>
Inne artykuly

logo

O┼╝ywienia Ministerstw Izrael
Raport dzialan Revive Israel
1.02.2010 Asher Intrater

W tym tygodniu Asher podróżuje i naucza w Szkole Uczniostwa Gateways na Cyprze. Usiłując lepiej poinformować was, co wspieracie poprzez swoje modlitwy i pieniądze, pracownicy Revive Israel przygotowali uaktualniony wykaz naszych działań oraz niektóre z interesujących wieści ze świata.

Zaangażowanie w świecie

 • Pracownicy Revive Israel podzielili się ewangelią z "N", "Na", "M", "Y", "B" i wieloma innymi. Odwiedzają również szpital Hadassah Ein Kerem, aby dzielić się ewangelią z rannymi Izraelitami.

Uczniostwo

 • Rozpoczęło się planowanie semestru wiosennego Sha’ar Hakerem.

Umacnianie lokalnego Ciała

 • Od wielu tygodni naszą kongregację odwiedzają niewierzący Izraelici. Pewien młody mężczyzna zostaje uzdrowiony po tym, jak w znacząco zaangażowany był w praktyki satanistyczne.
 • Nasza ekipa usłużyła w Makor HaTikvah (lokalnej szkole wierzących) poprzez naprawianie kamiennych chodników, malowanie i uszczelnianie, posprzątanie magazynów, poukładanie akt i prace ogrodowe.
 • Usłużyliśmy również w Dugit (centrum ewangelizacyjnym w Tel Aviv) poprzez transport artykułów spożywczych z zaplecza magazynów do nowo otwieranego centrum dystrybucyjnego, malowanie i uszczelnianie, montowanie regałów oraz sprzątanie.
 • Asher i Eddie spotkali się z innymi izraelskimi pastorami na modlitwę i rozmowy.

Projekt Judejskich Wzgórz

 • Oddział jednostki zwanej „Business Pioneering - Investment Initiation and Management” (Pionierskość biznesu - zapoczątkowanie i zarządzanie inwestycją), który będzie asystował w rozwoju biznesu wierzących Izraelitów.

"Slowo wyjdzie z Syjonu"

 • "U" i "V" wyjechali w podrz do Europy, aby przemawiac i rozwijac lacznosc z wierzaca spolecznoscia w Szwajcarii i Francji.
 • "U" obecnie bierze udzial w konferencji na temat dzialania wsrd muzulmanw.
 • Razem z dyrektorem Kim, Revive Israel poprowadził konferencję dla wierzących Koreańczyków i Japończyków. Konferencja ta była ogromnym sukcesem: trzy dni poczucia wspólnoty, uwielbienia i nauczania.
 • Asher udzielił wywiadu dla izraelskiego edukacyjnego programu telewizyjnego.

Budowanie ekipy i inne działania wśród pracowników

 • Ekipa Revive Israel poświęciła w zeszłym miesiącu ponad 418 roboczogodzin na modlitwę i uwielbienie.
 • Postaraliśmy się o dodatkową przestrzeń dla naszego ośrodka służby. Pokój modlitwy zostanie przeniesiony w tym tygodniu w nowe miejsce. Poprzedni pokój modlitwy jest remontowany i przekształcany w dodatkowe pomieszczenie biurowe.

Poszczególne prośby modlitewne:

 • Nagranie wywiadu telewizyjnego z Asherem wypadło dobrze. Czuł Pana bardzo bezpośrednio z każdym wypowiadanym słowem. Proszę, trwajcie w modlitwie o
 • Dużą oglądalność w czasie emisji
 • Wiele pozytywnego oddźwięku ze strony widzów
 • Więcej otwartych drzwi dla Mesjanicznych Żydowskich liderów do przemawiania w mediach
 • Niewierzący Izraelici odwiedzali Ahavat Yeshua i w związku z tym modlimy się o przełom, dzięki któremu goście ci będą dalej przychodzić i każdy z nich doświadczy Boga w tak potężny sposób, iż zaakceptuje Jeszuę jako swego Mesjasza.
 • Technologia, w szczególności wiadomości email przysporzyły wiele problemów i jesteśmy zgodni co do tego, iż problemy te były w większej mierze duchowe niż techniczne. Proszę, módlcie się, aby cała technologia działała poprawnie i aby wszystkie problemy rozwiązywały się w całości i na dobre.

Wieści ze świata

Smierc Mahmuda al-Mabhuha

Mahmud al-Mabhuh - przemytnik broni, dowódca sił zbrojnych Hezbollahu i łącznik partyzancki Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej w Syrii - został znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym w Dubaju. Hamas o jego morderstwo oskarża Mossad. Był on odpowiedzialny za znaczną część przemytu dalekosiężnych rakiet na teren strefy Gazy. Mabhuh odegrał również kluczową rolę w porwaniu i zabójstwie dwóch izraelskich żołnierzy - sierż. Avi Sasportasa i szer. Ilana Sa’adona w roku 1989 podczas pierwszej intifady. http://www.jpost.com/MiddleEast/Article.aspx?id=167344

Wykonano wyrok na irańskich demonstrantach

Dwóch anty-rządowych aktywistów - Arash Rahmanipur i Mohammad Reza Alizamani zostało powieszonych w Iranie. Ich adwokat stwierdził, iż rząd usiłuje zapobiec rozprzestrzenieniu się obecnego ruchu opozycji poprzez taktykę zastraszenia. Pięcioro innych osób zaangażowanych w demonstracje przeciwko czerwcowym wyborom prezydenckim zostało skazanych na śmierć.

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1246749/Iran-executes-men-arrested-presidential-election-unrest-waging-war-God.html

Wzrost działalności antysemickiej w 2009 roku

Zgodnie z autoryzowanym przez Koordynację Forum dla zwalczania antysemityzmu (CFCA) corocznym sprawozdaniem z 2009 roku, zaprezentowanym przez przewodniczącego Agencji Żydowskiej Natana Sharanskiego, w zachodniej Europie nastąpił wzrost liczby zajść i przemocy na tle antysemickim.

Większość ataków miała miejsce na początku roku 2009, zaraz po przeprowadzeniu Operacji Płynny Ołów w strefie Gazy. Największy wzrost zarejestrowano we Francji, Wielkiej Brytanii oraz Holandii.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście

Uroczystość świętująca Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holocauście odbyła się w obozie śmierci Auschwitz w Polsce. Zarówno premier Izraela Beniamin Netanjahu jak i prezydent Szymon Peres przemówili w języku hebrajskim do tłumu, w którym znajdowali się między innymi polski prezydent Lech Kaczyński, prezydent Parlamentu Europejskiego i izraelskiej partii MK. Prezydent Lech Kaczyński powtórnie wyliczył mnogie okrucieństwa i oświadczył, że „Żydzi byli mordowani po prostu dlatego, że byli Żydami.” Ostrzegł również, że „Jeżeli takie wydarzenie mogło mieć miejsce, to mogłoby się wydarzyć ponownie w przyszłości.”

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3840535,00.html

JOS w Nigerii

Po wysłaniu grupy izraelskich ewangelistów do posługi w Nigerii, między chrześcijanami a muzułmanami doszło do straszliwych aktów przemocy. W ostatnim tygodniu 326 ludzi straciło życie w Jos. Komisarz policji państwowej początkowo twierdził, iż akty przemocy rozpoczęły się po tym jak młodzież muzułmańska wysadziła w powietrze kościół chrześcijański, ale przywódcy muzułmańscy zaprzeczyli temu. Muzułmanie powiedzieli, że wszystko zaczęło się od sprzeczki w sprawie odbudowania muzułmańskiego domu, zburzonego w listopadzie 2008 roku, w dzielnicy, gdzie większość stanowili chrześcijanie.

Ali Hassan al-Madżid, znany jako „Chemiczny Ali”, został powieszony

Ali Hassan al-Madżid, lat 68, irakijski generał znany pod przydomkiem „Chemiczny Ali” z powodu wydania rozkazu zaatakowania gazem trującym kurdyjskich cywilów, został powieszony 25 stycznia 2009 roku w Bagdadzie, po tym jak nadzwyczajny trybunał wręczył mu jego czwarty wyrok śmierci za zbrodnie przeciwko ludzkości dokonane podczas rządów jego kuzyna - Saddama Husajna.

Szacuje się, że 5000 Kurdów zginęło a 10 000 innych zostało rannych, kiedy irakijskie samoloty zrzuciły różnego rodzaju chemiczne bomby zawierające gaz musztardowy, gaz paraliżujący ośrodki nerwowe i inne toksyczne czynniki. Był to najbardziej śmiertelny w skutkach atak chemiczny przeciwko cywilom w całej historii.


Inne artykuły - 2010

Inne artykuły