>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

Fukuszima
© 27.03.2011 Revive Israel Ministries

Ariel Blumenthal

Pan otwiera duchowe okno nad Iwaki w Fukuszimie. Strach przed promieniowaniem wstrzymał akcje pomocy i odbudowy. Ma się wrażenie, że zwykle dobrze zorganizowani i pracowici rządzący nie wiedzą co robić, mimo iż tutejszy stopień napromieniowania wciąż utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, mniejszym nawet od tego w Tokio – 160 km na południe (Iwaki jest największym miastem w pobliżu reaktorów - jedynie 50 km na południe)! Wszystko to składa się na wyjątkową sytuację dla Kościoła Taira-Iwaki, która przypomina mi rozbicie się okrętu Pawła w 27. rozdziale Dziejów.

Paweł był sam wśród setek niewierzących pogan znajdujących się na statku – stanowił większy odsetek załogi, niż stanowią chrześcijanie w Japonii, w porównaniu do ogółu populacji. A jednak Boża dłoń czuwała nad nim i poprzez jego wstawiennictwo wszyscy zostali uratowani, chociaż okręt uległ zniszczeniu. Widzimy Bożą dłoń na tym kościele i jego przywódcach (pastorach Mori i Ikaraszi). Codziennie przyjeżdżają ciężarówki z chrześcijańskimi wolontariuszami, którzy wykonują zadania znajdujące się poza kompetencjami rządu. Pośród burzy budowane są mosty miłości i pomocy dla tysięcy ludzi.

Wierzymy, że kolejnym krokiem jest rozpoczęcie w kościele codziennych spotkań przebudzeniowych. Zwykle bardzo zapracowani japończycy obecnie nie są w stanie robić nic, poza czekaniem. Módlcie się o duchowy przełom dla przebudzenia w Japonii.

Kończąc, grupa medyczna składająca się z 60 izraelitów z zaopatrzeniem o wadze 60 ton dotrze tej nocy do okolic Sendai. Być może udam się na północ aby pracować wraz z nimi przez kilka dni w charakterze tłumacza. Proszę, śledźcie nasze działania na http://reviveisrael.org/japanblog/


Sprawiedliwość

Mati Shoshani

Bombardowanie w Jerozolimie

W środowe popołudnie pokój i bezpieczeństwo, którymi cieszyła się Jerozolima od 2004 roku, zakończył się wybuchem bomby pośrodku zatłoczonego dworca autobusowego. W wyniku zamachu zginęła jedna osoba a dziesiątki zostało rannych. Jedyną ofiarą ataku była Mary Gardner – chrześcijańska tłumaczka Biblii. Również kilkoro mesjańskich dzieci w wieku szkolnym znajdowało się w środku bądź w pobliżu autobusu.

W dodatku, w tym tygodniu miało miejsce 50 ataków z moździerzy ze Strefy Gazy oraz kilka strzałów z rakiet, wymierzonych na większe miasta w południowym Izraelu.

Ataki te były manifestacją intensywnej walki duchowej toczącej się w tym regionie. W siłach bezpieczeństwa znajduje się wielu mesjańskich wierzących. Módlcie się, aby  terrorystom wymierzono sprawiedliwość.

Przewrót w Syrii

W ostatnim czasie Syria dołączyła do listy narodów arabskich powstałych przeciwko skorumpowanym reżimom, wzywając do wolności i demokracji.

Syryjski prezydent Bashar El Assad odpowiedział na demonstracje brutalną przemocą. Przeciw demontrantom wystąpili snajperzy, co poskutkowało wieloma ofiarami. Assad, świadom kruchości swoich rządów, wystosował działania łagodzące wobec dysydentów, takie jak zwolnienie więźniów politycznych i podniesienie zarobków urzędnikom państwowym.

Katzav skazany

We wtorek Moshe Katzaw, były izraelski prezydent, został skazany na siedem lat więzienia za gwałt, molestowanie seksualne i utrudnianie działań wymiaru sprawiedliwości. Przestępstwa te zostały popełnione podczas sprawowania przez niego funkcji ministra turystyki i później, prezydenta. Prezydentura to najwyższy przedstawicielski urząd w Izraelu, jednakże apolityczny.

Przypadek ten skupił znaczną uwagę publiczną: naród debatował, czy osoba na tak wysokim stanowisku (Katzav został zmuszony do podania się do dymisji podczas procesu) powinna być traktowana na równi z przeciętnym obywatelem. Wymierzono karę średniego wymiaru w odniesieniu do tego typu przestępstw.

Nić łącząca

Przekaz kryjący się za ostatnimi wydarzeniami na Bliskim Wschodzie to: sprawiedliwość. Biblia mówi, iż takie zajścia będą miały miejsce w ostatnich dniach, szczególnie jeśli chodzi o Izrael, jak jest zapisane w Księdze Izajasza 1:26-27 i w Micheasza 4:2-3.  Podczas gdy zapadają tak radykalne wyroki na przywódców politycznych, pewna bojaźń Boża wkracza do społeczeństwa izraelskiego.

W minionych tygodniach byliśmy świadkami zwrócenia się oczu świata w stronę Izraela w celu przekonania się, czy taka sprawiedliwość zostanie wymierzona w ten sam sposób i w tym państwie. Wszędzie wokół Izraela wiele narodów arabskich domaga się tego typu sprawiedliwości. Pragną widzieć w swoich krajach sprawiedliwość równą dla wszystkich.


Rodzina zborowa

Asher Intrater

Biblia opisuje lokalną jednostkę wierzących jako poszerzoną rodzinę. Wymagania postawione starszym opierają się na wartościach rodzinnych, a nie zdolnościach administracyjnych.

I Tymoteusza 3:5 - Bo jeśliby kto nie umiał w swym własnym domu rządzić, jak sprawował będzie pieczę nad kościołem Bożym?

Tak samo jak poświęcamy się budowaniu relacji w rodzinie, powinniśmy poświęcić się budowaniu relacji w zborze. Zbór to nasza druga rodzina. Tak jak rodzice mają autorytet w domu, tak starsi są autorytetem w kościele. Oto co znaczy być starszym: mieć autorytet w duchowej rodzinie.

Radzę młodym damom aby nie wychodziły za mąż za człowieka, który nie poświęca się zborowi, ponieważ odwrotność wersetu z 3. rozdziału I Tymoteusza również jest prawdziwa. Jeśli mężczyzna nie jest wierny rodzinie zborowej, jakże będzie wierny własnej rodzinie?


Prośby modlitewne

  1. Sarah Palin – w tym tygodniu, wraz z mężem Toddem, odwiedziła tereny chrześcijańskie w Izraelu oraz spotkała się z premierem Netanjahu. Jest prawdziwie wierzącą, wrażliwą i pokorną kobietą, z powołaniem nad swoim życiem.
  2. Telewizja – program o prześladowaniu mesjańskich wierzących, który był odkładany w czasie, został ponownie wpisany do programu, na środę.
  3. Lokalna ewangelizacja – módlcie się o Ilanę, Yossi, Geulah, Shaula, Vereda, Zilpah, Tanyę i wielu innych.

Inne artykuły - 2011

Inne artykuły