>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 31.12.2011 Revive Israel Ministries

Oliwa i tłocznia oliwy

Asher Intrater

Nazwa Getsemane to po hebrajsku “Gat Szmanim”, co znaczy “Tłocznia Oliwy”. To miejsce, gdzie przynosi się i miażdży oliwki. Skórka i pestka zostają usunięte. W rezultacie otrzymujemy czysty olej z oliwek. W całej Biblii oliwa jest symbolem namaszczenia Ducha Świętego. Nie ma wątpliwości, że Jeszua celowo wybrał miejsce o takiej nazwie.

Wszyscy pragniemy oliwy. Pragniemy namaszczenia i mocy Ducha Świętego. Oliwa namaszczenia niesie ze sobą ochronę, zaopatrzenie i dostatek (Psalm 23:5); mądrość i autorytet władzy (I Samuela 16:13); radość (Psalm 45:8, Hebrajczyków 1:9); uzdrowienie i uwolnienie (Marek 6:13, Jakuba 5:14); światło i objawienie (II Mojżesza 25:6, I Jana 2:27, Objawienie 3:18); zdolność głoszenia i prorokowania (Izajasz 61:1); bliskość w uwielbieniu (Pieśń nad Pieśniami 1:3, Mateusz 25:3, Marek 14:3) i wiele więcej.

Pomiędzy oliwą i tłocznią istnieje szczególna więź. Są one równoważącymi się przeciwieństwami. W Gat Szmanim Jeszua objął krzyż. Zmusił swą wolę do podporządkowania się (Mateusz 26:39). Jest to miejsce ciemności, depresji i trudności (Mateusz 26:37). Jest to miejsce zaparcia się samego siebie (Mateusz 16:24); miejsce gdzie zostajemy zmiażdżeni, gdzie jesteśmy posłuszni aż do śmierci, gdzie jesteśmy poddawani próbie, gdzie doświadczamy upokorzenia i cierpienia, gdzie modlimy się wstawienniczo aż do krwi, potu i łez.

Oliwa z pewnością wydaje się bardziej atrakcyjna niż tłocznia oliwy. Nie ma jednak oliwy bez tłoczni. Oliwę otrzymuje się w tłoczni oliwy. Nie ma żadnego innego sposobu aby wyprodukować prawdziwą oliwę. Z drugiej strony, celem tłoczni jest otrzymanie oliwy. Cierpienie w posłuszeństwie bez otrzymania oliwy nie jest zgodne z Bożym sercem. Celem tłoczni jest oliwa. Oliwa pochodzi z tłoczni.Atak terrorystyczny na chrześcijan w Nigerii

Andrew B

W dzień Bożego Narodzenia kilka kościołów chrześcijańskich w Nigerii stało się celem samobójczych zamachów bombowych przeprowadzonych przez islamską sektę Boko Haram. Śmierć poniosło 45 osób, 73 zostało rannych. Boko Haram oskarża się o spowodowanie śmierci niemalże 500 osób, licząc jedynie ten rok.

Według Compass Direct News, bombardowanie to zmieniło ruiny katolickiego kościoła św. Teresy, znajdującego się blisko granicy ze stolicą Nigerii – Abudżą, w miejsce narodowej żałoby. “Szok wywołany tym wydarzeniem wycisnął w nas trwałe piętno” - powiedział Wielebny Joseph Akor z diecezji Minna. “Wierni mają powody do obaw po tym, co się zdarzyło, ale będąc umocnieni krwią męczenników, nie przestają brać udziału w codziennych mszach.”

Atak ten przypomina również o spuszczeniu bomb na kościół koptyjski w Aleksandrii (Egipt) w Nowy Rok zeszłego stycznia, ponieważ był to tak samo atak ekstremistycznej muzułmańskiej sekty. Musimy trwać w modlitwie za naszych braci i sióstr, którzy stają twarzą w twarz z tego typu prześladowaniem oraz za rodziny ocalałych.


Gliniana pieczęć znaleziona w podziemiach Starej Jerozolimy

Andrew B

Pieczęć rzadkich rozmiarów małej monety, z wyrytymi po aramejsku napisem “Czyste dla Boga” znaleziona została na stanowisku archeologicznym w pobliżu Ściany Płaczu. Archeolodzy twierdzą, że pochodzi ona z czasów bliskich zburzenia drugiej świątyni. Ponieważ prace wykopaliskowe na Wzgórzu Świątynnym są zabronione zarówno przez władze żydowskie jak i muzułmańskie, niewiele znaleziono pozostałości związanych ze Świątynią i żydowskimi formami kultu. Ten mały kamień świadczy o zamieszkiwaniu Jerozolimy przez Żydów w czasach starożytnych, a więc potwierdza biblijną prawdę o tym, że ziemia Izraela należy do Żydów.


Modlitwa za Koreę Północną

Ariel Blumenthal

W ciągu ostatnich dwóch tygodni widzieliśmy zdjęcia, na których rzesze Koreańczyków opłakiwało śmierć swego przywódcy, Kima (nazwisko) Dzong Ila, i wyczekiwało przejęcia władzy przez jego syna – Kima Dzong Una. Dziadek – Kim Il Sung – uważany jest za północnokoreańskiego “Mao”: to bohater komunistyczny z czasów wojny koreańskiej (wyszkolony przez ZSRR), którym posłużono się w wyzwoleniu Koreańczyków spod japońskiej okupacji i od zachodniej “agresji”.

Tak jak Mao w Chinach czy Stalin w Rosji, komunizm związany z postacią Kima przeistoczył się w “kult jednostki” czczący jego samego, nazywanego przez Koreańczyków “Naszym Wielkim Ojcem”. Przypisany mu kult jest dla nas niewyobrażalny. Jego zdjęcia i pomniki widnieją w każdym domu, sklepie i na każdym rogu ulicy, nie wspominając już o praniu mózgów, kontroli umysłów i torturach niezbędnych do powstrzymania milionów ludzi od oddawania chwały czemukolwiek i komukolwiek innemu, w tym Jeszui. Ten mający cechy antychrysta system spowodował straszne prześladowania w małym, podziemnym kościele w Północnej Korei.

A mimo to, zaraz za granicą z Koreą Południową, przez ostatnie 60 lat wzrasta wolny i dostatni, demokratyczny naród oraz kościół. Korea Południowa stała się drugim narodem, jeśli chodzi o liczbę wysyłanych w świat misjonarzy (Zaraz po USA – kraju o 6 razy większej liczbie ludności niż Korea Południowa!).

Księga Objawienia 5:8 opisuje znajdujące się w niebie czasze wypełniające się świętą wonnością, reprezentującą modlitwy świętych. W naszym pokoleniu miliony Koreańczyków wypełniło te czasze swymi żarliwymi i pełnymi poświęcenia modlitwami za cały świat. Dołączmy nasze modlitwy do ich modlitw, prosząc o uzdrowienie i odnowienie ich rozdartego, podzielonego narodu:

  1. Uwolnienie od kultu rodziny Kim – aby 25 milionów Koreańczyków spojrzało na tego kurduplowatego, zepsutego 28-latka i dostrzegło absurd swego bałwochwalstwa.
  2. Pokojowa zmiana ustrojowa i pojednanie ludności Korei oraz wolność wyznania; modlitwa o umocnienie prześladowanego kościoła i przełom dla ewangelii w Północnej Korei.
  3. Koniec głodu i śmierci podczas obecnej zimy 2011-12: licząc od wczesnych lat '90, głód zabił miliony ludzi w Korei Północnej, a obecna zima może być jedną z najgorszych. Notoryczne błędy w zarządzaniu i zacofanie powodują, że brakuje jedzenia.

Poniżej kilka linków, które pomogą wam świadomie się modlić:
http://www.youtube.com/watch?v=SuzWaSYXwEQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=WPUW1NAGFvY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=D2XKS6SsoMg&NR=1&feature=endscreen


Inne artykuły - 2011

Inne artykuły