>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

©15.03.2013 Revive Israel Ministries

Trójkąt  bliskości

Aszer Intrater

Moja ulubiona modlitwa w Biblii to ta z 17. rozdziału Ew. Jana. Widać w  niej następującą logikę i priorytety:

  1. Harmonia – bliskość z Bogiem
  2. Świętość -  oddzielenie od świata
  3. Chwała – manifestująca się moc Boża w świętych
  4. Jedność – pełnia Kościoła (Eklezji)
  5. Świadectwo – ogólnoświatowa ewangelizacja.

Pierwsza i najważniejsza jest bliskość. Jeszua modlił się, abyśmy byli jedno z Nim jak On jest jedno z Ojcem. On jest w Ojcu i Ojciec jest w Nim. Jesteśmy w Jeszui i On jest w nas. Jedność (harmonia) jest doskonałym stanem bliskości.
Jan 17:21-23

Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy. Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.

Bliskość z Bogiem jest wewnętrznym doświadczeniem poznania obecności i bliskości Boga. To doświadczenie jest dostępne 24 godziny na dobę, ale najsilniej przejawia się w czasie modlitwy, uwielbienia, rozważania Słowa Bożego i zwyczajnego spędzania czasu, jak na przykład spaceru na łonie natury, czy spokojnego odpoczynku, kiedy kierujemy nasze myśli ku Bogu.

Jeszua miał doskonałą bliskość z Ojcem. Jego modlitwa w Jana 17 ma na celu ukazać nam tę bliskość. Bliskość poszukuje drugiej osoby ponieważ jest to doświadczenie dzielenia osobistej relacji. Jest to przeciwieństwo samotności.

Jeszua pragnie dzielić swą bliskość z nami. Każda bliskość bierze swój początek w Bogu. Kiedy mamy bliską relację z Bogiem, pragniemy dzielić ją również z innymi. Oto dlaczego modlimy się, zgodnie z Jana 17, razem z Jeszuą.

Szukając żony, wiele lat temu, szukałem kobiety, która sama doświadczyła bliskości z Bogiem. Kiedy spotkałem Betty, obserwowałem czy była szczera czy tylko udawała duchową osobę.

Kiedy zobaczyłem, że naprawdę ma bliską relację z Bogiem, wiedziałem, że możemy doświadczyć bliskości między sobą nawzajem. Bliskość z Bogiem jest podstawą dobrego małżeństwa. Do dnia dzisiejszego centralną częścią naszego małżeństwa jest modlitwa, uwielbienie i wspólne studiowanie Bożego Słowa w atmosferze miłości i bliskości. Dzielona przez nas duchowa bliskość rozszerza się na nasze relacje natury romantycznej, rodzinę, decyzje finansowe i życie w zgromadzeniu.

Istnieje pewien trójkąt bliskości: po pierwsze, osobista bliskość z Bogiem, potem doświadczanie Boga wspólnie z innymi ludźmi, a następnie pozioma linia jedności między nami. Prościej mówiąc: Najpierw, ty sam na sam z Bogiem; potem ty i Bóg z innymi; a następnie ty z innymi.

Zasada ta sprawdza się też przy budowaniu zespołu w służbie. Jeszua zastosował ją powołując swych uczniów i modlił się o  nich, aby po Jego odejściu w dalszym ciągu kontynuowali te relacje, aż bliskość którą mieli między sobą dotrze na cały świat. Bliskość jest żywa i wzrasta.

Na tym modelu opieramy nasz zespół Revive Israel. Spędzamy trzy godziny w tygodniu na modlitwie, uwielbieniu, prorokowaniu, dzieleniu się Słowem i czytaniu Pisma. Duch zespołowej bliskości tworzy środowisko uzdrowienia, zaufania, objawienia i namaszczenia. Ludzie przyjeżdżają z Izraela i ze świata, aby doświadczyć Bożej obecności w ten sposób z nami. Taka bliskość zmienia życie i ostatecznie (Jana 17:21) zmienia świat.


Nowy Papież, Nowy Rząd

W środę wieczorem, po dwóch miesiącach politycznych zmagań, została uformowana nowa rządowa koalicja. Podczas ogłaszania tego w izraelskiej telewizji, program został przerwany, by obwieścić, że biały dym ukazał się nad Kaplicą Sykstyńską, co miało wskazywać na wybranie nowego Papieża.

Przypadek? Nie. Istnieje głębokie powiązanie między tym, co stało się w Izraelu, w Kościele i w pozostałych narodach.

Papież Franciszek znany był z tego, że wyraził współczucie w związku z izraelskimi ofiarami samobójczego ataku terrorystycznego przeprowadzonego przez Hezbollah w społeczności żydowskiej w centrum Buenos Aires w 1994 roku, w wyniku którego zginęło 85 osób. Wczoraj Papież napisał taką oto wiadomość do Szmuela De Seni, głównego rabina Rzymu: „Mam nadzieję na poprawę relacji między Żydami i katolikami w nowym duchu współpracy i harmonii.”

Wybór Argentyńczyka, pierwszego południowo-amerykańskiego Papieża, jest prawdopodobnie pozytywnym posunięciem ku przeobrażeniu Kościoła Katolickiego ze ściśle europejskiej społeczności ku ogólnoświatowej. Franciszek jest znany również z pokornego stylu życia (jako Arcybiskup przyjeżdżał do pracy transportem publicznym), iskrzącej nadziei na oczyszczenie kościoła z korupcji, i pracy na rzecz sprawiedliwości społecznej.

Módl się o mądrość dla nowego Papieża, aby promował duchowe odnowienie w Kościele Katolickim, studiowanie Pisma Świętego, wspieranie Izraela i Ciała Chrystusa, trzymanie się wartości rodziny i opór wobec Islamskiego Dżihadu.

Nowa koalicja w Izraelu wydaje się być jednym z najbardziej zbalansowanych rządów, jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Módl się za Netanjahu, Lapida i Bennetta, aby wprowadzili nasz kraj w okres stabilności i równowagi. Pozycja Bennetta jako Ministra Skarbu może przynieść reformy ekonomiczne. Bennett, współczesny ortodoksyjny Syjonista, żąda wprowadzenia reform, które są bardzo potrzebne religijnej warstwie społecznej. Liberman pozostał Ministrem Spraw Zagranicznych, a Livni zajmnie się negocjacjami z Palestyńczykami i USA.

9 i 10 rozdział Księgi Daniela opisuje związek między przywódcami ziemskich rządów a  mocami anielskimi na niebiosach, zarówno dobrymi jak i złymi. Zmiana liderów rządu odzwierciedla zmianę anielskich zwierzchności. Nowa koalicja w Izraelu jest pierwszą od wielu lat, w której przedstawiciele ortodoksyjni nie będą mieli niewspółmiernego do reszty wpływu.
Odzwierciedla to osłabienie sił religijnego zaślepienia w naszym narodzkie. Jeśli duchowa zasłona zostanie usunięta, otworzone nam zostaną drzwi objawienia. Módl się o falę ewangelizacji i wzrost zgromadzeń, jakiego jeszcze nie doświadczyliśmy w tym kraju. Zbliża się czas żniw.


Inne artykuły - 2013

Inne artykuły