>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael
Wiadomości z Izraela
© 24.07.2011 Revive Israel Ministries

Asher i Betty w Europie, 23 lipiec – 3 sierpień

Proszę, módlcie się o Ashera i Betty Intrater, którzy posługują w Polsce i Czechach razem z naszymi drogimi przyjaciółmi z tych krajów. Ponadto, poświęcą trochę czasu na odpoczynek i relaks z okazji świętowania 30. rocznicy ślubu!!


Młodzi dorośli ewangelizują we Włoszech

SI

W ubiegłym roku na naszych spotkaniach młodych dorosłych pod nazwą Tzuryah - YAH jest moją skałą, pracowaliśmy jako zespół aby wzrastać duchowo i służyć. Ten nieodległy w czasie okres obejmował spotkania z liderami oraz warsztaty, podczas których rozpoznawaliśmy i umacnialiśmy nasze obdarowania. Nasza wizja uczniostwa łączy się z międzynarodową ewangelizacją narodów! Modliliśmy się i odczuliśmy prowadzenie do wyjścia z ewangelią do Włoch. Przygotowujemy się do przybycia tam jako zespół 7 osób, na 10 dni, do 3 miejsc we Włoszech, gdzie będziemy modlić się wstawienniczo razem z miejscowymi wierzącymi i wędrować po ulicach aby dzielić się i modlić z kimkolwiek kogo napotkamy. Módlcie się o nas kiedy będziemy szukać wsparcia i przygotowywać się duchowo do tej pracy.


Wyjście z ewangelią do izraelskich podróżników w Indiach

Haim, 30-kilku-letni ojciec czwórki dzieci i członek Ahavat Yeshua, wyjechał z Izraela po raz pierwszy od czasów, gdy wyemigrował tu z byłego Związku Radzieckiego w wieku 11 lat. Dzięki wsparciu Revive Israel udało mu się przyłączyć do zespołu Reach Initiative Int'l, aby wyjść z ewangelią do izraelskich podróżników w północnych Indiach. Oto, co pisze:

“Nasz codzienny rozkład dnia zawierał w sobie poranną modlitwę, uwielbienie, wstawiennictwo, studium biblijne i przypomnienie działań minionego dnia. Następnie dzieliliśmy się na grupy 2- i 3-osobowe i udawaliśmy się do różnych restauracji, kawiarni, itd., gdzie zwykle zbierają się Izraelici. Wyjaśnialiśmy, iż jesteśmy grupą żydów mesjanicznych podróżujących razem, modlących się i szukających Boga, którzy lubią poznawać nowych ludzi i dzielić się swą wiarą z tymi, którzy pragną słuchać. Bardzo łatwo było rozmawiać na tematy duchowe, ponieważ ludzie byli ciekawi, czego tutaj szukamy – jeśli nie narkotyków, dzikich imprez czy oddawania się rozwiązłości seksualnej. Słuchacze byli bardzo przyjaźni i otwarci i z przyjemnością słuchali osobistych świadectw składanych przez wszystkich członków grupy. Pewien młody Izraelita, “T”, oraz 3 miejscowych Hindusów oddało swe życie Panu: proszę, módlcie się wraz ze mną, gdy za pomocą  Internetu podtrzymuję kontakt oraz prowadzę w uczniostwie tych ludzi. Sumując, było to dla mnie niesamowite doświadczenie, które przywróciło mi “pierwszą miłość” do Jeszuy i odwnowiło pasję do ewangelizacji. Dziękuję!”


Marsz Jezusa, Tokio, 16. lipca

Ariel Blumenthal

Nasz współpracownik i przyjaciel Ikapi pomógł nam zebrać niemalże 1000 Japończyków i wierzących z różnych narodów na “Marsz Jezusa” w centrum Tokio. Podczas gdy żar lał się z nieba, ludzie zebrali się na 2 i pół godziny chwały, uwielbienia i modlitwy, po czym nastąpił półtoragodzinny marsz na trasie od Meiji do Parku Yoyogi. Obecni byli liderzy i reprezentanci z ponad 10 narodów, w tym przyjaciele RI – David (Olive Tree Ranch) i Avishalom (Tents of Mercy), którzy wstawiali się i modlili nad zgromadzeniem słowami Kapłańskiego Błogosławieństwa (IV Mojżesza 6:22-26). Obecny był również potężny duch jedności i radości oraz mała ulga od gorąca - dzięki nietypowemu w tym okresie wietrzykowi wiejącemu pośród betonowej “dżungli” Tokio! Proszę, trwajcie w modlitwie o pracę Ikapi w Światowym Centrum Misyjnym (Global Mission Center) w Iwaki, w Fukuszimie. Każdego dnia niemalże 100 ludzi odwiedza ich centrum pomocy humanitarnej i wielu przychodzi do wiary.


Syn narodzony, przymierze zawarte!

Jonathan M.

Niemowlę ma na imię Rafael. Przymierze poprzez obrzezanie, zostało zawarte w czwartek, 21. lipca. Była to uroczysta deklaracja oddania się Bogu przez tę rodzinę i społeczność wierzących z Jerozolimy. Ta forma oddania się była praktykowana przez 4000 lat przez Żydów, którzy mówili, “Będziemy Twoim ludem a Ty będziesz naszym Bogiem.”

Wydarzenie to miało jeszcze większe znaczenie dla uczestniczących, ponieważ obrzezany chłopiec był siódmym wnukiem Dana Justera, a ceremonia była prowadzona przez Ashera Intratera. Był to moment o wielkim znaczeniu, gdyż mogliśmy zobaczyć owoc ponad 30-letniej relacji przymierza pomiędzy Asherem i Danem – obrzezanie trzeciego pokolenia mesjańskich żydów!

Obrzezanie ma szczególne znaczenie w społeczności żydowskich wierzących. Jest to przywołanie realności ostatecznego Syna Przymierza – Jeszuy. On, który jako Żyd również został obrzezany ósmego dnia, który umarł pod tabliczką z napisem “Król Żydów”, i który pewnego dnia zakróluje nad całą ziemią stąd, z Jerozolimy... gdzie właśnie został obrzezany mój syn!


Inne artykuły - 2011

Inne artykuły