>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 24.12.2011 Revive Israel Ministries

W zeszłym tygodniu Asher i S usługiwali w wielu kościołach i na licznych konferencjach w Bangkoku i Dżakarcie.

Boże Narodzenie – Indonezja

Asher Intrater


Indonezja jest krajem o najliczniejszej ludności muzułmańskiej na świecie (oraz czwartym narodem co do liczebności w ogóle, zaraz po Chinach, Indiach i Stanach Zjednoczonych: mieszka tu 258 milionów ludzi). Miałem przywilej głosić podczas obchodów Świąt Bożego Narodzenia na największym w Dżakarcie stadionie - Gelora Bung Kamo. Jeden z gazetowych nagłówków stwierdzał: “Setki tysięcy wypełniły Stadion.” Mówiłem o Jezusie jako o światłości świata. Jak widać na zdjęciu ze świeckiej gazety, zgromadzeni w odpowiedzi zapalili świeczki dla Jego chwały.


Gdy ujrzałem 200.000 rodowitych Indonezyjczyków wielbiących Jezusa, przyjmujących komunię, składających świadectwa uzdrowienia, świętujących narodzenie Mesjasza i słuchających Słowa Bożego, pełen zachwytu płakałem, śmiałem się i tańczyłem. Miejscowi organizatorzy poprosili mnie, abym nie publikował ich nazwisk (bezpośrednim zagrożeniem dla nich nie jest fakt bycia chrześcijanami, ale kontakty z żydami z Izraela). Módl się o potężne przebudzenie w całej Indonezji.


Punkt zwrotny w Tajlandii

Rama IX, król Tajladii (Syjamu), to najdłużej panujący władca na świecie – przejął tron w 1946 roku. Jest chory i wszystko wskazuje na to, że wkrótce umrze. Będzie to szokiem dla wielu. [Zauważ: W tym tygodniu zmarł również Kim Dzong Il - władca Korei. Mamy nadzieję na otrzymanie w przyszłym tygodniu sprawozdania od wierzących Koreańczyków dotyczącego duchowych skutków również i tego punktu zwrotnego.]

Chociaż Tajlandia to naród buddyjski, Bangkok jest miastem wielonarodowościowym, otwartym na turystów i szanującym wolność ekspresji religijnej. W tym liczącym 65 milionów ludzi narodzie mniej niż 2 procent stanowią chrześcijanie. Mimo to, otwartość na kwestie duchowe czyni go “dojrzałym” i gotowym na przełom ewangelizacyjny.

Do Tajlandii podróżuje corocznie, między innymi, 200.000 izraelskich turystów. Módl się o przebudzenie w tym kraju, i o to, aby wielu Izraelitów znalazło zbawienie poprzez tajskich chrześcijan.


Kościół WschoduGdy narodził się Jeszua, mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy aby Go odnaleźć. Być może dowiedzieli się o proroctwach o nadejściu zbawiciela przekazanych przez Daniela i Ezechiela w czasach babilońskiego i perskiego wygnania.

Mateusz 2:2 - (…) Widzieliśmy bowiem jego gwiazdę na wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon.

Ujrzeli na Wschodzie gwiazdę, lub coś, co gwiazdę przypominało, i wyruszyli za nią do Ziemi Świętej. Pasterze w Betlejem ujrzeli anioła oraz chwałę Pana otaczającą ich (Łukasz 2:9). Bardziej prawdopodobne jest, że mędrcy również zobaczyli uwielbionego anioła niż gwiazdę.

Chociaż chwała jaśniała wokół Jeszuy gdy się narodził, On sam niebjańskiej chwały nie posiadał. Wyrzekł się jej aby przyjść na ziemię jako istota ludzka (Filipian 2:7). Ale gdy powróci, nie będzie już dzieckiem, ale w pełni dojrzałym mężczyzną; nie bez chwały, ale w chwale, otoczony wojowniczymi aniołami (Mateusz 25:31, Objawienie 19:14).

Jan ujrzał Jeszuę w chwale. Ognie płonęły w Jego oczach, miał na sobie białą szatę i trzymał klucze do piekła i śmierci. Stał pośród siedmiu świeczników i trzymał siedem gwiazd w Swej prawej ręce. Jeszua wytłumaczył, że nie były to prawdziwe gwiazdy, ale symbole uwielbionych aniołów.

Objawienie 1:20 - Tajemnicę siedmiu gwiazd, które ujrzałeś na mej prawicy oraz siedmiu złotych podstawek do lamp. Siedem gwiazd są aniołami siedmiu zborów, a siedem podstawek do lamp są siedmioma zgromadzeniami wybranych.

Niektóre anioły opiekują się pojedyńczymi ludźmi, niektóre całymi narodami, a inne poszczególnymi kościołami.  Te siedem kościołów możemy interpretować jako pierwowzory kościołów na całym dzisiejszym świecie. Zgodnie z modelem świeczników i gwiazd, siedem aniołów opiekuje się siedmioma większymi światowymi skupiskami ludności. Pracują razem z Jeszuą nad doglądaniem kościołów na swoim obszarze. Jednym z tych siedmiu obszarów z pewnością jest Azja Wschodnia (Chiny, Korea, Japonia, Tajlandia, Indonezja, itd.).

Objawienie 7:2 - Ujrzałem także innego anioła, który wchodził od wschodu słońca i miał pieczęć żyjącego Boga (…)

Czas siedmiu trąb ucisku rozpoczyna się w rozdziale ósmym. Rozdział siódmy opisuje okres przygotowań zaraz przed nastąpieniem siedmiu lat ucisku. Jednym z kluczowych znaków tego okresu jest wzejście anioła wschodu. Anioł ten ma wielki niebiański autorytet. Symbolizuje “wzejście” kościoła we wschodniej Azji. Czas powstania kościoła wschodnioazjatyckiego następuje teraz. Jest to znakiem czasów.

Tak jak mędrcy ze wschodu przybyli w odpowiedzi na proroctwo o pierwszym przyjściu Mesjasza Jeszuy, tak kościół wschodu proroczo powstanie aby pomóc w przynagleniu Jego drugiego przyjścia.

Chanuka – Bar Micwa

Nasza obchodzona podczas święta Chanuka Bar Micwa okazała się dużym sukcesem. Chłopak świetnie poradził sobie z czytaniem Tory i dzieleniem się przesłaniem, w którym porównał Jeszuę z arcykapłanem Jehoszuą z trzeciego rozdziału Zachariasza. Chaim poprowadził uwielbienie i resztę obchodów. Dzieci odegrały przedstawienie o Machabeuszach. Jeszcze-niezbawiona rodzina Naamah po raz pierwszy przyszła do naszej kongregacji. Asher odbył dłuższą rozmowę z Yoni (naszym izraelskim nagłośnieniowcem) dotyczącą śmierci, życia i zmartwychwstania. Módl się o zbawienie dla wszystkich gości.


Boże Narodzenie – Netanjahu

Oto filmik z przemówieniem premiera Izraela – Benjamina Netanjahu

http://youtu.be/yFAFtxmUgNM

Bożonarodzeniowe przemówienie Netanjahu

Pragnę życzyć chrześcijanom, zarówno będącym obywatelami Izraela jak i zamieszkującym cały świat, wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku. Izrael chlubi się swą silną i wzrastającą liczebnie społecznością chrześcijańską. Jesteśmy dumni również ze znaczącego i ochoczego wsparcia jakie otrzymujemy od licznych chrześcijan na całym świecie będących przyjaciółmi Izraela. Żyjemy w czasach wielkiej niepewności i niestabilności na Bliskim Wschodzie.

Izrael jednak pozostaje światełkiem religijnej wolności i pluralizmu w tym otaczającym nas braku stabilności. W rejonie gdzie prześladowanie chrześcijan jest na porządku dziennym i gdzie wykazuje się znikomą tolerancję dla pozostałych wyznań, Izrael ochrania święte miejsca wielkich religii i zapewnia wolność kultu dla nich wszystkich. Jeśli nie byliście jeszcze w Izraelu, nalegam, abyście przyjechali i zobaczyli na własne oczy nasz niezwykły kraj.

Odwiedźcie Jerozolimę, odwiedźcie Galileę, odwiedźcie miejsca, gdzie Jezus żył i głosił przesłanie o światowym pokoju – przesłanie, które dotarło na krańce świata. A kiedy będziecie obchodzić Boże Narodzenie i Nowy Rok, wiedzcie, że cały naród Izraela dołącza do was, życząc wam roku pomyślności, roku bezpieczeństwa i przede wszystkim, roku pokoju.

Wesołych Świąt.


Atak na Grace

Ariel Blumenthal

W zeszły wtorek odbywałem podróż drogą z Góry Oliwnej do Uniwersytetu Hebrajskiego z Abrahamem i Grace – bliskim nam koreańskim małżeństwem. Nagle, między budynkami pojawił się młody arabski mężczyzna, który rzucił w nasz samochód kawałkiem betonu, który zbił szybę od strony pasażera, uderzył w prawe ramię Grace, a następnie w jej twarz. Wszędzie było szkło a jej usta były pełne krwi. Jeden ząb został wybity a kilka uszkodzonych. To było bardzo traumatyczne przeżycie. Policja powiedziała, że to już drugi taki przypadek tego dnia – oto izraelskie realia. Proszę, módl się o pełne wyzdrowienie Grace.


Inne artykuły - 2011

Inne artykuły