>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 10.05.2013 Revive Israel Ministries

Po prostu zrób to

Aszer Intrater

Jednym z sekretów naszego chodzenia w wierze na co dzień jest proste wypełnianie woli Boga. Żadnych wymówek. „Po prostu to zrób!” Jest to przeciwieństwo częstej postawy „Jeśli czujesz się w tym dobrze, to zrób to.” Zwykle wcale nie czujesz się dobrze, gdy robisz coś, co jest właściwe; natomiast często w momencie gdy grzeszysz i jesteś egoistyczny czujesz się dobrze.

Łukasz 9:23 : Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie.

„Żartujesz? Zaprzeć się siebie?” Większość ludzi jest bardziej skłonna dogadzać sobie niż zaprzeć się siebie. I wtedy mówimy: „Czuję w tym pokój.” Zapieranie się siebie jest pierwszym krokiem do podążania za Jeszuą. Oznacza to mówienie „Nie” pysze, pożądliwości, lenistwu, zamartwianiu się, itd.

Jeszua powiedział nam, abyśmy się modlili: „Bądź wola Twoja, jak w niebie, tak i na ziemi…” – Mateusz 6:10. Każdy z nas musi sam zacząć to czynić, nie oglądając się na ludzi wokół. Każdy z nas jest odpowiedzialny za czynienie woli Bożej w swym własnym życiu.

Mateusz 7:21: Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.

Jeszua powiedział dalej, że ten, kto czyni wolę Boga jest jak człowiek, który buduje swój dom na skale, podczas, gdy ten, kto tylko słucha a nie wykonuje jest jak głupiec, który buduje na piasku (Mateusz 7:24, 26). Którym z nich jesteś? Którym z nich jestem ja?


Wojownicy Modlitwy

Francis Frangiapane

Jezus opowiedział pewną przypowieść, w której pokazał, że „ (ludzie) powinni zawsze się modlić i nie ustawać” (Łukasz 18:1-8). W większości spraw, o które się modlę, muszę wytrwać i nie niecierpliwić się, aby otrzymać odpowiedź. Bóg pragnie, abym był jak Jezus, stawia więc na mojej drodze bitwy które muszę stoczyć aby formować swój charakter. Mają one zmienić nie tylko świat wokół mnie, ale przede wszystkim mnie samego.

Kiedy wyobrażamy sobie wojownika modlitwy, zazwyczaj widzimy obraz starszej cioci lub babci. One nie zgadują przyszłości małego Jasia; stoją przed Bożym tronem i kreują jego przyszłość w modlitwie. One nie zastanawiają się, czy Marysia da radę; one wymadlają jej zwycięstwo. Nie tracą czasu na lamentowanie nad alkoholizmem Harry’ego; one „szturmują niebo”, aby został uwolniony.

Wojownicy modlitwy są najbardziej przerażającymi, pełnymi mocy istotami na ziemi, które ścigają demony i zmieniają świat. Prawdziwie współtworzą z Bogiem! Nigdy nie zastanawiają się nad przyszłością - są zbyt zajęci jej tworzeniem. Wojownicy modlitwy są ustanowieni przez Boga, aby stać w wierze za swoimi rodzinami, kościołami i miastami. Modlitwa jest silniejsza niż królowie i mocniejsza niż armie. Modlitwa jest  najpotężniejszą siłą na ziemi.

Był czas, kiedy ta starsza ciocia lub babcia była młodsza. Była taka jak ty i Bóg pokazywał jej potrzeby wokół niej. Pod namaszczeniem Jego łaski podjęła decyzję, by się modlić. Nie zaczęła jako silna kobieta, ale umocniła się z czasem. Teraz jest twoja kolej, aby podjąć decyzję i zostać wojownikiem modlitwy.

Aby przeczytać cały artykuł w języku angielskim kliknij tutaj.


Hawking bojkotuje Izrael

Angielski Guardian, bardzo antysemicka gazeta, przeprowadza sondaż po tym jak znany na świecie fizyk, Stephen Hawking, zdecydował się zbojkotować konferencję prowadzoną przez prezydenta Izraela Szymona Peresa w Jerozolimie.
  
Jak napisano w Guardian:  „Decyzja Hawking’a to kolejne zwycięstwo w kampanii w walce o sprzedaż udziałów i nałożenie sankcji na izraelskie instytucje akademickie.”

Poświęć parę sekund aby oddać swój głos na „NIE deklarując, że nie popierasz decyzji Hawking’a.  Na tę chwilę przeważająca liczba głosów jest na „TAK”; głosowanie kończy się już za kilka godzin!


Arcybiskup Anglikański

Módl się za Justin’a Welby’ego - nowego arcybiskupa anglikańskiego. Jest on byłym biznesmenem i członkiem Brompton Church w Londynie. W krótkim czasie stał się przywódcą w kościele i niedawno odkrył, że jego dziadek (po stronie ojca) był Żydem.

Siły Powietrzne Izraela uderzają w syryjskie ośrodki wojskowe

Sytuacja między Izraelem a Syrią jest bardzo napięta.  ONZ wycofuje swoje wojska do strefy buforowej między tymi dwoma narodami. Obejrzyj wideo trwające 3 minuty i 54 sekundy, dotyczące niedawnego bombardowania jakie przeprowadził Izrael na syryjskie ośrodki magazynujące pociski i broń chemiczną. Wideo przedstawia również punkt widzenia izraelskiej prasy i wskazówki do modlitwy podane przez Aszera.


Szawuot

Link do transmisji na żywo z całonocnej modlitwy i postu w Dniu Pięćdziesiątnicy (Szawuot) znajduje się tutaj. Strona internetowa z tematami do modlitwy i setami uwielbienia dostępna tutaj. Proszę, prześlijcie ten link swoim przyjaciołom i grupom modlitewnym.
Mamy nadzieję, że dołączysz do nas w jedności serca i myśli (Dzieje 1:14) na 12 godzin od 22.00 do 10.00 (21.00 – 09.00 czasu polskiego) w nocy z 14 na 15 maja. Będziemy wstawiać się o wypełnienie się obietnicy ogólnoświatowego przebudzenia w czasach ostatecznych (Dzieje 2:17) z takim samym ogniem, jaki zstąpił na pierwszych uczniów (Dzieje 2:1-4).

[Chociaż nie mieliśmy możliwości, by do tej pory ogłosić to wydarzenie więcej niż raz, ponad 10.000 osób i grup odpowiedziało tylko w tym tygodniu! Zdaje się, że Bóg coś planuje.]


Dołącz do Aszera i Betty w USA

Aszer i Betty będą posługiwać w USA na „Tikkun America Conference” w piątek 31 maja. Uwielbienie poprowadzi Paul Wilbur. WYMAGANA REJESTRACJA – www.tikkunamerica.org.

Aszer i Paul będą również usługiwać w Immanuel’s Church w Silver Spring w niedzielę, 2 czerwca na nabożeństwach o 8.30 i 11.00. Aby uzyskać dalsze informacje, kliknij: www.immanuels.org.


Inne artykuły - 2013

Inne artykuły