>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 29.5 2015 Revive Israel

Relacje przymierza i krzyż

Asher Intrater

Gdy jakieś 25 lat temu napisałem Covenant Relationships (relacje przymierza – przyp. tłum.), miałem na myśli zarówno największe przykazanie jak i wielkie posłannictwo.

Największe przykazanie nakazuje nam kochać Boga i kochać siebie nawzajem (III Mojżeszowa 19:18, V Mojżeszowa 6:5, Łukasz 10:27). Kochać Boga jest nam nieco łatwiej, ponieważ jest idealny. Problem w kochaniu ludzi jest taki, że oni idealni nie są.

Jeśli chcemy kochać ludzi z poważnymi problemami, musimy mieć pewne ramy i reguły którymi moglibyśmy się kierować. Ramą jest przymierze; reguły są dwie – lojalność i prawość.

Wielkie posłannictwo to głoszenie ewangelii aż po krańce świata (Dzieje 1:8), modlitwa o ogólnoświatowe przebudzenie (Dzieje 2:17) i odnowienie wszystkich rzeczy począwszy od stworzenia (Dzieje 3:21). Nikt nie jest w stanie podążyć tym zadaniom sam. Jest tylko jedno rozwiązanie: musimy pracować jako ekipa.

Aby dobrze współpracować w grupie, znowu potrzebujemy ram i pewnych wytycznych. Ramą jest przymierze, a regułami lojalność i prawość.

Bez krzyża to nie działa

Problem w tym, że to nie działa! Nawet opierając się na przymierzu, lojalności i prawości, nasze relacje są skazane na porażkę. Dlaczego? - Ponieważ my, istoty ludzkie, jesteśmy wciąż egoistyczni i grzeszni. Potrzebujemy aby ktoś nam pomógł. W tym momencie wkracza do akcji krzyż.

Pomiędzy lojalnością a prawością trwa konflikt. Każdy w stosunku do którego chcemy być lojalni, ma pewne braki w prawości. Jest przepaść pomiędzy pragnieniem bycia wiernym tej osobie i faktem, że osoba ta nie jest prawa (w pewnym stopniu). Jak mogę być lojalny komuś kto nie jest prawy?

Potrzebujemy łaski. Aby pozostać wiernymi ludziom którzy nie są idealni musimy wybrać krzyż; musimy wybrać miłość poświęcenia; musimy wybrać okazanie łaski gdy ludzie nas zawodzą. Łaska którą im okazujemy musi wypełnić przepaść która pojawia się gdy nas zawodzą. Musimy wziąć na siebie ich błędy i słabości. To bolesne. Wymaga wiary.

Zasady przymierza same w sobie nie wystarczą; muszą być uzupełnione o postawę krzyża i miłość Jeszuy, który umarł za nas na krzyżu gdy my zawiedliśmy. Był wobec nas lojalny gdy my nie postępowaliśmy w prawości. Musimy czynić w ten sposób względem innych, a wtedy oni będą tak traktować nas. To jedyny sposób w jaki relacje przymierza mogą odnieść sukces.


Podsumowanie Szawuot

“W dniu Szawuot (Pięćdziesiątnicy) znowu wszyscy się razem tam zebrali". Dzieje 2:1

W zeszłym tygodniu ponownie zorganizowaliśmy nasze doroczne całonocne spotkanie uwielbieniowo-modlitewne Szawuot. Na miejscu stawiło się wielu tutejszych wierzących; w sali uwielbienia obecni byli przedstawiciele ponad 20 narodów. Wielu innych z całego świata dołączyło do nas dzięki internetowemu przekazowi na żywo. Modliliśmy się o jedność i o przebudzenie w Izraelu i pozostałych narodach. Obecność Pana była namacalna podczas całonocnego uwielbienia i modlitwy. Był moment, w którym każdy modlił się o swój kraj w swoim rodzimym języku. Była to wielce przyjemna woń dla Pana – modlitwa wstawiennicza wzniesiona w ponad dziesięciu językach. Dziękuję wam wszystkim, którzy dołączyliście do nas na to modlitewne spotkanie!


Ekonomia Królestwa

W poniższym przesłaniu Asher naucza o tym, jak pieniądze mogą być zarówno pokusą jak i potężnym narzędziem. Pokazuje w Piśmie jak odnieść zwycięstwo i jak używać środków finansowych do szerzenia Królestwa Bożego. Aby obejrzeć po angielsku, kliknij TUTAJ!


Mahomet, niewolnictwo i krucjaty

Brigitte Gabriel

Choć prawdą jest iż chrześcijanie posiadali niewolników, niewolnictwo nie jest integralną częścią doktryny chrześcijańskiej. Nie można tego powiedzieć o islamie. Mahomet posiadał wiele niewolników, a nawet dzielił konkubiny ze swymi wojownikami. Handel niewolnikami w Afryce był w dużej mierze prowadzony przez muzułmanów. Gdy kraje zachodu w końcu zniosły niegodziwe praktyki niewolnicze, handel niewolnikami w Afryce trwał nadal. Arabia Saudyjska – kraj świętych dla muzułman miejsc – nie zniósł niewolnictwa aż do lat 60 XX wieku.

Jest pewien mit, który mówi, że krucjaty były niczym innym jak serią agresywnych wojen, w których państwa chrześcijańskie atakowały świat muzułmański dopuszczając się okrucieństw. Rzeczywistość jest nieco inna. Krucjaty były odpowiedzią na całe stulecia najazdów dżihadowskich, plądrowań i podbijania chrześcijańskich terenów w dzisiejszej północnej Afryce i części Europy.

Po 400 latach systematycznych ludobójstw na chrześcijanach dokonywanych przez islamskich dżihadystów, papież Urban II, w odpowiedzi na prośbę imperatora bizantyjskiego, którego naród był atakowany przez muzułmańskie hordy, w końcu wystosował apel o pomoc chrześcijanom ze wschodu i o wolność dla Ziemii Świętej. Pierwsza krucjata była akcją defensywną w odpowiedzi na islamski dżihad.


Okazja dla wolontariuszy

W docieraniu z naszym nauczaniem do narodów, polegamy na sieci wspaniałych tłumaczy z całego świata. Odświeżyliśmy naszą stronę internetową i ciągle inwestujemy w nowe media. Przy tak szybkim rozwoju zachodzi potrzeba większej liczby wolontariuszy. Bez waszej pomocy nie możemy wiele zdziałać.

Trzy obszary działań, w których potrzebujemy pomocy to:

  1. Tłumaczenie naszych cotygodniowych artykułów na twój rodzimy język (jeden artykuł miesięcznie). Tłumacz powinien cechować się wysokim poziomem angielskiego oraz swego rodzimego języka.
  2. Tłumaczenie naszej strony internetowej.
  3. Aktualizowanie naszej strony w twoim języku.

Jeśli masz łatwość do komputerów i chęć do nauki, pokażemy ci krok po kroku jak umieszczać artykuły w twoim języku i wprowadzać bieżące zmiany.
Na ten moment potrzebujemy ludzi do pracy ze stronami w wersji francuskiej, hiszpańskiej i chińskiej, które są już gotowe. W przyszłości dodamy inne języki.

Jeśli chciałbyś nam pomóc, napisz proszę na adres: anja@reviveisrael.org.


Inne artykuły

Inne artykuły