>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 5.9 2014 Revive Israel

Bóg poszukuje człowieka

Asher Intrater

Na początku Biblii, zaraz po upadku Adama i Ewy, widzimy jak Bóg zchodzi na ziemię w poszukiwaniu swych samowolnych stworzeń.

I Mojżeszowa 3:9 - Ale Jahwe-Bóg zawołał człowieka, pytając: Gdzie jesteś?

Gdy Adam i Ewa zgrzeszyli, obrócili się do Boga plecami. Zdradzili Go, unikali Go, mieli o Nim negatywne myśli, nie chcieli Go widzieć. Mimo to, Bóg pokonał wszystkie te przeszkody i aktywnie szukał ludzi. Dobry pasterz pozostawia resztę owiec i idzie szukać tej zgubionej (Łukasz 15:4).

Misja Jeszuy na ziemi była kontynuacją Bożych poszukiwań kontaktu z ludzkością.

Łukasz 19:10 - Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawiać to, co zginęło.

Kiedyś myślałem, że to ja szukam Boga. W pewnym sensie, Bóg rzeczywiście się ukrywa, tak abyśmy wszyscy mogli go szukać (Dzieje 17:27). Mimo to, coraz wyraźniej widzę, że to Bóg mnie szukał. Gdy ja byłem całkowicie pochłonięty swoim egoizmem, On poszukiwał mnie, choć ja Go odrzuciłem.

II Tymoteusza 1:17 - ale skoro tylko przybył do Rzymu, [Onezyfor] szukał mnie wszędzie, aż wreszcie odnalazł.

Miłość poszukuje kochanej osoby. Miłość łamie przeszkody, aby nawiązać relację. Miłość aktywnie rusza się ze swego miejsca aby odnaleźć ukochaną osobę. Musimy “żarliwie starać się nawiązać relację”. Miłość nie czeka biernie, aby ta druga osoba nawiązała kontakt, ale usilnie szuka aż ją odnajdzie. Nie poprzestajemy w poszukiwaniach, nawet gdy osoba, której szukamy, opiera się naszym wysiłkom nawiązania kontaktu.


Mowa o tunelach

W ciągu kilku ostatnich miesięcy “tunele terroru” należące do Hamasu w Gazie stały się powszechnie znane. Izrael również od pewnego czasu buduje swoje tunele. Nie będą one używane do transportu broni, ale ludzi – jako część szybkiego połączenia kolejowego między Jerozolimą a Tel Awiw – podróż ma zająć około 28 minut.

Po 22 miesiącach pracy, konstrukcja najdłuższego tunelu na trasie została zakończona. Łączy on Mewasseret Zion z Nahal Yitlah i ma długość 11,6 km. Szacuje się, że gdy projekt zostanie w całości ukończony, trasą tą przewozić się będzie około 4 miliony pasażerów rocznie.

Inny duży projekt to ulepszanie krętej autostrady wiodącej przez wzgórza Judei do Jerozolimy, na której buduje się mosty i tunele i poszerza się jezdnię. Nowa kolej i system autostrad polepszą sytuację ekonomiczną na trasie Jerozolima - Tel Awiw.


Wydarzenia w Tel Awiw

Betty Intrater

Wraz z Asherem służymy w dwóch siostrzanych kongregacjach – jednej w Jerozolimie (Ahawat Jeszua, razem z Eddie i Jackie Santoro), i jednej w Tel Awiw (Tiferet Jeszua, razem z Ronem i Elaną Cantor). W Tiferet Jeszua dużo się działo w ciągu ostatniego miesiąca.

  • Prawie co tydzień w drzwiach pojawiali się ortodoksyjni i “anty-mesjańscy” Żydzi, próbujący odwrócić ludzi od wiary i od kongregacji. Proszę, módlcie się o ochronę dla naszej młodzieży.
  • Podczas dwóch spotkań w trakcie ostatniej wojny, w czasie gdy śpiewaliśmy ostatnie pieśni i modliliśmy się na zakończenie, wyły syreny ostrzegające przed atakiem bombowym – również w momencie, gdy pewna osoba modliła się o przyjęcie Pana!
  • Nawrócił się nowy Sabra (rdzenny izraelita) – biznesmen po 60-tce. Wyznał w tym tygodniu, że był niechętny do opowiedzenia o tym swojej córce (wykształconej fizyk). Jednak ona sama zawołała go (nie wiedząc nic o jego wierze) i powiedziała: “Abba, niesamowita rzecz wydarzyła się w tym tygodniu. Miałam sen, w którym ukazał mi się Jeszua i rozmawiał ze mną”.
  • Jedna z młodych panien opowiadała, jak jej kuzyn (również wierzący) poszedł w tym tygodniu na basen. Wyszedł na chwilę do łazienki i po powrocie nie mógł znaleźć swego dziecka. Zwrócił się w stronę basenu i od razu zauważył dziecko w wodzie, leżącą twarzą na dół. Zanurkował i wyciągnął je, nieżywe. Krzyknął głośno: “Jeszua, miej litość nade mną!” i rozpoczął reanimację. Po kilku momentach dzieciak zaczął wymiotować wodę, a następnie oddychać! Ekipa ratunkowa śpiesznie zabrała go do szpitala. Lekarze byli w szoku, że nic mu się nie stało i nie mogli zrozumieć w jaki sposób przeżył.
  • Młoda kobieta ze śmiertelną diagnozą anoreksji, po paru wizytach podeszła i poprosiła o uzdrowienie. Namaściliśmy ją olejem i rozkazaliśmy demonom opuścić ją; w tym momencie po raz pierwszy oświadczyła, że chce żyć. Módlcie się proszę o jej całkowite odnowienie.
  • Matka Shai Kushnera – mesjańskiego żołnierza zabitego ostatnio w wojnie w Gazie, przyszła aby uwielbiać razem z nami. (Jej córka jest członkiem kongregacji.) Byliśmy świadkami okazywania niesłychanej miłości i współczucia dla niej podczas czasu modlitewnego.
  • Nieprzerwanie napływają do nas “wciąż-jeszcze-niewierzący”, którzy odwiedzają kongregację. Również młodzi dorośli z rodzin mesjanicznych, którzy oddalili się kiedyś od wiary, zaczynają powracać.

Proszę, wspierajcie nas w wierze, modlitwie i finansach; zarówno kongregację w Jerozolimie jak i w Tel Awiw.


Yoshitaka na zarządcę Fukuszimy!

Ariel Blumenthal

Wielu z was pamiętają naszego brata i partnera Yoshitakę Ikarashiego (“Ikapi”) z czasów tsunami w północno-wschodniej Japonii. Promieniowanie emanujące z reaktora Dai-Ichi wciąż zalewa cały tamtejszy region. Czy jest nadzieja? Ikapi jest właśnie w drodze na stanowisko zarządcy tej prefektury liczącej 2 miliony mieszkańców. Wybory odbędą się 26. października. Potrzebuje waszych modlitw o:

  • Finanse, partnerów i wielu wolontariuszy potrzebnych do przeprowadzenia efektywnej kampanii.
  • Ochronę dla niego i jego rodziny (żona i trójka małych dzieci), jako że tata będzie nieustannie podróżował po całej prefekturze w czasie kampanii.

Wierzmy, że gdziekolwiek dotrze on i jego przesłanie, pojawi się poczucie nadziei dla Fukuszimy i Japonii; oraz że będzie częścią planu przemiany Japonii dla Jego Królestwa!


Inne artykuły - 2014

Inne artykuły