>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 24.1.2014 Revive Israel Ministries

Przedszkole “Serduszka”

W Revive Israel cenimy lokalne rodziny i aktywnie poszukujemy sposobów na wzmocnienie ich. Jeden z projektów, w które inwestujemy, to Mesjaniczne Przedszkole w Jerozolimie. Aby obejrzeć krótki raport wideo (po angielsku) na temat tego projektu, nadzorowanego przez Seeds of Hope (Ziarna Nadziei), kliknij TUTAJ.


Antychryst (część 2)

Dan Juster

Pierwsza ważna postać-odpowiednik anty-mesjasza to Faraon z czasów II Mojżeszowej. W Księdze Objawienia znajdujemy wiele znaczących odniesień do II Mojżeszowej, jeśli chodzi o kontekst interpretacji czasów ostatecznych. Plagi, prześladowania, sprzeciw wobec Słowa Bożego i służby proroczej występują tak w jednej jak i w drugiej księdze. Dwóch proroków z 11 rozdziału Objawienia przyrównać można do Mojżesza i Aarona, którzy obydwaj ściągnęli plagi na świat i na Egipt. W obydwu księgach znajdujemy na końcu wielką ucieczkę, przejście przez morze w II Mojż, i “wyjście” (exodus) poprzez żniwa w Obj. 14.

Opis kulisów tych czasów przedstawia nam z wyprzedzeniem oczywiste podobieństwa do postaci antychrysta. Szczególnie ważny jest 13. rozdział Objawienia. Tak jak Faraon, żąda uwielbienia i uznania za bóstwo. Tak jak Faraon, prześladuje Boży lud i zdaje się go pokonać. Tak jak Faraon, ma fałszywych proroków, którzy są przedstawieni przede wszystkim w Obj. 13 jako główna postać fałszywego proroka, który również czyni znaki i cuda, tak jak magicy Faraona. W obydwu przypadkach zwycięstwo należy do Boga: oddziały Faraona topią się w morzu a Izrael jest wybawiony: w Objawienia 19 natomiast, anty-mesjasz (“bestia” wraz ze swym fałszywym prorokiem) zostaje pokonana w ostatniej bitwie, a następnie diabeł wrzucony jest do jeziora ognistego.
Aby zamówić książkę Dana Pascha – klucz do zrozumienia Księgi Objewienia, kliknij TUTAJ.


Przypomnij sobie Joba

Francis Frangipane, frament

Historia Joba nie opowiada jedynie o niewinnym człowieku, cierpiącym niesprawiedliwie w wyniku szatańskiego ataku. Większa część tej opowieści koncentruje się na cierpieniu jakie zniósł Job ze strony trzech przyjaciół. Ludzie ci, prawdopodobnie uczniowie szkół religijnych tamtejszych czasów, byli przyjaciółmi Joba, a jednak w momencie jego udręki, niewłaściwie go osądzili, stając się jego oskarżycielami.

Generalnie rzecz biorąc, przyjaciele Joba wyznawali właściwe doktryny. Ich błąd nie tkwił tak bardzo w teologii, jak w tym, że naznaczyli Joba mianem grzesznika. Nie mieli w sobie na tyle pokory by uznać, że mogą się mylić. Według Pana, Job był najsprawiedliwszym człowiekiem na świecie. Nie był jedynie w miarę dobrą osobą na tle innych ludzi, ale ze wszystkich osób nie było “na ziemi nikogo podobnego jemu” (Job 1:8). W Bożych oczach Job stanowił odrębną kategorię: trzykrotnie Bóg nazwał go “nieskazitelny, prawy” (Job 1:1, 8; 2:3).

Instynkt osądzania i krytykowania bez posiadania pełnej informacji szerzy się niepowstrzymanie nie tylko w świecie, ale również i w nas. Bóg umieścił historię Joba w najświętszej Księdze na ziemi dla konkretnej przyczyny: abyśmy nie byli niezbicie przekonani co do nieomylności naszych sądów w każdej sytuacji. Przyjaciele Joba wyznawali właściwe doktryny, ale zrobili z nich niewłaściwy użytek. Dlatego też chcę cie uprzejmie poprosić: zanim osądzisz, przypomnij sobie Joba i po co jego historia znajduje się w Biblii.

Po więcej informacji odnośnie nauczania Francisa Frangipane'a (po angielsku) kliknij TUTAJ.


Konferencja Powrót Króla

Ariel Blumenthal

W zeszłym tygodniu nasz zespół uczestniczył w organizacji konferencji z pastorem Hungiem Soo Parkiem. Obecnych było 35 drogich braci i sióstr pochodzenia koreańskiego, z siedmiu różnych kościołów i różnych państw. Był to niesamowity czas uwielbienia, modlitwy, nauczania i wspólnoty. Asher i ja nauczaliśmy w ciągu dwóch sesji, z której każda była suwerennie prowadzona przez Ducha Świętego.

Bóg błogosławi nas wizytami z całego świata każdego tygodnia. Niektórzy przychodzą pojedynczo, niektórzy jako kościoł, a inni przy okazji wycieczki po Izraelu. Zachęcamy grupy wycieczkowe do odwiedzania i nawiązania relacji z “żywymi kamieniami” jako część swej wyprawy do Izraela. Nie dlatego, że nie mamy co robić w ramach naszej codziennej służby! Raczej dlatego, że wierzymy, że bliźniacze “tajemnice” Jednego Nowego Człowieka (Ef. 2 i 3) i Drzewa Oliwnego (Rom. 11) wymagają od nas, abyśmy budowali rzeczywistą jedność w relacji z Ciałem Chrystusa ze wszystkich narodów.

Poza tym, zachęcamy was do regularnego odwiedzania naszego zaplecza hotelowego w Yad HaShmona, gdzie znajduje się centrum naszej misji. Jest to wspaniała baza do zwiedzania większości miejsc w kraju, a jednocześnie wspierasz Ciało Chrystusa w Ziemi Izraela po prostu meldując się. Aby odwiedzić stronę internetową Yad HaShmona, kliknij TUTAJ.


Premier Kanady odwiedza Izrael

Cody Archer

W tym tygodniu Steven Harper – premier Kanady – przybył do Izraela z 4-dniową wizytą. Harper wraz z żoną i ponad 200 delegatów, w tym ministrów i członków parlamentu, zostali ugoszczeni jak królowie. Jako pierwszy premier w historii Kanady zwrócił się do izraelskiego Knesetu (Parlamentu), śmiało potwierdzając szczególną i bliską przyjaźń swego państwa z Izraelem oraz stanowczo stanął w obronie prawd moralnych rozmywających się w dzisiejszym świecie. Reakcją na jego przemowę były owacje na stojąco; a w pewnym momencie dwóch arabskich członków Knesetu wydrwiła go i opuściła salę.

Jako Kanadyjczyk poślubiony Izraelitce i mieszkający obecnie w Izraelu, byłem w tym tygodniu bardzo zachęcony i dumny z pana Harpera i z tego jak mój kraj ojczysty ustanawia bezprecedensowy przykład dla pozostałych narodów. Harper jest ewangelicznym chrześcijaninem i wybrał wąską i samotną drogę konfrontowania światowych podwójnych standardów w temacie Izraela. Módl się wraz z nami, aby pan Harper trwał w tym postanowieniu i by ta wizyta wydała wiele owocu.


Inne artykuły - 2014

Inne artykuły