>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 17.12.2011 Revive Israel Ministries

Zwycięstwo

Asher Intrater

Wyraz “wieczność” to po hebrajsku “Necach”. Wyraz oznaczający “zwycięstwo” to “Necachon”, co mogłoby być dosłownie przetłumaczone jako “mała część wieczności”. Nasze duchowe zwycięstwo w tym życiu polega na tym, że zostaliśmy obdarowani życiem wiecznym. Dlatego też, bez względu na to jak trudne mogą się wydawać okoliczności, zawsze jesteśmy zwycięzcami. Dlaczego? Ponieważ wiemy, iż w dalszej perspektywie mamy już życie wieczne.

Jeżeli w środku gry sportowej wydaje się, iż wygrywa drużyna przeciwna, ale ty masz wejrzenie w przyszłość i wiesz, że wynik końcowy jest na twoją korzyść, to już odniosłeś zwycięstwo. W języku greckim słowo “zwycięstwo” to “Nike”. Ale możemy odnieść zwycięstwo bez względu na to, jakie buty założymy.

Wyraz “Necach” oznacza również “pokonywać” lub “podbijać”. Znajdujemy go w hebrajskiej wersji Ewangelii Jana 16:33 - “Na świecie macie ucisk; ale bądźcie dobrej myśli - ja zwyciężyłem  świat.” [w tłumaczeniu ang. użyto czasownika “I have overcome” - pokonałem – przyp. tłum.] W Jeszui już mamy zwycięstwo, ponieważ On powstał z martwych.

W Ew. Jana 17:3 Jeszua modlił się do Ojca: “A takim jest życie wieczne, by poznawali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga (...)” Posiadanie osobistej relacji z Bogiem jest smakiem wieczności a to – naszym zwycięstwem. Odwagi! Jeszua pokonał śmierć, dał nam życie wieczne, otworzył drzwi do poznania miłości Ojca i odniósł za nas zwycięstwo.


Bar Micwa

W tym tygodniu, w naszej jerozolimskiej kongregacji, obchodzimy kolejną mesjańską Bar Micwę, podczas której jeden z naszych nastolatków po raz pierwszy wyjdzie do przodu aby czytać ze zwojów, tak, jak uczynił to Jeszua (Łukasz 4:16). To piękne móc zobaczyć, jak młodzi spośród nas powstają na podobieństwo Jeszuy i czytają z tekstów źródłowych. Jest to również czas, w którym wielu “jeszcze-nienawróconych” członków rodziny młodego człowieka przychodzi aby uczestniczyć w uroczystości. Proszę, módlcie się w tym tygodniu o “G”, gdy wyjdzie do czytania i dzielenia się krótkim przesłaniem, o “C”, który poprowadzi uroczystość oraz o członków rodziny i gości “N”. Naszym pragnieniem jest kroczyć śladami Jeszuy. Oby czytaniu słowa towarzyszyły duchowa moc, zbawienie i uzdrowienie!


Szczególna prośba modlitewna

Piszę te słowa podczas gdy wraz z Solomonem przygotowujemy się do podróży ewangelizacyjnej i następującej po niej konferencji kościoła w znaczącym muzułmańskim kraju. Proszę, módlcie się o przełom w Bożym królestwie podczas tej wiekopomnej sposobności. Mamy nadzieję podać szczegóły w następnym artykule.


Netanjahu organizuje studium biblijne

Poniżej fragment z artykułu Jerusalem Post autorstwa Herba Keinona z 10.12.2011:
Netanjahu niedługo rozpocznie regularne studium biblijne w miejscu swego urzędowania, w którym uczestniczyć będą naukowcy, urzędnicy oraz zaproszeni goście.

Zarówno Ben-Gurion jak i Begin, kiedy sprawowali urząd premiera, organizowali regularne spotkania grup biblijnych.

Netanjahu stwierdził, iż ustanawia te spotkania, aby podtrzymać miłość Biblii.
W zeszłą niedzielę, w Sde Boker, podczas obchodów 38. rocznicy śmierci Ben-Guriona, Netanjahu odniósł się do pierwszego spotkania studium biblijnego mówiąc, iż jego teść brał w nich udział.

“Ben-Gurion” rozumiał, iż Księga Ksiąg jest częścią naszego zadania, jakie zostało nam powierzone, jeśli chodzi o nasz kraj. Tak, jak to ujął w swej niezapomnianej mowie przed Komisją Peel w 1936 roku” - powiedział Netanjahu. “Postrzegał on Biblię jako cudowną historię narodu żydowskiego, jako unikalne duchowe, kulturowe i historyczne dziedzictwo naszego ludu, i również jako jeden kamieni węgielnych kultury całej ludzkości.”


Prezent na Chanuka lub Boże Narodzenie

Dlaczego by nie pomyśleć o wysłaniu egzemplarza nowej książki Ashera?

Książka “Who Ate Lunch with Abraham?” analizuje te momenty w Biblii, począwszy od Prawa, przez Proroków, aż do Księgi Objawienia, w których Jeszua pojawia się jako Anioł Pana.  Z pewnością zainspiruje i postawi wyzwanie twojemu zrozumieniu wiecznej natury Mesjasza Jeszuy i stopniowemu objawieniu Biblii jako całości.

Główna myśl tej książki rozwijała się nie tylko przez lata studiowania hebrajskich tekstów, ale również przez życiowe doświadczenia dzielenia się ewangelią z ortodoksyjnymi Żydami w Izraelu. (Nie wspominając o modlitwie i wstawiennictwie).

Nie przeocz jej. Zamów ją dla siebie i wyślij do przyjaciół. Aby zamówić, kliknij tutaj.

Mamy jednorazową, szczególną cenę dla tej pierwszej oferty: 10% zniżki na zamówienie 10 egzemplarzy; 20% zniżki na zamówienie 20 egzemplarzy; 30% zniżki na zamówienie 30 egzemplarzy.

Aby dokonać zamówienia na powyższych zasadach, kliknij tutaj.

Dostępna również wersja e-book!
Wydanie Kindle dostępne tutaj.
Wydanie Nook dostępne tutaj.


Inne artykuły - 2011

Inne artykuły