>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 1.5 2015 Revive Israel

Być widzianym

Asher Intrater

W kazaniu na górze (Mateusz 5-7) Jeszua naucza o Dziesięciu Przykazaniach, wyjaśniając jaka powinna być prawdziwa motywacja serca na której opiera się zrozumienie i przestrzeganie “Tory”. Na Górze Błogosławieństw dokonuje się interpretacja Góry Synaj. Odnosząc się do przywódców religijnych, Jeszua raz po raz mówił o pewnej postawie serca: pragnieniu bycia widzianym.

Mateusz 6:1 -  Strzeżcie się, abyście dobrych czynów nie spełniali na oczach ludzi, aby was podziwiano.

Nawet nasze dobre uczynki mogą być splamione tą subtelną motywacją. Jak duża część naszej “służby” jest napędzana pragnieniem uznania przez ludzi oraz postrzegania nas przez nich jako bogobojnych?

Mateusz 6:5 - A kiedy się modlicie, nie postępujcie jak obłudnicy, bo oni lubią się modlić, wystawając w synagogach i na narożnikach ulic, aby się pokazać ludziom.

Czy w czasie uwielbienia i na nabożeństwach mamy skrytą nadzieję, że ktoś zauważy jak duchowi i “namaszczeni” jesteśmy?

Mateusz 6:7 - A modląc się nie mówcie wiele jak poganie. Im się wydaje, że dzięki wielomówności zostaną wysłuchani.

Czy podczas modlitwy, nauczania lub prowadzenia nabożeństw, jesteśmy zafascynowani brzmieniem naszego głosu i myślimy, że pozostali również uwielbiają tego głosu słuchać?

Mateusz 6:16 - A kiedy pościcie, nie udawajcie smutnych jak obłudnicy. Oni szpecą twarze, aby pokazać ludziom, że poszczą.

Czy zakładasz pewnego rodzaju “super-duchową” maskę gdy mówisz o sprawach duchowych? Czy sądzisz, że zrobisz wrażenie na ludziach swoim wyglądem, tak, że będą myśleli, że jesteś poważny i szczery, święty i kochający, troskliwy i zauważający potrzeby innych?

Jeszua nazywa taką postawę hipo-kryzją (“kryzja” od “credo” - wiara. Przyp. tłum.) - fałszywą wiarą. Ups...

Ganiąc faryzeuszów, dodał również:
Mateusz 23:5 - Wszystko czynią po to, aby ich ludzie widzieli.

Zdaje się, że przywódcy duchowi mieli pragnienie, by inni zwracali na nich uwagę, lub przynajmniej podziwiali. (To niemalże odwrotność pragnienia oczu gdy patrzą pożądliwie na kobietę – Mateusz 5:28).

Zastanawiam się, dlaczego Jeszua tak często się powtarza? Jego słowa wydają się być tu więcej niż zbędne, nie sądzisz? Być może powtarza się tak często, ponieważ problem również powtarza się często wśród tak wielu przywódców duchowych w tak wielu różnych sytuacjach.

Jeszua powiedział również, że naszym pragnieniem ma być, aby nasze uczynki były widziane.

Mateusz 5:16 - Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre czyny i chwalili waszego Ojca, który jest w niebie.

Nie chodzi o to, czy jesteśmy widziani, tylko dlaczego; do jakiego stopnia czynimy “dobre uczynki” jedynie dla Bożej chwały, a w jakim stopni subtelnie zwodzimy samych siebie przywłaszczając sobie część tej chwały?


Cechy prawdziwego człowieka uwielbienia

W tym przesłaniu nasz przyjaciel Paul Wilbur dzieli się swym świadectwem i wskazuje na niektóre z kluczowych cech jakich Bóg poszukuje w prawdziwym czcicielu. Aby obejrzeć po angielsku, kliknij TUTAJ!


Wiadomości z Beit Jeszua

Przez ostatnie 25 lat w całym Izraelu powstało wiele ośrodków rehabilitacji uzależnienia od narkotyków. Beit Jeszua (Dom Jeszuy/Zbawienia) w Jerozolimie od dziesięciu lat również jest otwarty na narkomanów. Liderzy tej służby świadczą uzależnionym na ulicach, modlą się o nich i zachęcają do wzięcia udziału w 1-rocznym programie gdzie studiują Biblię i uczą się praktycznych umiejętności. Prawie wszyscy z nich, którzy nie rezygnują z kursu przed upływem jednego miesiąca, trwają aż do końca i poznają Jeszuę.

W zeszłym tygodniu jeden z członków naszej ekipy, Roni Rejuwan, który regularnie służy w Beit Jeszua, miał przywilej ochrzczenia trzech byłych uzależnionych! Proszę, módlcie się o Roniego i o służbę Beit Jeszua gdy opiekują się i wyciągają rękę do uczestników, którzy nie tylko otrzymują wolność od nałogów, ale również odnowienie duchowe.


Palestyńczycy mordowani

Ron Cantor, Tiferet Jeszua

Palestyński Obóz dla Uchodźców Yarmouk jest oblężony przez Assada i atakowany przez ISIS. Przez trzy lata skurczył się liczebnie od 160.000 Palestyńczyków do 18.000. Dziesiątki tysięcy uciekło, tysiące zostało zamordowanych i wielu umarło z głodu. Wielu z tych, którzy pozostają, ISIS uniemożliwia opuszczenie Yarmouk, zmuszając ich raczej by służyli jako żywe tarcze... brzmi znajomo? O Yarmouk mówi się “więzienie pod gołym niebem”.

Palestyńczycy doświadczają prawdziwego ludobójstwa i nikogo to nie obchodzi. Dlaczego nikt się na to nie oburza?

Aby przeczytać resztę artykułu po angielsku kliknij TUTAJ!


Rząd Izraela

Nie ustawaj w modlitwie o końcowe decyzje o pozycje w rządzie. Są pewne obawy w sprawie możliwej dominacji ministerstw spraw wewnętrznych i religii przez partię Szasa.


Małżeństwo gejów

Niebawem w Najwyższym Sądzie USA zapadnie fundamentalna decyzja w sprawie małżeństw osób tej samej płci. Może mieć ona wpływ również na inne narody na całym świecie. Dziewięciu sędziów wydaje się być podzielonych (4 za i 4 przeciw), z niepewnym głosem w rękach Anthoniego Kennediego. Podczas jednego z wstępnych przesłuchań padło hipotetyczne pytanie, czy Sąd Najwyższy powinien być gwarantem praw małżeństwa trzech osób.

Nasz przyjaciel Michael Brown komentuje kwestię małżeństw osób tej samej płci po angielsku. Kliknij tutaj.


Nepal

Nasze serca zwracają się ku tysiącom ofiar niedawnych trzęsień ziemi. Izrael wysłał samoloty w celu ewakuacji prawie 2000 obywateli z miejsca wydarzeń. Obecnie brakuje tylko jednego, Ora Asrafa. Izrael wysłał najliczebniejszą ekipę ratunkową ze wszystkich państw – 250 osób. Mogło to być możliwe dzięki wysoce-zaawansowanemu systemowi transportu całego szpitala polowego, który może być rozłożony w mgnieniu oka w jakimkolwiek miejscu na świecie.


Inne artykuły

Inne artykuły