>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 28.3.2014 Revive Israel Ministries

Bitwa o Yad Hashmona

Stanie po stronie biblijnych prawd oznaczało w pierwszym wieku stawienie czoła prześladowaniu, więzieniu, kamienowaniu, a nawet śmierci. W dzisiejszym Izraelu poparcie dla praw biblijnych może pociągać za sobą nękanie, odrzucenie przez społeczeństwo i procesy w sądzie. Oto unikalna, współczesna historia tego, jak Yad HaShmona (mesjańska, żydowska wioska) stanęła po stronie biblijnych prawd, za co została zmuszona do zamknięcia swego biznesu.

Aby obejrzeć w języku angielskim, kliknij TUTAJ!

Lub – obejrzyj z napisami (portugalski, koreański, francuski, hiszpański, niemiecki).


Jan 17 i wieża Babel

Asher Intrater

Jeszuy modlitwa o jedność eklezji (międzynarodowego kościoła) ma głębokie znaczenie odnośnie objawienia Bożego planu dla nas.

Jan 17:21-23
Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, ze Mną, a Ja z Tobą, aby i oni byli z nami, aby świat uwierzył, żeś Ty mnie posłał. Tę zaś chwałę, którą Mi dałeś, im przekazałem, aby byli jedno, jak my jedno [jesteśmy]. Ja w nich, a Ty we Mnie. Aby byli tak doskonałą jednością (…).

Jeszua nie modli się jedynie, abyśmy wszyscy byli zjednoczeni, ale aby w tej jedności dojść do miejsca chwały, mocy i autorytetu. Modlitwa ta może “odwrócić przekleństwo” Babelu.

I Mojżeszowa 11:6
Tworzą oni jeden lud i wszyscy mają tę samą mowę. (…) Odtąd żadne zamierzenie nie będzie dla nich niewykonalne.

Babel ukazuje nam bezgraniczne zło, do jakiego jest zdolna rasa ludzka. 17. rozdział Ewangelii Jana natomiast, ukazuje bezgraniczne dobro, jakie może zdziałać rasa ludzka. Jeszua modlił się, aby  nic nie było dla nas niemożliwe, kiedy nasze serca dojdą do perfekcji i zostaną zjednoczone z naszym niebiańskim ojcem oraz ze sobą nawzajem. Chodźmy w pełni przeznaczenia, jak Bóg dla nas zamierzył.


Wideo broniące Żydów w języku arabskim

Nasz drogi przyjaciel, były muzułmanin z Palestyny, nakręcił niesamowite wideo wraz z prezenterem – arabskim chrześcijaninem. Nie ujawniamy ich imion z przyczyn bezpieczeństwa.

Oto tłumaczenie niektórych fragmentów:

Z pośród 12 milionów Żydów żyjących dziś na świecie, 184 zostało nagrodzonych Pokojową Nagrodą Nobla w różnych dziedzinach.

Jak wiele nagród Nobla zostało przyznanych muzułmanom? - Jedynie 9. 12 milionów Żydów zdobyło 184 nagrody Nobla a, dla porównania, 1,4 miliarda muzułmanów zdobyło 9. Dwie osoby z tych dziewięciu nie było uznane za muzułman przez główny nurt islamu (Najib Mahput i Abed A-salam). Tak więc 9 odjąć 2 daje 7.

Żydzi, nazwani przez Koran “potomkami małp i świń” (5:60), są w posiadaniu 184 nagród Nobla, podczas gdy “najwspanialszy naród zesłany ludzkości” (według Koranu) zdobył 7.

Żydowskie produkty

Chcecie bojkotu? Zróbcie listę następujących produktów.

Żyd o imieniu Levi Strauss wynalazł “jeansy” w 1873.
Szminkę wynalazł Żyd – Maurice Levy – w 1915.
Długopis kulkowy został wynaleziony przez Żyda o imieniu Laslo Biro w 1938. Czy zbojkotujesz wszystkie długopisy dlatego, że zostały wymyślone przez Żyda?

Fotografia błyskawiczna (aparat Polaroid) również był wynalazkiem Żyda – Edwina Herberta w 1947.

Pilot do telewizora został wymyślony w 1950 przez Żyda – Roberta Adlera.

Stymulator serca to żydowski wynalazek z roku 1952. Każdy Szejk i muzułmanin chory na serce musi odmówić wszczepienia stymulatora.

Kaseta wideo to żydowski wynalazek autorstwa Charlesa Ginsburga w 1950. Dlaczego więc nagrywacie Koran na kasety wideo?
Wiązka laserowa to żydowski wynalazek Gordona Goulda z 1958. Pomyślcie o wszystkich dzisiejszych zastosowaniach lasera, w tym w szpitalnych salach operacyjnych.

Puste slogany

Nie przyszedłem tu w roli adwokata Żydów. Nie mniej, Szejkowie kierują do muzułman kłamstwa i puste slogany zachęcając ich do bojkotów, nie mówiąc przy tym gorzkiej prawdy, że dzisiejszy świat muzułmański jest totalnie zależny od zachodnich produktów, również tych wymyślonych przez Żydów.

Objerzyj to niesamowite, 9 - minutowe wideo po arabsku, z hebrajskimi napisami. Kliknij TUTAJ!

Módl się, aby to wideo “zaraziło” tak żydowskich jak i arabskich odbiorców, oraz o Bożą ochronę dla producentów...


Zwalczamy postawy anty-izraelskie na amerykańskich uniwersytetach

Mati Shoshani – CEO JIS

Ostatnio, jako Jerozolimski Instytut Sprawiedliwości, przeprowadziliśmy serię akcji w miasteczkach uniwersyteckich San Francisco Bay, zatytułowaną “Tydzień palestyńskich praw człowieka”. Akcje te, przeprowadzone na uniwersytetach Berkeley, Davis i San Jose, miały na celu poszerzenie przemów uniwersyteckich, znanych ze swych anty-izraelskich przesłanek.

W ciągu ostatnich dwóch lat JIS opublikował trzy raporty na temat praw człowieka w Palestynie, będące wynikiem tysięcy godzin poświęconych na badania i niezliczone wywiady. Mając “odrobione lekcje” w tym temacie, możemy przemawiać z autorytetem i zdanie po zdaniu skutecznie podważać opinie formułowane na tych kampusach. Odkryliśmy, że znaczna część dyskusji na temat relacji izraelsko-palestyńskich jest powierzchowna i nie bezstronna, nawet w środowiskach akademickich. Owocuje to wzrostem niechęci do Izraela, co widać wyraźnie w poparciu dla kampanii BDS (Bojkot i Sankcje wymierzone w Izrael).

Możecie obejrzeć prezentację naszego założyciela – Caleva Myersa, klikając w ten link.

Nieprawdopodobny sojusz

Naszym głównym partnerem w przedsięwzięciach minionego roku był Dumisani Washington – założyciel Instytutu Czarnej Solidarności z Izraelem, działający na rzecz zmian w sytuacji czarnoskórych chrześcijan w USA. Umiejętności Dumisaniego do połączenia ruchu obrony praw obywatelskich ludności czarnej z wezwaniem do poważnej dyskusji o prawach człowieka jakie czynimy w naszym regionie zaskutkowały unikalnym przesłaniem jakie, wierzymy, dotknęło tych, którzy brali udział w organizowanych wydarzeniach.

Nasze wyjątkowe podejście do tematu nie uszło uwadze izraelskich mediów. W zeszłym tygodniu zostaliśmy wspomnieni w jednej z najważniejszych gazet krajowych, w kilku kanałach telewizyjnych, stacjach radiowych i stronach internetowych. Można spokojnie stwierdzić, że było to największe zainteresowanie mediów jakie otrzymaliśmy jednorazowo.

Chcielibyśmy poprosić was, abyście stali z nami z modlitwie o poszerzenie praw człowieka w naszym regionie, szczególnie tych dotyczących ludności palestyńskiej; oraz aby amerykańskie kampusy dążyły do zrównoważonego, opartego na faktach punktu widzenia.


Inne artykuły - 2014

Inne artykuły