>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael
Wiadomości z Izraela
© 10.07.2011 Revive Israel Ministries

Asher Intrater

Policja

Asher, S i N w tym tygodniu ponownie zostali wezwani na komisariat. Otworzono nową kartotekę poświęconą oskarżeniom o łamanie “anty-misjonarskich” praw. Dziękujemy wam za nieustawanie w modlitwie i mądrości.

W sprawach tych radzi nam Jerozolimski Instytut Sprawiedliwości prowadzony przez Caleba Meyersa. Instytucja ta z powodzeniem torowała drogę dla Ciała Mesjasza w Izraelu w dziedzinach prawa, mediów i rządu. Aby dowiedzieć się więcej o ich pracy, zobaczcie: www.jij.org.il


Beck

24 sierpnia Glen Beck planuje zwołać szczególny wiec pod nazwą “Przywracanie Odwagi” na stadionie Teddy w Jerozolimie, przemawiając za międzynarodowym wsparciem dla Izraela i opozycją do terroryzmu. Módlcie się o sukces dla tego zebrania i aby w Izraelu zwiększyła się świadomość tego, jak ważna jest współpraca z wierzącymi chrześcijanami na całym świecie.


Katzir

Dziś w północym Izraelu rozpoczyna się 10-dniowa konferencja młodzieżowa “Żniwa”, prowadzona przez Eitana Shishkoffa. Módlcie się o duchowy przełom dla wszystkich biorących udział.


Ewangelizacja

Wspólnoty głoszące ewangelię zaangażowały się w ten weekend w głębokie, duchowe rozmowy z dwudziestoma nowymi miejscowymi Izraelitami. Módlcie się o zbawienie i uczniostwo dla Yitsaka, Judith, Matana, Irit, Orit, Yosi, Davida, Idit, Yaira i wielu innych. Módlcie się o nieustanne namaszczenie w ewangelizacji dla naszej siostry Rachel Netanel.


Ahavat Yeshua

Widzimy przełom w naszej jerozolimskiej kongregacji, w dziedzinach takich jak: frekwencja, odnowienie wizji, obecność Ducha Świętego, wspólnota, młode przywództwo. Módlcie się za pastora Eddie Santoro i Cantora Chaima. Módlcie się o głębsze poczucie oddania się społeczności przymierza oraz o przełom w posłudze dzieci.


Integralność finansowa

Trwa wiekopomny konflikt w sprawie pieniędzy ofiarowanych Ciału Mesjasza w Izraelu. Spór ten rozpoczął się jeszcze w dniach początków społeczności wiary. Dzieje 6:1 - “Ale w dniach powiększania się liczby uczniów, pojawiło się szemranie hellenistów przeciwko Hebrajczykom, że w codziennej służbie pomijane są ich wdowy.”

Konflikt ten trwa do dziś. Dzieli się na spory językowe i te na tle etnicznym. Odczuwalne było wielkie napięcie pomiędzy miejscową izraelską resztką a Izraelitami żyjącymi wśród innych narodów, w sprawie korzystania z funduszy. Integralność i strategiczna mądrość, jeśli chodzi o pieniądze darowane na służbę w Izraelu, są dziś kluczowymi kwestiami.

Simon Cephah (Piotr) i towarzyszący mu uczniowie byli galilejskimi rybakami, którzy porzucili wszystko aby podążać za Jeszuą, zaledwie chwilę temu. W Dziejach Apostolskich stali się odpowiedzialni za ogromne sumy pieniędzy. Ludzie sprzedawali nawet domy i kładli pieniądze u ich stóp (Dzieje 4:34-35). Módlcie się o prawość w tych kwestiach w celu dalszego przebudzenia tutaj, w tej ziemi.


“Flotylla” i “Flytylla”

Mati Shoshani

W zeszłym tygodniu Izrael odparł dwa ataki w ramach “public relations”. Pierwszym była zaplanowana flotylla, powtórka tej z maja. Po wielu dyplomatycznych wysiłkach, kraje wybrzeża Europy zgodziły się nie dopuszczać do tego, aby statki kierowały się w stronę Izraela. Zdarzyło się, iż grecki komandos wsiadł na amerykański statek, co było próbą przeciwstawienia się dyrektywom rządzących.

W ubiegłym tygodniu władze Izraela przygotowywały się na “Flytyllę” [ang. fly: latać]: kilkuset działaczy lewicowych planujących nalot na Izrael. Państwu udało się powstrzymać planowaną prowokację umieszczając wielu znanych działaczy na listach zabraniających lotów, przekazanych do linii lotniczych. Przygotowano również znaczne siły odwetu na lotnisku w Tel Aviv, które były w stanie z łatwością powstrzymać kilkoro demonstrantów, którym udało się dotrzeć do kraju.

Izraelski rząd dostał nauczkę po medialnym fiasko pierwszej flotylli. Tym razem, zamiast spotkać się na warunkach międzynarodowych anty-izraelskich aktywistów, przechytrzono ich.


Zabójstwo Hariri

Specjalny trybunał do spraw Libanu w Hadze wysnuł akt oskarżenia dla czterech członków Hezbollahu, poszukiwanych za morderstwo byłego premiera Libanu, Rafika El Hariri, w 2005 roku. Hariri zginął w zamachu bombowym. Poprzez to oskarżenie trybunał w Hadze sprzeciwił się próbom ucieczki Hezbollahu od wymiaru sprawiedliwości. W odpowiedzi na zarzuty, Interpol wystosował nakaz aresztowania wspomnianej czwórki.

W ostatnim czasie Hezbollah przejął rząd libański, obalając syna Hariri – Sayida – który poleciał do Europy ze strachu bycia zamorodowanym, tak jak jego ojciec. W historii większość obywateli Libanu stanowili chrześcijanie. W konsekwencji muzułmańsko-chrześcijańskiej wojny domowej w latach osiemdziesiątych, znaczna część ludności chrześcijańskiej ewakuowała się z kraju. Po raz  pierwszy w historii nowożytnej Libanem rządzą muzułmanie.


Niepodległość dla Południowego Sudanu

Zeszłej nocy, 10. lipca, narodził się nowy, 193. kraj świata. Południowy Sudan oddzielił się od Sudanu po wielu latach wojny domowej i cierpienia. Szacowane żniwo śmierci wynosi ponad dwa miliony cywilów, a ponad milion południowych Sudańczyków zbiegło z kraju.

Południowy Sudan jest w większości chrześcijański, podczas gdy w części północnej dominują muzułmanie. Dla Południowego Sudanu jest to szansa na złamanie cyklu śmierci, ubóstwa i nędzy, które były ich udziałem przez ostatnie trzydzieści lat. Módlmy się wszyscy, aby odnieśli sukces w budowaniu dostatniego, demokratycznego i wolnego kraju, wzniesionego na chrześcijańskich fundamentach.


Inne artykuły - 2011

Inne artykuły