>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 25.01.2013 Revive Israel Ministries

Zdesperowane wdowy

Asher Intrater

Nie wszyscy najwspanialsi ludzie ewangelii, mający potężną wiarę i moc, byli mężczyznami. Często były to kobiety, które znalazły się w desperackiej sytuacji.

Mamy na przykład Kanaanitkę, która dzięki upartej wierze wyprosiła uzdrowienie dla swej córki (Mateusz 15:27), chociaż musiała zniżyć się do poziomu psa zjadającego okruchy pod stołem. Zbierajmy więc okruchy uwolnienia i odnowy dla naszych dzieci, tak jak ona.

Była też kobieta cierpiąca na krwotok (Marek 5:30), która dotknęła się fałdy szaty Jeszuy (Jezusa). Niejako wyciągnęła z Niego uzdrowieńczą moc Bożą; uczniowie jednak nie zauważyli tego co się stało. Chwyćmy uzdrowieńczą moc tak jak ona.
Jest również opisana grzesznica szlochająca u stóp Jeszuy, całująca je i wycierająca włosami (Łukasz 7:38). Ujęła Jego serce głębią żarliwej miłości, o jakiej nawet nie śniło się religijnym przywódcom. Poruszajmy serce Jeszuy ogromem naszej miłości, tak jak ona.

Była również wdowa, której nieustępliwa modlitwa jest wzorem wytrwałości dla wszystkich pokoleń (Łukasz 18:1-5). Nauczmy się modlić tak niestrudzenie jak ona.

Mamy też przykład biednej wdowy, która złożyła na ofiarę dwie małe monety, ale z wiarą większą, niż wszyscy bogacze (Łukasz 21:2). Dawajmy wszystko co mamy z nadnaturalną hojnością – tak jak ona.

Była też i Miriam (Maria) Magdalena, która szukała Jeszuy i przylgnęła do Niego po Jego zmartwychwstaniu (Jan 20:17), podczas gdy apostołowie przebywali w kryjówce. Miejmy tę samą, pełną przywiązania wiarę, abyśmy chwytali się Jeszuy w pozornie beznadziejnych sytuacjach.

Jednym z sekretów uchwycenia Bożej mocy jest postawienie się w sytuacji tych zdesperowanych kobiet, skupiając naszą wiarę tylko i w stu procentach na Jeszui.


Tron Dawida

Roni Rejuwan

Bóg wybrał Dawida na króla Izraela i posadził go na tronie, dając mu władzę do rządzenia krajem z Jerozolimy. Tron Dawida przeszedł następnie na jego syna, Salomona (Szlomo).

I Królewska 2:12 - Salomon zasiadł na tronie Dawida, swego ojca. Jego władza królewska była bardzo utwierdzona.

Jako syn Dawida, Salomon rozszerzył granice swego panowania. Jeszua (Jezus) jest prapra...wnukiem Dawida i Salomona. Poszerzył granice swego królestwa w niespotykany dotąd sposób (II Samuela 7:12-19). Jeszua narodził się jako syn Dawida (Mateusz 1:1, 2:2). Było Mu przeznaczone na wieki zasiadać na jego tronie (Łukasz 1:32-33) oraz bezgranicznie poszerzyć królestwo (Izajasz 9:5-6). O tym właśnie myśleli uczniowie gdy spytali się Jeszuy, czy „przywróci królestwo Izraelowi” (Dzieje 1:6).
W drugim opisie koronacji Salomona widzimy drobną (!) zmianę w użytych wyrazach.

I Kronik 29:23 - Tak więc zasiadł Salomon na tronie JHWH jako król po ojcu swoim Dawidzie i szczęściło mu się

Tron w Jerozolimie nazwany jest w I Królewskiej „tronem Dawida”, a w I Kronik „tronem JHWH”. Ten sam tron posiada podwójny wymiar władzy oraz podwójną perspektywę królestwa. Przeznaczony był Jeszui, który jest zarówno Synem Bożym jak i synem Dawida (Rzymian 1:3-4).

W jakiś tajemniczy sposób tron Izraela jest również tronem Boga. Ten tron należy do Niego, do „Boga Izraela”. Wszyscy królowie starożytnego Izraela zasiadali na Bożym tronie. Bóg tymczasowo „wynajął” swój tron grzesznym ludziom, mimo że został przez nich wzgardzony (I Samuela 8:7). Bóg daje nam wybranych przez nas przywódców, abyśmy mogli uczyć się na własnych błędach.

Dzisiejsze rządy są tymczasowe, ustanawiane przez ludzi oraz grzeszne. Ostatecznie, cała ziemska władza zostanie skupiona w królestwie Bożym (Objawienie 11:15). (Religijni Żydzi modlą się pięć razy dziennie: „Niech tron Dawida zostanie rychło ustanowiony w Jerozolimie”.) Państwo Izrael to wstępny etap prowadzący nas do prawdziwego i wiecznego królestwa.


Wyniki wyborów

Wielką niespodzianką wyborów było przyznanie 19 miejsc partii Yaira Lapida, będącej przedstawicielem głównego nurtu społeczno-ekonomicznego izraelskiej polityki. Prawdopodobnie stworzy ona koalicję pod przywództwem premiera Netanjahu, którego ugrupowanie prowadzi, z 31 miejscami (to mniej, niż oczekiwano).

Drugą niespodzianką jest 12 miejsc dla prawicowej, nowoczesnej, choć ortodoksyjnej partii syjonistycznej Naftalego Benneta. Fakt, że ugrupowanie to przebiło liczebnie dwie duże ultraortodoksyjne partie judaistyczne oraz, że drugi co do ważności człowiek w partii Lapida jest rabinem otwartym światopoglądowo, może oznaczać nadzieję na ograniczenie części religijnych nacisków i korupcji.

Najważniejszym pytaniem jest teraz, kto stworzy koalicję? Zarówno Lapid jak i Bennet są nowicjuszami na arenie politycznej. Módl się o mądrość i prawość dla Netanjahu, Lapida i Benneta w ich dążeniach do utworzenia koalicji oraz ustalenia priorytetów politycznych na nadchodzący okres.

Zdumiewające statystyki: ze 120 członków Knesetu, 49 zasiada w nim po raz pierwszy, 39 jest ortodoksyjnymi żydami, 27 to kobiety, a 11 to Arabowie.


Post Estery

Oznaczcie w swoich kalendarzach czwartek 21 lutego jako tradycyjny „Taanit Ester” (Post Estery). Kilka kongregacji i domów modlitwy w Izraelu połączy się w poście i modlitwie wstawienniczej za Izrael, Kościół i narody świata, opierając się na Księdze Estery. Zapraszamy was do dołączenia do nas w waszych kościołach lub synagogach, gdziekolwiek się znajdujecie, na 12 godzin (6:00 – 18:00 czasu izraelskiego, 5:00 – 17:00 czasu polskiego) modlitwy, uwielbienia, chwały i proroctwa. Szczegóły tematów modlitewnych w następnych artykułach.


Nauczanie na YouTubie

Nie przegap nauczania Ashera „Victory in Tribulation” (Zwycięstwo w ucisku) nagranego w Międzynarodowym Domu Modlitwy w Kansas City! Aby obejrzeć, kliknij tutaj.


Inne artykuły - 2013

Inne artykuły