>
Inne artykuly

logo

O┼╝ywienia Ministerstw Izrael

© 7.11 2014 Revive Israel

Eksplozja Przemocy

Eddie Santoro

Przez ponad 10 lat naszego pobytu w Izraelu przeszliśmy przez wiele fal terrorystycznej przemocy. Pierwsza intifada (powstanie palestyńskie) w latach 1987-1991 miała miejsce bezpośrednio przed naszym przyjazdem na Bliski Wschód. Druga intifada trwała w latach 2000-2005.

W tym tygodniu Ibrahim al-Akary, 48 –letni ojciec pięciorga dzieci, wjechał furgonetką w wypełniony przechodniami przystanek tramwajowy. Zmarł jeden druzyjski mieszkaniec Jerozolimy i 11 innych Izraelczyków zostało rannych, w tym 3 poważnie. Atak ten był powtórką innego wydarzenia mającego miejsce tydzień wcześniej, w którym trzymiesięczne dziecko straciło życie w wyniku samochodowego ataku terrorystycznego na innym przystanku tramwajowym. Obydwaj kierowcy-terroryści zostali pozbawieni życia przez służby ochronne.

Minionej nocy, zaledwie kilka godzin po ataku na przechodniów, kolejny kierowca-terrorysta wjechał na trzech stojących na poboczu żołnierzy. Wszyscy trzej zostali ranni, jeden poważnie. Tym razem rzekomy kierowca zgłosił się do służb bezpieczeństwa pośród masowej obławy.

W przypadku każdego z tych incydentów, terroryści-mordercy zostali od razu ogłoszeni „męczennikami i bohaterami” przez władze Palestyńskiej Autonomii i Hamas. Każdy z ich pogrzebów prowadził do rozległych zamieszek we wschodnim sąsiedztwie Jerozolimy.

Wzgórze Świątynne

Na dodatek, inne akty przemocy miały miejsce wokół Wzgórza Świątynnego, najświętszego miejsca judaizmu i miejsca wybudowania meczetu Al-Aksa. To kolejny „punkt zapalny” po próbie zabójstwa Rabina Yehudy Glick’a, wiodącego rzecznika praw Żydów do modlitwy na Wzgórzu Świątynnym. W ubiegłym tygodniu został czterokrotnie postrzelony przez terrorystę na motorze i obecnie jest leczony z obrażeń i ran, które zagrażały jego życiu.

Od tego momentu, młodzi Palestyńczycy gromadzą się nocami wzbudzając zamieszki i przeprowadzając niczym nieprowokowane ataki na izraelską policję. Zamknięcie Wzgórza Świątynnego przez policję izraelską w ubiegłym tygodniu oraz szybkie wtargnięcie do meczetu Al-Aksa w pościgu za uczestnikami zamieszek, zostało wyolbrzymione przez świat muzułmański i uznane za próbę zamknięcia muzułmanom dostępu do meczetu Al-Aksa i ostatecznie jego zniszczenie przez Izrael. W odpowiedzi na te zarzuty powstała wrzawa w całym arabskim świecie.


Aktualności z wyborów z Japonii – Fukushima; Spotkanie APEC 7-11 listopada

Ariel Blumenthal   

Dziękuję wszystkim za modlitwę za naszego emisariusza w Japonii, Yoshitaka Ikarashi. Niestety nie udało się mu zostać zarządcą prefektury Fukushimy. Przeszedł dobrze przez pierwsze trzy tygodnie wyborów gromadząc 11,000 głosów, jednak nie wystarczyło to, by pobić rezydującego Zastępcę Gubernatora.

Mimo to, jego kampania przyniosła wiele osiągnięć – najważniejszym jest nowa forma relacji z Chinami. Jeden z największych zwolenników Ikarashiego, Mr Hirobe, ma wielu przyjaciół w Chinach i jest dyrektorem Towarzystwa Japońsko-Chińskiej Przyjaźni. Wziął on Yoshitaka pod swoje skrzydła; obydwaj będą uczestniczyć i pracować za kulisami w zbliżającej się konferencji APEC (Azjatycko-Pacyficzna Współpraca Ekonomiczna) w Pekinie, w dniach 7-11 listopada. Jedno ze źródeł informacyjnych podaje, że oto „formuje się w najważniejsze, być może przełomowe, dyplomatyczne wydarzenie w Azji ostatnich lat” (Forbes; 27 października). W Chinach i Japonii jest duże oczekiwanie przynajmniej na tradycyjny uścisk dłoni i potencjalne pojednanie między ich liderami, w miarę jak ich narody znów zbliżyły się do konfliktu zbrojnego, pozornie z powodu kontrowersji co do tego, który z narodów jest właścicielem małych wysp na oceanie. W rzeczywistości, w relacji między tymi dwoma narodami jest wiele pychy i starych ran, które potrzebują uzdrowienia.


Podsumowanie wizyty Archer’a w Kanadzie

Cody Archer

Właśnie wróciliśmy do Izraela i jesteśmy bardzo wdzięczni za czas, jaki mieliśmy w Kanadzie. Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się za nas! Była to bardzo udana podróż. Przemawiałem 12 razy. Oto świadectwo uzdrowienia:

Po tym, jak mówiłem na temat seksualnej czystości do baptystycznej młodzieży, pastor zaoferował, ze zaprowadzi mnie do samochodu. Na parkingu zatrzymał mnie i zapytał, czy mógłbym pomodlić się o jego ramię. Zanim pomodliliśmy się, podniósł obie ręce do góry, aby pokazać mi, ze z powodu bólu i sztywności, prawa ręka była wzniesiona o sześć centymetrów niżej niż lewa. Po dwóch modlitwach była znaczna poprawa. Pomodliliśmy się więc trzeci raz i cały ból zniknął! Mógł swobodnie poruszać we wszystkie strony swoją ręką i wzniósł ją na tą samą wysokość, co lewą!

Potem wróciliśmy do środka, aby złożyć świadectwo wobec młodzieży i zaoferowaliśmy modlitwę o innych. Ból w kości ogonowej pewnego młodego człowieka ustąpił natychmiast a stan chorej pięty jednej z dziewcząt znacznie się poprawił przez modlitwę!

Atak terrorystyczny w Kanadzie

W jednym i tym samym tygodniu, pod koniec października, dwóch kanadyjskich żołnierzy zostało zamordowanych przez islamskich terrorystów. Drugi atak miał miejsce w centrum kanadyjskiego rządu w Ottawie. Słyszeliśmy, jak wielu Kanadyjczyków mówiło: „Wow, rzeczy, o których słyszeliśmy, że dzieją się w odległych krajach, teraz dzieją się tutaj.”


Inne artykuły - 2014

Inne artykuły