>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 28.8 2015 Revive Israel

Historia Aszer’a Intrater’a

W tym wideo Aszer dzieli się historią swojego dzieciństwa, zbawienia, Aliji i narodzin Revive Israel. Aby obejrzeć po angielsku, kliknij TUTAJ.

Ważne: „aby obejrzeć wideo z napisami w innych językach, kliknij na symbol (CC) ukrytych napisów w prawym dolnym rogu odtwarzacza wideo ( to włączy napisy w języku angielskim). Następnie naciśnij ikonkę ustawień i wybierz (napisy/CC  English), następnie wybierz tłumaczenie w preferowanym języku.


Właściwa Teologia

Daniel Juster

Oto kilka aspektów tego, co uważam za właściwą teologię, która musi się ugruntować  w ruchu Żydowskiego Mesjanizmu.

 1. Czasy ostateczne – mamy być w jedności z kościołem czasów ostatecznych, co doprowadzi do zbawienia Izraela, powrotu Mesjasza Jeszui i Milenijnego Królestwa. Nauczanie, że zostaniemy zabrani siedem lat przed wielkim przebudzeniem w Izraelu osłabia kluczową strategię dla mesjańskiego ruchu ostatnich dni. Musimy być tutaj aż do powrotu Pana by wypełnić nakaz zRzymian 11.
 2. Moc Ducha Świętego – Moc Ducha Świętego i wszystkie Jego dary będą kluczowe do tego, by dokończyć zadanie ostatnich dni wyznaczone dla mesjańskich Żydów i ich partnerów w Ciele Mesjasza, którego jesteśmy częścią. Każde nauczanie, które zmniejsza ten nacisk i nie motywuje ludzi poprzez miłość, by szukać mocy i wszystkich darów Ducha w tych dniach przeciwdziała efektywności (I Kor 14; Dz 1, 8).
 3. Apostolskie/Prorocze Przywództwo – Bardzo ważne jest nauczać, że apostolskie i prorocze przywództwo musi powstać w Izraelu, aby przynieść jedność w Ciele i by wyposażyć je do dojrzałości, do której jesteśmy powołani (Ef 4, 11).
 4. Korzenie Żydowskie – W porządku Nowego Przymierza, Tora przedstawia uniwersalne etyczne i moralne standardy, które są częścią sprawiedliwego wymogu by Ci, którzy chodzą w Duchu żyli według tych norm (Rz 8, 4). Wspólnie z Abrahamowym Przymierzem (Ziemia, Ludzie, Język, Narodowość) Przykazania Mojżeszowe nakreślają żydowską tożsamość. Bez nich żydowscy wierzący i inni Żydzi nie mają wzorca życia, które ją tworzą (Dz 21, 20-24).

Właściwa teologia jest kluczowa, ma duże praktyczne znaczenie i musi być ustanowiona po to, abyśmy mogli wypełnić nasze powołanie u końca dni. Módl się z nami o te fundamentalne kwestie, aby były właściwie nauczane.


Podróż Ciężarówką przez Kanadę 10

Poul Wilbur

Kilka miesięcy temu zadzwonił do mnie mój przyjaciel Dean Bye, były kanadyjski dyrektor Christian for Israel (Chrześcijanie dla Izraela). Przez ponad rok, odnoszący sukcesy biznesmen miał wrażenie od Boga, żeby kupić dziesięć białych ciężarówek i podarować je Izraelowi, by pomóc biednym. Jedna z najbardziej znaczących części tej historii wyszła na jaw zaledwie kilka tygodni temu. W obrębie infrastruktury w Oświęcimiu była ukryta wioska, gdzie Żydzi byli gromadzeni od razu po wyładowaniu ich ze zwierzęcych wagonów. Tam rozbierano ich i prowadzono na  ostateczną selekcję. Naziści odkryli, że ludzie zaszywali swoje kosztowności w ubraniach, butach, walizkach z nadzieją, że będą mogli kupić swoją wolność lub uciec.

A jaka była nazwa tego miejsca ostatecznej rozpaczy? Dom Kanady! (Kanada jest pochodnym wyrazem hurońsko-irokeskiej nazwy określającej „małą wioskę”.) Teraz te dziesięć ciężarówek nabrało całkiem nowego znaczenia i celu. Czy jest możliwe, że bogactwo narodów było gromadzone dla sprawiedliwych na taki czas jak ten?

Co jeśli zamiast okradania Żydów, te ciężarówki mogłyby być wypełnione darami by odbudować bogactwo Jakuba, błogosławić zamiast przeklinać, dawać zamiast grabić? Co jeśli Kanada jest tylko pierwszym z wielu narodów, które wezmą tą wizję, aby ODBUDOWYWAC? Moje serce jest poruszone nawet teraz, gdy piszę tych parę linijek. „Budujcie, odbudujcie…pocieszajcie mój lud.”

Aby obejrzeć zwiastun nagrania w języku angielskim, kliknij TUTAJ.


Modlitwa Elul 40

Jesteśmy w trakcie pokuty i wstawiennictwa w miesiącu Elul, Święta Trąb i Dnia Pojednania. W tym roku Szmity (rok sabatowy), mamy mocne poczucie przejścia (zmiany) i walki duchowej w czasie tego okresu 40 dni.

 1. Ekonomia – dług Ameryki, bliskie bankructwo Grecji i dramatyczne zmiany na chińskiej giełdzie wskazują na ekonomiczny ogólnoświatowy kryzys.
 2. Syria – Izrael zaatakował dziś bazę Islamskiego Dżihadu głęboko na terenach Syrii po tym jak grupa terrorystyczna wystrzeliła 6 rakiet w kierunku Izraela. W międzyczasie ISIS kontynuuje swoje akcje mordów, gwałtów i zniszczenia.
 3. Iran – Iran zakupił broń od Rosji i odnowił stosunki z Hezbollah. Wzrastające wsparcie terroryzmu wraz z milionami dolarów płynących z wycofania sankcji zagraża życiu tysięcy ludzi.
 4. Egipt – Niezwykła współpraca rozwija się między Izraelem, Egiptem, Arabią Saudyjską i Kurdami w walce przeciwko radykalnemu islamowi. Ponieważ Kurdowie zamieszkują teren starożytnej Asyrii, można postrzegać tą sytuację jako częściowe wypełnienie proroctwa na temat drogi z Izajasza 19.
 5. Żydowski podział – Wzrasta rozdźwięk w społeczności żydowskiej w USA w świetle ugody z Iranem; na tych, którzy skłaniają się bardziej w stronę Izraela i tych, którzy oddzielają się od niego.
 6. Mesjańscy Przywódcy – Nastąpiła fala nagłych problemów zdrowotnych pośród liderów w Izraelu. Pomimo ataków resztka tutaj nadal wzrasta jako wyłaniająca się apostolsko-prorocza społeczność.
 7. Przymierze Królestwa – Chrześcijanie na świecie podłączają się duchowo do Izraela i tutejszej mesjańskiej resztki. To podłączenie nadaje proroczego znaczenia wielu obecnym wydarzeniom, o których mowa powyżej.

Proszę módlcie się z nami, aby wypełniła się Boża wola we wszystkich tych strategicznych dziedzinach. Zakończymy ten okres wspólnie z 5 społecznościami postem i poświęconym zgromadzeniem w Jom Kippur.


Inne artykuły

Inne artykuły