>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 8.8 2014 Revive Israel

Mądrość i bojaźń Pana

Aszer Intrater


Mądrość to zdolność, by wiedzieć, co jest właściwą rzeczą, którą należałoby zrobić w danym momencie. Zanim możemy zrobić właściwą rzecz, musimy wiedzieć, co to jest. Kiedy Bóg widzi, ze ktoś naprawdę chce zrobić właściwą rzecz, pozwoli takiej osobie zrozumieć (J 7, 17).

Jeśli ktoś chce wiedzieć tylko z intelektualnej ciekawości, wtedy  Bóg nie ma rzeczywistego powodu, by dać takiej osobie mądrość (Mt 11, 25). Jeśli naprawdę chcemy uczynić właściwą rzecz a nie wiemy, co to jest, wtedy Bóg z przyjemnością nam ją pokaże (Ef 1, 17; Jk 1, 5).
Pierwsza część szukania mądrości występuje przeciwko naszym naturalnym skłonnościom. Początkiem mądrości jest „Bojaźń YHVH (Jahwe).”  (Ps 111, 10; Prz 1, 7). Bojaźń YHVH to bycie świadomym, ze On karze grzech, i ze wszyscy zgrzeszyliśmy.

Jeszua zdefiniował bojaźń YHVH jako lęk przed wieczną karą piekła po śmierci (Łk 12, 5). To jest sedno bojaźni Pańskiej.

Jednocześnie w tym samym fragmencie Jeszua przemówił 7 razy, aby nie bać się żadnej rzeczy, osoby czy okoliczności (Łk 122, 4. 7. 11. 22. 26. 29. 32). Bojaźń Pana eliminuje każdy inny lęk w naszym życiu. Mieć bojaźń Pana znaczy całkowity brak lęku przed każdym niebezpieczeństwem.  Dlatego bojaźń Pana może być również definiowana jako „moralna odwaga.”

Kiedy uświadamiamy sobie, ze Bóg karze zło, wtedy możemy:

  1. Przestać sami czynić złe rzeczy
  2. Nie bać się zła ze strony innych
  3. Walczyć ze złem na świecie.

Prz 8, 13 – Bojaźń YHVH to nienawidzić zła

Niestety większość z nas jest aktywnymi egoistami, pasywnymi w walce ze złem. Bojaźń Pana daje nam aktywną moc, aby oprzeć się złu, najpierw w sobie a potem w innych. Powiedziane jest, ze „Wszystko, co konieczne do tego, by zło zwyciężyło to dobrzy ludzie, którzy nic nie robią.” Bojaźń YHVH daje moralną odwagę do walki ze złem.
Bojaźń Pańska jest „początkiem” mądrości. Jednak dla wielu bojaźń Pana jest ostatnią co do zrozumienia częścią mądrości. Szukajmy gorliwie bojaźni YHVH, jak robił to Jeszua, w regularnym zwyczaju porannej modlitwy ze łzami i wzdychaniem (Jr 5, 24; Hiob 28, 28; Mk 1, 35; Hbr 5, 7).


Statystyki wojny w Gazie

Ofiary wśród izraelskich mieszkańców – 3
Ranni izraelscy mieszkańcy – 83
Ofiary wśród izraelskich żołnierzy – 64
Ranni żołnierze – 1,637
Zniszczone tunele wiodące do Izraela – 32
Liczba uderzonych celów wojskowych w Gazie – 4, 762
Koszty operacji po stronie Izraela – 5, 5 mld dolarów
Rakiety wystrzelone z Gazy – 3356
Rakiety, które wylądowały w bezludnych obszarach – 2532
Rakiety, które wylądowały w zamieszkanych obszarach – 116
Źle wycelowane rakiety, łącznie z tymi, które wylądowały w Gazie – 119
Rakiety przechwycone przez Żelazną Kopułę – 578
Liczba systemów Żelazna Kopuła w użyciu na chwilę obecną – 10
Koszty przechwycenia przez pojedynczy system Żelaznej Kopuły – 50,000$
Koszty systemu Żelaznej Kopuły ufundowane przez USA – 1 mld dolarów
Ofiary wśród ludności Gazy – 1,875
W tym aktywistów Hamasu – 900
Dzieci – 430
Liczba mieszkańców Gazy, którzy uciekli ze swoich domów – 480,000
Liczba powołanych przez Izrael rezerwistów – 82,201


Wieczór ewangelizacyjny w domu Netanel’a

Eddie Santoro

To był piękny letni wieczór na wzgórzach Ein Kerem, miasteczka, gdzie urodził się Jan Chrzciciel. Rachel i Gilad, dwoje bardzo obdarowanych ewangelistów w naszym zgromadzeniu udostępnili swój piękny dom na ten wieczór ze smacznym jedzeniem, wspaniałą muzyką i ciepłymi pełnymi miłości rozmowami. Pojawiło się tam ponad 80 osób, łącznie z prawie dwudziestoma ludźmi z naszej wspólnoty. Ten wieczór był szczególny pod każdym względem. Rachel rozpoczęła go odważną deklaracją swojej wiary w Jeszuę, Mesjasza Izraela a potem cieszyliśmy się „Kabalat Shabbat” (powitaniem Szabatu) tradycyjnym błogosławieństwem chleba i wina. Zaraz po tej krótkiej ceremonii, wieczór w naturalny sposób poprowadził do osobistych relacji między wierzącymi i niewierzącymi. Dzieliliśmy się świadectwami, modliliśmy się za chorych, lokalni muzycy grali izraelską muzykę, cieszyliśmy się smacznym jedzeniem i jedna kobieta pomodliła się modlitwą przyjęcia Jeszui. Wiele trwalszych znajomości zostało zawartych w czasie tego wieczoru i już planujemy następne podobne wydarzenie.

To z powodu zgubionych Jeszua opuścił swój dom w niebie i przyszedł na ziemię i to „Wielkie Posłannictwo” jest tym, do czego wezwał nas Pan zanim wstąpił do nieba, abyśmy byli Jego reprezentatami . Proszę dołącz do nas w modlitwie o świeża odwagę dla członków Zgromadzenia Ahavat Yeshua ponieważ podjęliśmy takie staranie w naszych sercach. Proszę pomóż nam znaleźć finansowe wsparcie, aby poszerzyć te ewangelizacje w Domu Natanela. Aby przekazać darowiznę, kliknij tutaj!


Aszer i Khoury na GodTv

Ostatnio, Aszer udzielił wywiadu dla GodTv wspólnie z arabskim pastorem, Steven’em Khoury.
Ręka w rękę z Wendy and Rory, poprowadzili modlitwę o: 1) Rozbrojenie Hamasu, 2) Współpracę między Egiptem, Izraelem i Autonomią Palestyńska, 3) Nowy sezon religijnej wolności na Bliskim Wschodzie. Ta wojna nie toczy się między Żydami a Arabami ale między światłością a ciemnością. Aby obejrzeć wywiad, kliknij tutaj.


Pierwszy pro-izraelski protest w historii Korei

Shaul Byunghyun Go

W Korei, za każdym razem, kiedy miał miejsce konflikt , w który zaangażowany był Izrael, organizowane były antyizraelskie demonstracje. Ale ostatnio, po raz pierwszy, widzieliśmy koreańskich wierzących, którzy zebrali się publicznie, aby pokazać swoje poparcie dla Izraela. Po pierwsze, kilka chrześcijańskich mam, które są zainteresowane żydowska edukacją doszły do wniosku, ze koreańskie wiadomości dotyczące Izraela są bardzo stronnicze. Zdecydowały wydrukować informacje i zaplanowały kampanie w rożnych miejscach. Ich zgromadzenie rozpoczęło się przed Izraelską Ambasadą w Seulu i przemieszczało się do rożnych miejsc w prowincji Gyeonggi. Planują kontynuować swoją kampanię przed Ambasadą co tydzień i również w innych miastach. Proszę módlcie się za ten ruch, gdyż towarzyszy temu ogromna opozycja ze strony mediów, jak również jadowite ataki na Twitterze i Facebook'u. Proszę módlcie się aby więcej chrześcijan wstawiało się i stało za Izraelem.


Inne artykuły - 2014

Inne artykuły