>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 30.06.2012 Revive Israel Ministries

Izaak Szamir, 1915 – 2012

Izaak Szamir, były premier Izraela, odszedł od nas w minioną sobotę, 30 czerwca, 2012 roku. Szamir urodził się jako Yitzhak Yazeranitski 15 października 1915 roku w Rozani w Polsce, gdzie jego ojciec służył jako przywódca żydowskiej społeczności w tym mieście. Szamir wyemigrował do Izraela w 1935 roku. Reszta jego rodziny pozostała w Polsce, gdzie została zamordowana podczas Holokaustu.

W Izraelu, Szamir przyłączył się do ruchu oporu Etzel i Lehi i walczył przeciwko mandatowi brytyjskiemu, aż do utworzenia państwa Izrael. W 1955 roku przyłączył się do Mosadu pod Izrael Harel i został jednym z najbardziej kluczowych tajnych agentów przez kolejne 10 lat.

W 1969 roku Szamir przyłączył się do partii Likud pod przywództwem Menachem Begin’a i w roku 1973 został wybrany do Kneset. Służył jako Premier Izraela w 1983 roku i następnie w latach 1986 – 1992. Podczas swej kadencji przeprowadził kraj przez pierwszą wojnę w Zatoce Perskiej i imigrację etiopskich Żydów w obrębie Operacji Szlomo.

W 1992 roku Szamir przegrał wybory na korzyść Izaaka Rabina i w 1996 wycofał się z życia publicznego. Swoje ostatnie lata życia spędził w domu opieki.


Terroryzm ognia w Jerozolimie

We wtorek minionego tygodnia o godzinie 14:00 żółty samolot do walki z ogniem zaczął krążyć nad naszym domem. W odstępie 20 minut wybuchły dwa pożary wzniecone prawdopodobnie przez podpalenie. Jeden rozprzestrzenił się sięgając terenów leżących około kilkuset metrów na południe od naszego domu a drugi kilka kilometrów na zachód. Mogliśmy czuć nasilający się zapach dymu. Na szczęście samoloty zdołały opanować ogień w ciągu 2,5 godziny.

Złą wiadomością jest to, że w okolicach Jerozolimy rozpoczęła się nowa fala terroryzmu przez podpalenia. Począwszy od gorącego maja aż do trzeciego tygodnia czerwca w Jerozolimie i jej okolicach miało miejsce 1058 pożarów.  Spośród nich około 70% było celowo zaplanowanych. Jeden ze strażaków powiedział, że nie były one podawane do wiadomości w mediach, gdyż uważano to za informację politycznie „niepoprawną.”


Wyspecjalizowana Broń czy Dziewczyna Cud

W minionym tygodniu ‘A’ otrzymał skrzydła nawigujące w prestiżowej jednostce bombowców F16 Powietrznych Sił Obronnych Izraela. Jednak, ‘A’ to ‘ona’ – piękna 21-letnia blondynka z iskrzącymi się niebieskimi oczami, o delikatnych rysach twarzy z dołkami w policzkach. Wychowała się w biednej dzielnicy Afuli z samotną mamą walczącą o utrzymanie jej i pięciorga rodzeństwa.

Obecnie energiczna i wyróżniająca się studentka drugiego roku, przeskoczyła poziom i znalazła się odrazu na czwartym. Pragnąc uczestniczyć  w Olimpiadzie zaczęła tam trenować boks pięć razy w tygodniu. Później, została zatrudniona jako modelka i zarabiała dodatkowe pieniądze będąc fotografowaną dla reklam i katalogów. (Powiedziała jednak, że bycie modelką jest bardzo płytkie, a boks to o wiele większe wyzwanie.)

W szkole wyższej, „A” studiowała zaawansowaną fizykę i informatykę. Absolwentką szkoły została w wieku 16 lat i zamiast tracić czas, studiowała dalej, by zdobyć magisterium, co też się jej udało w wieku lat 18. W wywiadzie do gazety (Yediot, 7 Dni, 29-06-12), powiedziała: „Kiedy wracam do domu na urlop, noszę buty na wysokich obcasach i spódnicę, ale wierz mi, kiedy staję z innymi żołnierzami w mundurze, oni nie widzą mnie jako „A” modelka, ale jako „A” wojownik.”


Wysoko i Nisko David Block

Drzewo może wyrosnąć tylko na taką wysokość, na jaką pozwala mu głębokość jego korzeni. Czy pozwolimy Panu zapuścić nasze korzenie przez pójście drogą w dół i zasadzić nas tam, gdzie On tego pragnie? Możesz pójść tylko tak wysoko, jak wcześniej poszedłeś nisko. Zanim przyjdzie wywyższenie On często prowadzi nas najpierw do niskich miejsc.

Psalm 75, 7-8: „Nie ze wschodu ani z zachodu, ani z pustyni, ani z gór przychodzi sąd, lecz Bóg jest sędzią, tego poniża, tamtego wywyższa.”
Hiob 5, 11: „Niskich sadza wysoko, a smutnych wznosi na wyżyny szczęścia.”
Łk 1, 52: „Strącił władców z tronu, a wywyższył poniżonych.”
Jk 1, 9: „A niech brat ubogi chlubi się z wywyższenia swego.”

Jeszua jest naszym nauczycielem i Panem; On jest najlepszym przykładem poniżenia i wywyższenia. On pokazuje nam drogę; Czy pójdziemy za Nim?
Mt 21, 5: „Oto Król twój przychodzi do ciebie łagodny i jedzie na ośle.”
Jeszua uczy nas, abyśmy byli cichego i łagodnego ducha (Mt 11, 29). Dlatego zanim Jego plan będzie odkryty, musimy iść do miejsca uniżenia; aby tam nasiąknąć Nim, aby stać się takim jak On jest. Te niskie miejsca kształtują  nas i czynią nas takimi, jakimi jesteśmy w Nim. Bóg jest w procesie podnoszenia nas, ale możesz iść wysoko tylko na tyle, na ile poszedłeś nisko.
Krańce Ziemi

Z naszego małego zgromadzenia (175 osób) w Jerozolimie, Ahavat Yeshua, spośród wieluinnych Michael M i Dan Jmają w tym tygodniu do wykonania pewną prace emisariuszy w Ameryce, Stuart W i Herut w Indiach, Or i Vered w Mozambiku, Tal H w Polsce, a Ariel i Vered B w Chinach. Proszę módlcie się za nich. Połączmy się razem w celu wykonania nakazu z Dz 1, 8, aby głosić ewangelię królestwa z Jerozolimy po Judeę i Samarię, aż po krańce ziemi.

„Revive Israel” na You Tube!

Przez następne miesiące będziemy rozpowszechniać nauczanie Aszera z ostatniej jego podróży do USA. Pierwsze nosi tytuł „Żyć, aby Czcić Boga.” Aszer podkreśla w nim ważność czczenia Boga we wszystkim co robimy i życia w sposób który z minuty na minutę uwielbia Jego. Gdy czynimy to bez względu na otaczającą nas sytuację, żyjemy wtedy życiem wiary.

Aby odwiedzić naszą osobistą stronę You Tube, naciśnij poniższy link:
http://www.youtube.com/user/ReviveIsraelTV

Zachęcamy cię, abyś przesłał ten link do przyjaciół i rodziny. Prosimy pomóż nam rozpowszechnić te nauczania. Są one dostępne za darmo. Ciesz się nimi!


Inne artykuły - 2012

Inne artykuły