>
Inne artykuly

logo

O┼╝ywienia Ministerstw Izrael

© 23.1 2015 Revive Israel

Punkt zwrotny

Asher Intrater

Obecny rok 2014-2015 reprezentuje ważny punkt zwrotny i, jak wielu zauważa, rok “Shemita” w żydowskim kalendarzu. W tym tygodniu przypada 70. rocznica wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz w południowo-zachodniej Polsce, niedaleko Krakowa. Szacuje się, że w latach 1942 – 1945 naziści zamordowali w tym miejscu 1,1 miliona Żydów (w tym niektórych członków rodziny mojego dziadka). 27 stycznia sowieci wkroczyli do Auschwitz i uwolnili 7000 pozostałych więźniów, przemarzniętych i wygłodzonych.

Wyzwolenie nie objęło jedynie Auschwitz, ale cała II wojna światowa zbliżała się ku końcowi, włącznie z walkami na Bliskim Wschodzie i w obrębie Pacyfiku. Kończy się ważny, 70-letni okres, również dla Japonii i otaczających ją krajów.

Pismo opisuje siedemdziesiąt lat jako okres wypełnienia się kluczowych proroctw i kar (Jeremiasz 25:11, Daniel 9:24). Okres siedemdziesięciu lat związany jest ideą “karania za grzechy rodziców (II Mojżeszowa 20:5) i długością życia (Psalm 90:10). Siedemdziesiąt lat mniej więcej wyznacza granice życia jednego pokolenia, które odchodzi, zostawiając po sobie kolejne, świeżo co narodzone. W obecnych dniach umierają ostatni świadkowie II wojny światowej. Nasze pokolenie jest słabo emocjonalnie związane z tym, co wydarzyło się za ich czasów.

Począwszy od końca II wojny światowej, mamy do czynienia ze zmianą “wizji” eksterminacji Żydów. Od nazizmu przeszliśmy dziś do radykalnego islamu. Rok 2014-2015 był świadkiem proklamacji ISIS – Państwa Islamskiego. To największy postęp islamu, jaki dotąd widział świat. Wszystkie grupy terrorystyczne, od Hamasu przez Hizbollah do Al Kaidy, wyczekiwały odrodzenia się Kalifatu (ogólnoświatowego imperium islamskiego), ale nie postrzegały się jako jego uosobienie. ISIS oświadczyło, że rozpoczęła się era Kalifatu.

Wydaje się, że Europa i ONZ nie zdają sobie sprawy z bliskości niebezpieczeństwo. W obecnym czasie, 70 lat po holokauście, jedynie naród Izraela mówi otwarcie o zagrożeniu islamskim dżihadem w naszym pokoleniu, i jedynie delegaci Izraela cytują Biblię na Zgromadzeniu Generalnym ONZ.

W tym samym okresie widzielliśmy duży rozwój w Ciele Chrystusa. Największą liczbą wierzących może się dziś poszczycić Azja, a nie Zachód. Wzrost Kościoła Azji jest zmieniły mapę chrześcijaństwa na skalę nie widzianą od prawie 2000 lat. W dodatku, mesjaniczna resztka w odrodzonym narodzie Izraela powoli, ale stanowczo rozwija się i dojrzewa. Duchowe odnowienie Izraela jest również przełamaniem schematu o znaczeniu proroczym, nie spotykanym od pierwszego wieku.


Dziedzictwo

Paul Wilbur

Dziedzictwo jest dla mnie potęznym słowem w tym sezonie. Co budujemy, z kim budujemy i komu zostawiamy naszą budowę? “Dziedzictwo” oznacza myślenie więcej o progresie przyszłego pokolenia niż o moim własnym wzroście – skupienie się o wiele bardziej na rozwoju moich dzieci i ich dzieci niż na moim własnym. Sukces jest pewny gdy budujemy właściwy dom z właściwymi budowniczymi i odpowiednimi materiałami: namaszczeniem, znakomitością, mocą, dokładnością, prawością i miłością. Salomon wyraża to w ten sposób: “Jeżeli Jahwe domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą” (Psalm 127:1).

Desperacko pragnę być częścią czegoś ważnego, i wydaje się że silnie trzymamy teraz stery w naszych rękach (Tak, mówię do was wszystkich, urodzonych w Baby Boomie lat 1946-1964). Dokąd zajdziemy zależy w dużej mierze od naszych modllitw, planów, mądrości, objawienia i zdolności przekazania pałeczki następnemu pokoleniu. Chcę być postrzegany jako wierny i jako człowiek, którego życie zmieniło coś dla Królestwa i przyszłego pokolenia. Chcę aby słowa Izajasza okazały się prawdą poprzez moje życie: “Duch mój, który spoczywa na tobie, i moje słowa, które włożyłem w twe usta, nie zejdą z twych ust ani z ust twoich potomnych, ani też z ust potomstwa twoich potomnych, odtąd aż po wieczność”. Nasze dziedzictwo jest pewne gdy jest nim ON!


Dotknięcie Jeszuy

W poniższym wideo Asher mówi o desperacji wiary, która wyzwoli uzdrowienie nie tylko dla nas, ale również w naszych narodach. Aby obejrzeć po angielsku, kliknij TUTAJ!


Inne artykuły - 2015

Inne artykuły