>
Inne artykuly

logo

O┼╝ywienia Ministerstw Izrael
Aktualności
11.07.2010 Asher Intrater

Prześladowania chrześcijan

Compass Direct News – witryna poświęcona prześladowaniu chrześcijan na świecie poinformowała w tym tygodniu, że organizacje muzułmańskie w mieście Bekasi leżącym w Zachodniej Jawie w Indonezji zadeklarowały chęć ustanowienia jednostek paramilitarnych w lokalnych meczetach oraz powołania „centrum misyjnego” w celu przeciwstawienia się „ciągłym próbom nawracania ludności na chrześcijaństwo.”

Compass News poinformowało również, że władze marokańskie wygnały w zeszły weekend kolejnych ośmiu zagranicznych chrześcijan w wyrazie nieustannych usiłowań oczyszczenia kraju z misjonarzy. Od marca wygnano w sumie 128 chrześcijan.

W zeszłym miesiącu w mieście Dźhelam w Pakistanie tłum muzułmanów zamordował żonę i czwórkę dzieci chrześcijanina. Jamshed Masih – oficer policji w prowincji Pendżab – powiedział, że tłum dowodzony przez muzułmańskiego lidera religijnego – Mahfooza Khana – zabił jego rodzinę 21. czerwca, po tym jak Khan zawołał go do środka lokalnego meczetu i kazał mu opuścić główną kolonię muzułmańską. Dźhelam położone jest 85 kilometrów (53 mile) na południe od Islamabadu.

Większość mediów, grup broniących praw cywilnych i członków międzynarodowego Ciała Chrystusa wciąż nie zdaje sobie sprawy z prześladowań ewangelicznych chrześcijan w niemalże każdym narodzie kontrolowanym przez muzułmanów. Trzy zajścia wspomniane powyżej – w Indonezji, Maroko i Pakistanie – to tylko przykłady systematycznych, przeprowadzanych na skalę światową, celowych, morderczych prób pozbycia się chrześcijan z krajów zamieszkałych przez członków islamskiego dżihadu.

Istnieje głębokie ideologiczne powiązanie między międzynarodowymi prześladowaniami ewangelicznych chrześcijan i atakami na naród Izraela. Fundamentalne zasady wiary islamskiego dżihadu obejmują zniszczenie Izraela i chrześcijaństwa. Obudźmy się, póki nie jest za późno!


Wywiad z Obamą w Izraelu

W czwartek prezydent Stanów – Obama – udzielił wywiadu dla izraelskiej telewizji, który przeprowadziła główna prezenterka Kanału 2 – Yonit Levy. W wywiadzie Obama zwrócił się bezpośrednio do narodu izraelskiego w celu poprawy wzajemnych stosunków Izraela i Stanów, jak też aby odzyskać zaufanie do swojej osoby, które w ciągu ostatniego roku zostało w Izraelu utracone.

Powiedział, że dożywotnio oddany jest Izraelowi i narodowi żydowskiemu; porównał działania ruchu Syjonizmu do walki Afroamerykanów o prawa cywilne. Wspomniał nawet, że pochwala żydowską koncepcję „Tikkun” - odnowienia świata.

Wyraził przekonanie, że Netanjahu jest liderem zdolnym do zaprowadzenia pokoju, i że odkąd Netanjahu przestał być postrzegany jako „gołąbka”, szanse na poważne negocjacje mogą się zwiększyć. Powiedział, że doniesienia o napięciach pomiędzy nim samym a Netanjahu były przesadzone i że ich dotychczasowe spotkania wypadły znakomicie. Stwierdził również, iż fakt otrzymania przez Iran broni nuklearnej jest całkowicie nie do zaakceptowania i że rozważy się wszelkie sposoby zatrzymania zbrojenia nuklearnego w tym kraju.

Taki wywiad to rzadka rzecz. Niektórzy izraelscy dziennikarze wyczuli w nim próbę poprawienia prestiżu prezydenta u żydowskich wyborców w Stanach przed nadchodzącymi listopadowymi wyborami. W każdym bądź razie, był to przykład ukazania przez media stosunków Stany-Izrael w pozytywnym świetle.


Wywiad z Ruppertem Murdock

Inny niecodzienny wywiad w tym tygodniu przeprowadziła hebrajska gazeta „Maariv”. Udzielił go magnat medialny Ruppert Murdock. Jest on właścicielem ZARÓWNO Wall Street Journal JAK I telewizji Fox News. Mówił wiele o przyszłości mediów, ale miał również parę słów do powiedzenia na temat Bliskiego Wschodu.

"Uwazam, iz tresc raportu dotyczacego afery flotylli jest niedopuszczalna. Dzialania Izraela byly w pelni uzasadnione. Raport, w szczeglnosci w Europie, byl niemalze antysemicki; w naszych mediach nie, mwie o innych. Bez wzgledu na to, co robi Izrael, media zawsze sa przeciwko niemu."

"Netanjahu to mj stary przyjaciel. Jako premier musi zajac stanowisko odnosnie Obamy. Netanjahu jest gotowy na rozwiazanie zakladajace utworzenie dwch panstw, ale obwiescil, iz nie rozpozna panstwa palestynskiego, dopki Hamas bedzie utrzymywal, ze chce zniszczyc Izrael. To po prostu zdrowy rozsadek."

Media mają ogromny wpływ na ludzi na całym świecie, na rozumienie przez nich dobra i zła, na ich rozumienie faktów, a nawet na ich wiarę. Warto jest modlić się, aby ci, którzy są odpowiedzialni za media, prezentowali wiadomości w sposób prawdziwy i obiektywny. Murdock jest jednym z najbardziej wpływowych przedstawicieli tej grupy.


Zolnierze izraelscy tancza

Poniżej kontrowersyjne 2-minutowe wideo z tańczącymi izraelskimi żołnierzami, patrolującymi Hebron. Nakręcenie tego wideo było formą dowcipu. Armia izraelska o mały włos nie wystosowała przeciwko nim kar dyscyplinujących. Mimo to, filmik zyskał szeroką gamę widzów, a reakcje były w sumie pozytywne. W każdym bądź razie, pokazuje nam to dobitnie tajemną prawdę o izraelskich żołnierzach: Nie są potworami. Poważnie podchodząc do swego obowiązku są jednocześnie wciąż garstką dzieciaków, które niedawno ukończyły liceum i które wolałyby dobrze się bawić niż tkwić w centrum światowego konfliktu. Aby obejrzeć, kliknijcie http://www.youtube.com/watch?v=Qren0MkX_aI


Książka o Jeszui jako Aniele YHVH

Módlcie się o Ashera, który przymierza się w tym tygodniu do zarysowania pierwszego szkicu jego nowej książki w języku angielskim, mówiącej o ukazywaniu się Jeszuy w hebrajskiej Biblii i mającej na celu zreformowanie myśli zarówno żydowskiej jak i chrześcijańskiej.


Konferencja młodzieży Katsir

Módlcie się za mającą miejsce w tym tygodniu konferencję młodzieży Katsir w Galilei, będącą wspólnym wysiłkiem lokalnych pastorów, prowadzoną przez Eitana Shishkoffa. Wielu ludzi z naszej kadry oraz kongregacji będzie również zaangażowana w tę konferencję. Asher będzie przemawiał w przyszłą niedzielę.


Inne artykuły - 2010

Inne artykuły