>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 13.3 2015 Revive Israel

Cena jedności

Asher Intrater

Jedność jest skutkiem miłości. Jeśli kocham ciebie a ty mnie i wszyscy kochamy się wzajemnie, to ogół naszej miłości sprawia, że jesteśmy zjednoczeni. Bycie “Jedno” do zainspirowana przez Boga duchowa więź (Efezjan 5:31-32); stawanie się jednością to ludzki wysiłek czy też wypracowanie jedności. Jesteśmy “jedno” w Panu, ale musimy troszkę popracować by być zjednoczeni.

Jeszua modlił się w 17. rozdziale Jana, abyśmy byli Jedno; w 18. rozdziale wszedł do Ogrodu Getsemane wraz z swymi uczniami. Jan zapisał modlitwę o jedność, podczas gdy reszta ewangelistów zapisała modlitwę z Getsemane “Lecz niech się stanie nie to, co Ja chcę, ale co Ty chcesz" (Mateusz 26:39). Złóżmy je obydwie razem.

Modlitwa z Getsemane aby być posłusznym aż do śmierci była ceną złączenia nas w jedno (o czym mowa w Jana 17). Po modlitwie w Ogrodzie Jeszua został aresztowany i odprowadzony na ukrzyżowanie. Na krzyżu zapłacił cenę zbawienia dla grzeszników i cenę jedności dla wierzących. Krzyż jest ceną za umożliwienie bycie nam “jedno z Bogiem”.

Przebaczyć swemu zdrajcy

Tak jak Jeszua został ukrzyżowany, również my musimy brać swój krzyż codziennie aby doprowadzić nas do jedności. Na krzyżu Jeszua pomodlił się kluczową modlitwą: “Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” - (Łukasz 23:34). Istnieje wiele różnych poziomów przebaczenia i wiele rodzajów ludzi, którym trzeba wybaczyć. Najtrudniejszą sytuacją do przebaczenia jest jednak gdy ktoś bliski cię zdradza.

Nikt nie przechodzi przez życie bez poczucia zdrady, lub chociaż porzucenia przez drugą osobę. Być może zostałeś zdradzony przez kogoś naumyślnie; a być może ta osoba nie była świadoma tego co robi. Może nie zdradziła cię bezpośrednio, ale okoliczności życiowe po prostu wniosły dystans w waszą niegdyś bliską relację i dlatego czujesz się zdradzony. Niezależnie od stopnia, do jakiego zdrada była zamierzona czy odczuwana, wciąż jest najboleśniejszym doświadczeniem w życiu. Ktoś nie może cię zdradzić, jeśli nie ma z tobą bliskiej relacji. Bliskość oznacza podatność na zranienia; zdrada dotyka właśnie tej wrażliwej sfery bliskości, którą łatwo zranić. Dlatego zdrada jest tak bolesna.

Jest to jednakże cena jedności: przebaczyć tym, którzy cię zdradzili. To w ten sposób “niesiemy swój krzyż”. Jedyną drogą do pojednania i jedności jest przebaczenie tym, którzy nas zranili. Każdy z nas musi zrobić to w sferze swego własnego życia i relacji, czy to w rodzinie, przyjaźniach czy zborze.


Podsumowanie Postu Estery

W tym roku osiągnęliśmy nowy poziom namaszczenia, organizacji i jedności. Udział miejscowych był ponad dwukrotnie liczniejszy niż zeszłoroczny. 14 przywódców z różnych kongregacji uczestniczyło w ciągu całego dnia.

Jedną z atrakcji była obecność Bassama – wierzącego o muzułmańskich korzeniach i pastora Przymierza Kościoła Ewangelicznego we Wschodniej Jerozolimie, który poprowadził nas w modlitwie o Bliski Wschód. Wygłosił mocne prorocze słowo i wyjaśnił to, jak słyszy że ISIS zmienił swój plan odnośnie stolicy kalifatu, którą miała być Mekka, a teraz ma być Jerozolima. To wejrzenie poprowadziło do szczególnego w intencji i czasie wstawiennictwa.

Innymi atrakcjami był zespół uwielbienia z Gateways Cyprus, która odwiedziła nas wraz z grupą studentów, jak również nasz pierwszy zespół uwielbieniowy z Yad Hashmona, którego połowę tworzą nastolatki. Jesteśmy podekscytowani tym, co Bóg czyni wśród młodych ludzi w tej strategicznej Mesjańskiej wiosce.

Zostaliśmy zachęceni pozytywnym odbiorem od ludzi, którzy dołączyli do nas dosłownie na całym świecie dzięki internetowemu przekazowi na żywo. Nasz zespół od mediów miał parę problemów technicznych związanych z internetem i poziomem głosu, ale ogólnie rzecz biorąc, był to kolejny duży krok na przód porównując z ubiegłymi latami.

Ogromne dzięki wszystkim, którzy uczestniczyli wraz z nami!

Aby obejrzeć pieśń uwielbieniową z tego dnia, kliknij TUTAJ!


Zobowiązanie do życia zborowego

W poniższym przesłaniu wideo nagranym na niedawnym nabożeństwie szabatowym w Ahavat Jeszua, Dan Juster naucza o tym, że zobowiązanie do życia zborowego jest centralną kwestią jeśli chodzi o nasze posłuszeństwo Jeszui. Aby posłuchać, kliknij TUTAJ!


Ostatnie odliczanie przed izraelskimi wyborami

Wybory w Izraelu mają miejsce w tym tygodniu. Proszę, módlcie się. Modlitwa o przywódców rządowych jest wysokim priorytetem (I Tymoteusza 2:2). Bóg może zmienić ludzi obejmujących wysokie stanowiska w rządzie (Daniel 4:17). Prorocy Izraela modlili się o naród i namaszczali ludzi powołanych na królów. Bogobojni rządzący przynieśli dobro narodowi, a źli przywódcy sprowadzili pogorszenie się jego sytuacji.

Hebrajskie słowo określające “premiera” oznacza dosłownie “głowę rządu”. W czasie obecnej kampanii Netanjahu znajdował się pod ciężkim, uwłaczającym atakiem na jego osobę. Raz po raz cytował on biblijne wartości podczas międzynarodowych przemówień i ohoczo współpracował z chrześcijanami ewangelicznymi na całym świecie. Niemniej sytuacja w Izraelu jest dość skomplikowana.

  1. Ceny mieszkań – są tak wysokie, że przeciętna rodzina klasy średniej ma małe szanse na kupno domu; trudnością jest również opłacenie podatków i podstawowych kosztów życia.
  2. Bezpieczeństwo – mając do czynienia z ISIS na granicy z Syrią, jak również z Hamasem i Hizbollahem, niesłychanie istotne jest, aby Izrael miał przywódcę, który potrafi im się oprzeć. Izrael stał się znaczącym czynnikiem w walce z ogólnoświatowym dżihadem.
  3. Koalicja arabska – trzy czy cztery partie arabskie zjednoczyły się i utworzyły koalicję, która może stać się trzecią co do wielkości partią w Izraelu. Wiele Arabów jest pro-izraelskich, niemniej ta koalicja jest raczej anty-syjonistyczna.
  4. Ultraortodoksi – trzy ultraortodoksyjne żydowskie partie prawdopodobnie weszłyby ze sobą w prawicową koalicję. Partie te często forsują ekstremistyczne plany ograniczające wolność religijną i niszczące ekonomię.
  5. Partie centralne – choć wybory są przede wszystkim rozgrywką między koalicjami Herzoga i Netanjahu, ostateczny skład rządu może zależeć od dwóch partii centralnych, przewodzonych przez Lapida i Kahlona.

Inne artykuły - 2015

Inne artykuły