>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 3.12.2011 Revive Israel Ministries
Tak i nie

Asher Intrater

Dziewięć z Dziesięciorga Przykazań (II Mojżesza 20, V Mojżesza 5) opiera się na słowie “Nie”.

 1. nie miej innych bogów
 2. nie oddawaj czci bożkom
 3. nie używaj na darmo Bożego imienia
 4. nie pracuj siódmego dnia
 5. nie morduj
 6. nie cudzołóż
 7. nie kradnij
 8. nie kłam
 9. nie pożądaj

Jedyne przykazanie opierające się na nakazie to aby poważać swoich rodziców. Zawiera ono w sobie obietnicę długiego i błogosławionego życia. Szanuj swego ojca i matkę (to jest pierwsze przykazanie z obietnicą), aby ci się dobrze działo oraz będziesz długo żyjący na ziemi.” - Efezjan 6:2-3.

Przykazania poparte karą mogą poprawić zachowanie, ale nie są w stanie zmienić charakteru ani tożsamości. Mają one swą rację bytu ale są ograniczone jeśli chodzi o osiągnięcie ostatecznego celu jakim jest całkowita przemiana serca. Jeśli już “nie czynisz” tego co zakazane, to co dalej czynisz?

Biblijne stwierdzenie iż jesteśmy uczynieni “na obraz Boga” (I Mojżesza 1:27) poprzedziło nadanie prawa. Sedno nie tkwi jedynie w tym, co robisz, ale kim jesteś. Zmiana serca na lepsze wynika z obietnicy. W obietnicę tę musi się uwierzyć. Boże obietnice otrzymujemy w “dobrej nowinie” Mesjasza Jeszuy.

II Koryntian 1:19-20
Bowiem Syn Boga, Jezus Chrystus (…) nie pojawił się jako Tak i Nie, ale w nim dokonało się – Tak. Bo jak liczne są obietnice Boga, one są w Nim – Tak (…)


Naturą prawa jest “nie”. Naturą obietnicy jest “tak”. Musimy się upewnić, iż nasze “tak” jest tak, a nasze “nie” to nie (Jakub 5:12). Prawo poucza nas kiedy mówić “nie”. Ewangelia poucza nas kiedy mówić “tak”. Mówimy “nie” grzechowi i szatanowi; mówimy “tak” obietnicom łaski w Jeszui.


Ptasia Ziemia Święta

Każdej zimy miliony ptaków migruje na południe z Europy do Afryki, a latem z powrotem na północ. Wystarczy prosta analiza mapy aby zauważyć, że najkrótsza trasa lądowa wiedzie przez Izrael. W tym miesiącu zdumiewające pięćset milionów (500.000.000) ptaków dokona postoju na swej ścieżce migracyjnej w Izraelu. W tym dwieście osiemdziesiąt (280) różnych gatunków.
Przemierzają ryft “Afro-Syryjski”, rozciągający się na północ i na południe przez dolinę Jordanu. Zbierają się w stada przy wodopojach i oazach w okolicach pustyni Negew w dolinie Arabah. Fenomen ten jest świętowany przez izraelskich miłośników przyrody w ramach “Jesiennego Festiwalu Migracyjnego”.


Wojna z Iranem?

Miesiąc temu Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej opublikowała rozstrzygający raport, w którym stwierdziła, iż Iran znajduje się w ostatniej fazie konstruowania broni atomowej. W Izraelu debatowano, czy jest potrzeba pójścia na wojnę z Iranem.

Dwa tygodnie temu miała miejsce tajemnicza eksplozja na terenie zakładu produkującego broń atomową, przy granicy Teheranu. W tym tygodniu doniesiono o kolejnej eksplozji na terenie zakładu, tym razem w okolicy Isfahanu. Czy były to zwykłe wypadki? Działania izraelskiego wywiadu? Wywiadu z Zachodu? Irańskich sił opozycyjnych? Jak dotąd, nie posiadamy żadnego rozstrzygającego dowodu. Władze Izraela milczą.

W tym tygodniu Irańska Gwardia Rewolucyjna poprowadziła atak na brytyjską ambasadę w Teheranie (co nieco przypomina atak na amerykańską ambasadę pod koniec kadencji Cartera, prawdopodobnie w wyniku którego wyborcza szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Reagana). Tłum, który w tym tygodniu zaatakował ambasadę, podpalił trzy flagi: izraelską, amerykańską i brytyjską.

Izraelscy analitycy wiadomości są zdania, iż przejęcie ambasady jest odpowiedzią na brytyjskie sankcje wymierzone w Centralny Bank Iranu, które znacząco dotknęły irańską ekonomię. Obrazuje to wzrost sankcji wobec Iranu i wzrost natężenia irańskich reakcji. „Świętą krową” sankcji mógłby być bojkot irańskich produktów paliwowych. Byłaby to katastrofa dla irańskiej gospodarki ale potencjalnie zdestabilizowałoby to również gospodarkę światową.

Współcześnie, wprowadzenie wojny stało się o wiele bardziej złożone niż wcześniej, gdy wojna oparta była na środkach konwencjonalnych. Oto niektóre z jej wymiarów:

 1. Militarny – siły zbrojne na lądzie, w powietrzu i na morzu, łącznie z zaawansowanymi technologicznie rakietami i bronią.
 2. Informacyjny – dyplomacja, media, edukacja, propaganda, zwana w Izraelu „hasbarą”.
 3. Wywiad – działania skrycie tajne, inteligencja, kolaboranci.
 4. Finansowy – bojkoty, pożyczki, sankcje, pomoc.
 5. Cybernetyczny – środek najnowszy: komputery, technologia, wirusy, awarie.

Nie zapominajmy też o innym wymiarze: Wojnie Duchowej – modlitwa mobilizująca działania anielskie, głoszenie ewangelii zmieniającej życie, pojednanie wśród świętych, wprowadzanie podziałów w oddziałach szatana (Łukasz 11:17).


Wybory w Egipcie
Fragment autorstwa Eddie Santoro

Wstępne wyniki egipskich wyborów wskazują na to, iż Bractwo Muzułmańskie wygrało czterdziestoma procentami głosów, a kolejne 25% dostała ultrakonserwatywna partia salafitów. Liczby te oznaczają, iż 65% nowo wybranych prawodawców będzie reprezentować partie muzułmańskie.

W ciągu zaledwie sześciu miesięcy muzułmańskie rządy zostały ustanowione w Tunezji i Maroko, a niedługo dołączy do nich Libia. Rząd Syrii jest na skraju upadku, a obecnie Egipt wraz ze swą 80-milionową ludnością znajduje się w niebezpieczeństwie zaćmienia przez radykalny islam.

Muzułmańską demokrację można zdefiniować jako “jedna osoba, jeden głos, jeden czas”. Prawo muzułmańskie nie bierze pod uwagę istnienia świeckiego rządu oddzielonego od muzułmańskiej wiary. Najwyższą władzę sprawują duchowni. Muzułmańskie prawo religijne (szariat) reguluje edukację, sądownictwo, zatrudnienie, relacje małżeńskie, ubiór, rozrywkę i każdy inny aspekt życia.

Skutki tych wydarzeń dla Izraela i świata zachodniego są ogromne. Ludność chrześcijańska w Egipcie i na całym Bliskim Wschodzie, która już znosiła prześladowanie ze strony sił islamskich, będzie musiała stawić czoła jeszcze mroczniejszym czasom.

Prezent na Chanuka lub Boże Narodzenie
Dlaczego by nie pomyśleć o wysłaniu egzemplarza nowej książki Ashera?

Książka “Who Ate Lunch with Abraham?” analizuje te momenty w Biblii, począwszy od Prawa, przez Proroków, aż do Księgi Objawienia, w których Jeszua pojawia się jako Anioł Pana.  Z pewnością zainspiruje i postawi wyzwanie twojemu zrozumieniu wiecznej natury Mesjasza Jeszuy i stopniowemu objawieniu Biblii jako całości.

Główna myśl tej książki rozwijała się nie tylko przez lata studiowania hebrajskich tekstów, ale również przez życiowe doświadczenia dzielenia się ewangelią z ortodoksyjnymi Żydami w Izraelu. (Nie wspominając o modlitwie i wstawiennictwie).

Nie przeocz jej. Zamów ją dla siebie i wyślij do przyjaciół. Aby zamówić, kliknij tutaj.


Mamy jednorazową, szczególną cenę dla tej pierwszej oferty: 10% zniżki na zamówienie 10 egzemplarzy; 20% zniżki na zamówienie 20 egzemplarzy; 30% zniżki na zamówienie 30 egzemplarzy.

Aby dokonać zamówienia na powyższych zasadach, kliknij tutaj

Posiadasz Kindle? Wersja Kindle dostępna tutaj.

Inne artykuły - 2011


Inne artykuły