>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael
Fukushima
©20.03.2011

Asher Intrater

Poniższą wiadomość dostaliśmy od naszego współpracownika, pastora Y. Ikarashi z Iwaki w Fukushimie, w Japonii. Jego Centrum Globalnej Misji funkcjonuje jako jeden z podstawowych sposobów  radzenia sobie z katastrofą w tym regionie, w który angażują się zarówno chrześcijanie jak i rząd.

„Aktualnie pracujemy jako grupa 10-20 osób. Codziennie dociera do nas pomoc z wielu kościołów z całego kraju. Wczoraj miałem możliwość złożenia wizyty w centrum ewakuacyjnym gdzie znajduje się wielu ludzi, którzy ucierpieli w katastrofie tsunami. Współpracując z władzami miasta, mobilizujemy chrześcijańskich wolontariuszy aby okazywali miłość chrystusową poprzez odnajdywanie, pomaganie i zachęcanie ludzi, którym nie udało się dotrzeć do centrów ewakuacyjnych. Potrzebujemy funduszy i materiałów, ale przede wszystkim potrzebujemy waszej modlitwy 24 godziny na dobę. Stoimy w wyłomie i wstawiamy się za zbawienie Japonii. To czas, w którym po prostu nie możemy oderwać rąk od pługa.”

Wysyłamy do Japonii członka naszego zespołu – Ariela – który w przeszłości był wysłannikiem do tego kraju przez 4 lata i zna język. Będzie wspierał działania Centrum Globalnej Misji w modlitwie, radzie i praktycznej służbie.

Możecie modlić się o niego i śledzić jego działania na naszym blogu Módl się o Japonię. Jeżeli są wśród was tacy, którzy czują szczególne powołanie do codziennej modlitwy i wstawiennictwa o niego, proszę, wyślijcie mu wiadomość e-mail na adres ariel.blumenthal@reviveisrael.org.


Wierni aż do śmierci

Asher Intrater

Gdy minął Post Estery, obchodziliśmy cudowne Święto Estery - śpiewaliśmy, tańczyliśmy, jedliśmy „ciasteczka Hamana”, a dzieci bawiły się. Nasz syn Ami, który wstąpi  w tym tygodniu do armii izraelskiej, powiedział swoje świadectwo. Świętowało z nami kilku jeszcze-niezbawionych izraelskich gości. Jeden z nich modlił się z nami o poświęcenie swego życia kroczeniu za Jeszuą (Jezusem), a inny o uzdrowienie.

Postacie Mordochaja i Estery z Księgi Estery są imponujące. Były to osoby dość różne jeśli chodzi o osobowość. Mordochaj był człowiekiem całkowicie posłusznym. Odmówił pokłonu Hamanowi (tak, jak Jeszua odmówił pokłonu szatanowi «Łukasza 4:7»). Postawa wiary sprawiła, iż stanął w opozycji do światowego imperium i nie cofnął się. Był wierny, nawet jeśli oznaczało to dla niego śmierć.

Jeszua rzucił wyzwanie zborowi w Smyrnie: „Bądź wierny aż do śmierci” - Objawienia 2:10. Niezależnie od tego, czy mamy osobowość Estery jako adorującej oblubienicy, czy osobowość Mordochaja jako proroczej sprawiedliwości, jesteśmy powołani do bycia wiernymi aż do śmierci. Zawarliśmy przymierze z Jeszuą. On był wierny swemu przymierzu z nami aż do śmierci na krzyżu. Bycie wiernym relacji przymierza pociąga za sobą wielkie koszty. Również my musimy być wierni – wierni aż do śmierci - Jeszui i naszym braciom i siostrom w Panu.


Sekret Victorii

We wtorek 15. marca izraelska jednostka bojowa marynarki wojennej – Shayetet 13 – około 370 km na wschód od Izraela, zajęła okręt transportowy „Victoria” zmierzający w kierunku Egiptu celem dostarczenia broni Hamasowi, do Gazy. Broń pochodziła z Iranu, została przetransportowana drogą lądową przez terytorium Syrii, wysłana okrętem z syryjskiego portu Latkia do tureckiego portu Mersin. Na pokładzie znajdowało się 50 ton broni ukrytych pod workami ze zbożem.

Wśród broni znajdowały się chińskiego wyrobu rakiety ziemia-woda C-704 o zasięgu 35 kilometrów. Załadowanie rakiet takiego kalibru na statek wymaga kooperacji wyższych rangą urzędników rządowych. Przechwycenie broni to nie tylko zwycięstwo dla jednostki Shayetet 13 (która była zaangażowana we wcześniejsze akcje takie jak Marmara, Francop i Karin A). Jest to również wyraźne ukazanie współpracy pomiędzy Iranem, Syrią i Turcją w zaopatrzeniu broni dla sił terrorystycznych.


Atak terrorystyczny w Itamar

Mordercy rodziny Fogel wciąż pozostają na wolności. Módlcie się o prowadzenie dla policji izraelskiej tak, aby ich odnaleziono. Oto wycinki z Jerusalem Post, wydawnictwa Caroline Glick.

Ruth Fogel znajdowała się łazience, podczas gdy palestyńscy terroryści rzucili się na jej męża Udi i na ich trzy-miesięczną córkę Hadas, leżących w łóżkach, podrzynając im gardła. Stało się to w piątek wieczorem w własnym domu państwa Fogel, w miejscowości Itamar. Terroryści zadźgali Ruth na śmierć, kiedy ta wyszła z łazienki. Gdy skierowali się do pokoju, w którym spali Yoaw (11 lat) i Elad (4), dźgnęli ich w serca i poderżnęli im gardła.

Mordercy nie trafili do drugiej sypialni, gdzie spali pozostali synowie państwa Fogel: Ro'i (8) i Yishai (2). Chłopców znalazła starsza siostra, Tamar (12), gdy wróciła do domu z wizyty u znajomej. Co dzieje się nieczęsto, biuro premiera ukazało zdjęcia umoczonych w krwi ciał rodziny Fogel. Być może Benyamin Netanjahu sądził, iż masakra trzech małych maleńkich dzieci sprawi, iż ktoś przemyśli swą nienawiść do Izraela. Był to temat jego orędzia do narodu w sobotni wieczór. Netanjahu przmówił do przywódców światowych ścigających się w potępieniu Izraela w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Zażądał potępienia mordercy żydowskich dzieci z takim samym entuzjazmem i szybkością.

Niepotrzebnie zawracał sobie głowę.

Rząd opublikował zdjęcia w sobotę wieczorem. Strona internetowa „Mój Izrael” („My Israel”) umieściła krotki film z tymi zdjęciami na serwisie YouTube. W przeciągu dwóch godzin film został usunięty przez serwis.

Antyżydowska propaganda jest wszechobecna i krwiożercza do tego stopnia, iż zabicie dzieci Fogel uznano za czyn heroiczny. Morderca został przywitany na ulicach Gazy wśród tryumfów, członkowie Hamasu rozdawali z tej okazji cukierki.


Post Estery

Rose

W piątek, w godzinach 8 – 18 gościliśmy w pokoju modlitewnym około 40 osób, którzy dołączyli do nas w modlitwie i poście za naród żydowski, Kościół i pozostałe narody. To było spełnienie naszego marzenia. Widok naszego zespołu Revive Israel w pokoju modlitewnym, przez cały dzień modlącego się i mozolnego wstawiającego, w jedności serc i umysłów, zapierał dech w piersiach. Dość powiedzieć, że ten dzień był odpowiedni „na taki czas jak obecny.”

To, co uczyniliśmy w tym roku jest nasieniem, które będzie wzrastać aż do czasu, gdy wejdziemy w pełnię obietnic. Każdego roku usiłujemy zwołać wierzących z całego świata do uczestnictwa w poście Estery. W tym roku setki i tysiące ludzi z całego świata: z domów modlitwy, grup modlitewnych, oddziałów Aglow, kościołów i kongregacji mesjańskich zgłosiło swój udział. Będzie potrzeba milionów ludzi, aby złamać siły, który są i które nadejdą przeciwko Jerozolimie i przeciwko powrotowi naszego Umiłowanego Króla.


Inne artykuły - 2011

Inne artykuły