>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 2.1 2015 Revive Israel

Aktualności na koniec roku

Modlitwa

Jak mamy w zwyczaju, rozpoczynamy każdy dzień pracy dwoma godzinami modlitwy, uwielbienia i proroctwa po hebrajsku. Jest to nasze źródło mocy duchowej do wszelkich działań w zakresie służby. Następnie przechodzimy do nauczania, tak aby wyposażyć naszą ekipę i międzynarodowych gości.

Każdego roku organizujemy/sponsorujemy trzy krajowe i międzynarodowe wydarzenia modlitewno-postne (Jom Kippur, Post Estery i Szawuot/Pięćdziesiątnica). Wizja odnośnie tych zgromadzeń rozrasta się, wzrasta też liczba uczestników zarówno na miejscu jak i poprzez przekaz internetowy na żywo. Prowadzimy spotkania w języku hebrajskim i częściowo tłumaczymy je poprzez internet.


Kongregacje

Ahavat Jeszua

Naszej podstawowej wspólnocie w Jerozolimie wiedzie się całkiem dobrze. Eddie i Jackie Santoro służą jako główni pastorzy kongregacji. Eddie i Asher aktywnie współpracują jako drużyna apostolsko-pastorska.

W tym roku skupialiśmy się na trenowaniu liderów i wielu z nich powstaje by zająć odpowiedzialne stanowiska. W nowym roku grupa około 20 potencjalnych młodych liderów rozpocznie spotkania pod przywództwem Eddiego i Dana Justera, do czasu gdy zostaną przeszkoleni do prowadzenia ich własnych małych grup. W tym tygodniu kongregacja przeprowadzi się w nowe miejsce w centrum Jerozolimy. Będziemy dzielić budynki z dwoma innymi lokalnymi kongregacjami.

Tiferet Jeszua

Nowym punktem naszego wspólnotowego rozwoju była kongregacja Tiferet Jeszua w Tel Aviv. Asher służy tam w roli kierownika, a Ron Cantor koordynuje grupą pastorów i starszych. Młodsza grupa liderów liczy około 20 osób.

Kongregacja, a w szczególności Asher, są na celu ultra-ortodoksyjnych anty-mesjańskich ataków. Być może jest to spowodowane tym, że często na spotkania przychodzą nowi Izraelici aby usłyszeć o Jeszui i życiu wiecznym. Tak jak Ahavat Jeszua, Tiferet posługuje się hebrajskim, operuje w darach Ducha, ma dynamiczne uwielbienie, śmiało ogłasza dobrą nowinę i szkoli młodszych izraelskich uczniów.


Strategiczne dawanie

Jedną z naszych kluczowych zasad jest “strategiczne i intensywne” dawanie. Jedna trzecia naszego ogólnego budżetu jest przeznaczana na biednych i potrzebujących, misje, wspieranie innych kongregacji i służb. Jednym z celów naszej posługi jest ukazywanie hojności i prawości poprzez zarządzanie finansami.

W tym roku wsparliśmy finansowo ponad 70 osób, projektów i organizacji. Oto kilka przykładów:

  • lekcje jazdy konnej dla dzieci samotnych matek
  • centrum rehabilitacyjne dla osób przechodzących rekonwalescencję z nałogów narkotykowych i alkoholowych
  • fundusz pożyczkowy o niskim oprocentowaniu, aby umożliwić rodzinom kupno domów
  • pomoc w wypłacaniu pensji pomocnikom administracyjnym pewnego zapracowanego pastora
  • krajowy obóz wakacyjno-uczniowski dla mesjańskiej młodzieży

Ewangelizacja

Miejscowa ewangelizacja

Rachel wraz z mężem Gileadem prowadzą centrum “Dom Netanela” w Ein Kerem, który zmienia życie setek Izraelitów. Roni Rejuwan, inny rdzenny Izraelita, weteran ewangelizacyjny i członek zespołu, również pomaga w centrum rehabilitacyjnym “Dom Jeszuy” oraz na ulicach Tel Avivu.

Internetowa Telewizja “Jeszua Chai”

W dalszym ciągu rozwijamy internetowy kanał telewizyjny, na którym będziemy bezpośrednio ewangelizować 24/7 po hebrajsku. Krok po kroku wzrasta jakość i liczba programów. Mamy już logo oraz oprawę graficzną umieszczoną na stronie. Rozpoczniemy udostępnianie materiału dla widzów na wiosnę 2015. Prawie zakończyliśmy prace nad małym studio, w którym będziemy realizować małe nagrania i mamy w planach używać go regularnie.

Jeszua Chai ma na celu bycie narzędziem ewangelizacyjnym całej społeczności mesjańskiej w Izraelu. Mamy dobrą współpracę i komunikację z 4 czy 5 innymi grupami w Izraelu, którzy chcą tworzyć medialny przekaz ewangelizacyjny po hebrajsku.

Partnerzy z Palestyny

Kontynuujemy partnerstwo z chrześcijanami z Palestyny, szczególnie z tymi, którzy są zaangażowani w służbę muzułmanom. Świadectwo naszej współpracy przyniosło już dużo owocu jedności i zachęcenia do działania w Ciele Mesjasza w wielu narodach.

Wspólnota

Centrum naszej służby mieści się w Yad Hashmonah – jedynym mesjańskim kibucu w Izraelu. Youval od dłuższego czasu współpracuje z jego zarządem i mamy w planach wspierać jak tylko możliwe sam kibuc jak też i domy i inne budynki w budowie. Yad Hashmonah stanie się jednym z głównych filarów mesjańskiej społeczności w Izraelu i na całym świecie. Jest błogosławionym domem dla naszego centrum uczniostwa, służby i modlitwy.


Tikkun

W tym roku widzieliśmy przegrupowanie Tikkun International. Przywódcza grupa seniorów składa się z Ashera, Dana Justera, Eitana Shishkoffa, Davida Rudolpha i Paula Wilbura. Wierność, prawość i jedność przymierza tych ludzi od ponad 30 lat jest świadectwem i zachęceniem dla wielu na całym świecie. Nasze przywództwo i wizja skupiają się teraz w Izraelu i z Izraela wychodzą do narodów.


Narody

W tym roku wysłaliśmy członków naszej ekipy do Danii, Włoch, Anglii, Szwajcarii, Brazylii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Indii, Portugalii, Japonii i Chin, w celu przywrócenia pierwotnego, apostolskiego posłannictwa i wyposażenia Kościoła, tak aby mógł stać razem z Izraelem w czasach ostatecznych.

Nasz cotygodniowy newsletter otrzymał nową oprawę graficzną w wersji angielskiej i jest tłumaczony i rozsyłany w kilkunastu językach.

Nasze relacje z Azją wielce się poszerzyły w tym roku dzięki powołaniu i służbie Ariela Blumenthala. Wraz z żoną Vered zostali wysłani do Chin na następne półtora roku, aby dalej budować relacje oraz czynić postępy w studiach językowych.

Dziękujemy Bogu i Wam, nasi drodzy przyjaciele i partnerzy, za bycie przy nas.

Z życzeniami błogosławieństwa i miłości na nowy rok,

w imieniu zespołów Revive Israel, Ahavat Jeszua i Tiferet Jeszua,

Asher Intrater, Youval Yanay, i Tal Robin


Chodzenie w czystości seksualnej – klucz #2

W trzecim z czterech filmików, Cody mówi o tym, jak ważne jest bycie odpowiedzialnym. Aby obejrzeć, kliknij TUTAJ!


Inne artykuły - 2015

Inne artykuły