być gotowym na Powtórne Przyjście?

1. Czystość - Jako ze Jeszua przychodzi po czysta i nieskazitelna oblubienice, ludzie Bozy musza chodzic w swietosci i bezkompromisowo uchwycic sie prawdy slowa Bozego.

2. Chwała - Kiedy doswiadczymy intymnej bliskosci z Bogiem przez Mesjasza Jeszue, Jego wieczna chwala i moc splyna na nas i beda przeplywac przez nas coraz bardziej i bardziej.

3. Bój duchowy - Jako ze Powtrne Przyjscie poprzedza wielkie wojny i czasy ucisku, cialo Mesjasza musi byc gotowe, aby wykonac powierzona nam czesc zadania. Mam na mysli modlitwe i prorokowanie, jak tez podjecie praktycznych dzialan. Koscil musi byc rwniez znajdowac sie pod pieczecia ochrony Ducha Swietego (Objawienia 7:3).

4. Przymierze - Biblijna wiara to nie tylko nauka czy filozofia. To rwniez przymierze. Przymierze to jest dwustronnym, wiecznym, boskim kontraktem pomiedzy Bogiem a czlowiekiem. Zobowiazuje nas do chodzenia w prawosci i wiernosci.

5. Przejęcie ziemi - Jeszua przychodzi aby odebrac szatanowi Ziemie i aby usunac go z jej powierzchni. Tak, jak nard izraelski podbil ziemie Izraela w czasach Jozuego, tak miedzynarodowy Koscil wezmie w posiadanie planete Ziemie podczas Powtrnego Przyjscia Jezusa.

6. Rząd - Ci, ktrzy powstana przy pierwszym zmartwychwstaniu, beda rzadzic i panowac z Jeszua przez tysiac lat. Teraz jest czas dla nas, abysmy rozwijali w sobie zdolnosc rozsadzania, autorytet, rozpoznanie i umiejetnosc zarzadzania, tak, abysmy byli zdolni panowac razem z Nim.

7. Zjednoczeni w miłości - Gdy pokochamy Go bardziej, bedziemy rwniez kochac tych, ktrych On kocha. Milosc prowadzi nas do pojednania; pojednanie do relacji; relacja do wspldzialania; wspldzialanie do ewangelizacji i przepudzenia na swiatowa skale.


Bieżące prośby modlitewne:

Paul Wilbur w Kuwejcie i Dubaju

W tym tygodniu Paul Wilbur wystąpił w Dubaju i Kuwejcie na koncertach uwielbienia na rzecz potrzebujących. Pomyślcie: mesjaniczny Żyd prowadzący w dwóch muzułmańskich narodach uwielbienie na rzecz potrzebujących. Na koncert w Dubaju przyszło 4000 osób, odczuwalna była wszechmocna obecność Ducha Świętego. Paul opisuje to wydarzenie jako przełom na Bliskim Wschodzie. Wielu wyszło do przodu aby się modlić o zbawienie. Dołączcie się do Paula w modlitwie, aby te wydarzenia przyniosły wiele trwałego owocu.

Również w tym tygodniu, w Dubaju wybuchł kryzys dotyczący wspieranych przez rząd instytucji finansowych, które ogłosiły, iż nie są w stanie spłacić 60-miliardowego długu. Wieść ta wywołała szok, którego skutkiem jest gwałtowny spadek notowań na wielu europejskich giełdach.

Howard Bass i Beer Sheva

W weekendowym dodatku do Maariv, drugiej największej hebrajskiej gazety w Izraelu, ukazał się dwustronnicowy artykuł traktujący o Howardzie Bassie i ataku przeprowadzonym przez ultraortodoksyjnych żydów na kongregację w Beer Shevie. Artykuł napisano z neutralnego punktu widzenia, co dla mesjanicznej społeczności Izraela świadczy pozytywnie. Módlcie się, aby światło i miłość Jeszuy świeciły poprzez ich świadectwo mnóstwu czytelnikom.

Przepudzenie w Międzynarodowym Domu Modlitwy

Nasi przyjaciele z IHOP-KC doświadczają od pewnego czasu niesamowitego dotknięcia Bożego. Przeczytajście wiadomości i pooglądajcie materiały wideo (www.ihop.org) i niech to będzie dla was zachęceniem, że przebudzenie naprawdę ma miejsce. Trwajmy w modlitwach, aby nastąpiło ono w Izraelu!

Daniel Pipes o islamskim dżihadzie

W Jerusalem Post (Wieści z Jerozolimy) Daniel Pipes skomentował ostatnie spotkanie ministrów Turcji i Iranu – Erdogana i Ahmadineżada. W dzisiejszym świecie istnieją dwa rodzaje „islamistów”. Pierwszy z nich, jak np. Ahmadineżad, ucieka się do przemocy i terroryzmu. Drugi, jak Erdogan, działa w ramach systemu, mając na celu stopniowe przejęcie polityki. Turcja jest krajem muzułmańskim, którego konstytucja gwarantuje wolność religijną. Mimo to, Erdogan krok po kroku od pewnego czasu wprowadza porządek właściwy radykalnemu prawu islamskiemu (szariat).

Pipes pisze: Pierwszy z wymienionych zabija więcej ludzi, ale drugi z nich wywołuje większy strach. Przegląd trzech ostatnich dziesięcioleci pokazuje, iż ci, którym udaje się wyjść cało z zamachów terrorystycznych, rzadko poddają się radykalnemu islamowi – nie zdarzyło się to ani po morderstwie Anwara Sadata w Egipcie w roku 1981, ani po atakach z 11. września, ani po zbombardowaniu Bali w roku 2002, ani po podłożeniu bomby w Madrycie w roku 2004, ani po podłożeniu bomby w Ammanie w roku 2005, ani po żadnej z terrorystycznych kampanii w Izraelu, Iraku, Afganistanie czy Pakistanie. Terroryzm zabija i zastrasza, ale rzadko odwraca istniejący porządek.

Z drugiej strony, islamiści, eksperci w zdobywaniu przychylności opinii publicznej, są głównymi reprezentantami opozycji w krajach, gdzie większość ludności stanowią muzułmanie: Maroko, Egipt, Liban i Kuwejt. Islamiści odnieśli sukces w wyborach w Algierii w 1992 r., w Bangladeszu w 2001, w Turcji w 2002 i Iraku w 2005. Kiedy raz dojdą do władzy, są w stanie doprowadzić kraj do zasad szariatu. Podczas gdy Ahmadineżad zmierza się z gniewem irańskich ulicznych demonstrantów a bin Laden kuli się w jaskini, Erdogan rozkoszuje się publicznym przyzwoleniem i dokonuje przeróbki Republiki Turcji.


Inne artykuły - 2009

Inne artykuły