>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 25.9 2015 Revive Israel

Armia z północy

Asher Intrater

Położenie geograficzne Izraela sprawia, że większych rozmiarów najazd może nadejść jedynie z północy. Na wschodzie i południu są góry i pustynia. Na zachodzie jest morze. Schodząc ze strony północy, przed dojściem do centralnego pasma gór w Judei i Samari, dociera się do szerokiej otwartej równiny w dolinie Jezreel nieopodal Megiddo. Jest to dobre miejsce na stoczenie dużej bitwy lądowej. Od Har Megiddo bierze się nazwa Armageddon.

Biblia mówi o nadejściu wrogiej armii z północy:

Jeremiasz 1:14 - Z północy rozleje się klęska na wszystkich mieszkańców krainy.

Joel 2:20 – Oddalę od was [wroga] z północy

Ezechiel 38:15 – Przybędziesz ze swego miejsca, z dalekiej północy (Gog i Magog)

W latach 90’ wojska amerykańskie w Iraku utworzyły niejako barierę chroniącą przed ruchami grup terrorystycznych na tym obszarze. Po ich wycofaniu nastąpiło przegrupowanie ekstremistów islamskich w regionie. Ostatecznie powstało ISIS, które połączyło siły na dużym obszarze Iraku i Syrii. Zaczęli atakować wspierany przez Iran rząd Assada w Syrii. Wtedy Iran i jego bratnia grupa terrorystyczna w Libanie – Hezbollah – przystąpili do odparcia ataku. W tym tygodniu Rosja umieściła swe wojska w Syrii chcąc przywrócić swe wpływy w regionie.

Krótko mówiąc, na przestrzeni tego tygodnia w rejonie Syrii, znajdującym się bezpośrednio na północy granicy izraelskiej, zostały zgromadzony oddziały wojskowe oraz terrorystyczne związane z Al Kaidą, ISIS, Assadem, Rosją, Hezbollahem i Iranem. Wszystkie one walczą przeciwko sobie, zaraz przy północnej granicy Izraela. Nie ustawajmy w modlitwie o to, aby pozostali podzieleni (Łukasz 11:17). Jedyną potencjalną kwestią wokół której mogliby się zjednoczyć to ich wspólne pragnienie usunięcia Izraela z mapy.

W zeszłym tygodniu Khamenei – duchowy przywódca Iranu – ogłosił, że w ciągu 25 lat Izrael przestanie istnieć. Wyczuwam pewną „demoniczną inspirację” w tym „proroctwie 25”. Może się wypełnić, ale z całkiem odwrotnym skutkiem: w ciągu 25 lat północna złowroga koalicja zjednoczy się w ataku na Izrael, który doprowadzi do wydarzeń ucisku czasów ostatecznych i, ostatecznie, do przyjścia Mesjasza Jeszuy w zwycięstwie i mocy w celu przywrócenia królestwa Izraelowi i zapanowania nad ziemią z Jerozolimy, w trakcie Millenium.


Dzień Pojednania

Nasze obchody Jom Kippur były wyjątkowe. Pięć kongregacji i ich przywódcy zgromadzili się w przykładnej jedności. Pokoje w Yad Hashmonah były przepełnione. Obecność i namaszczenie Ducha Świętego podczas całego uwielbienie i nauczania były namacalne.

Na głos czytaliśmy Jonasza, Hebrajczyków i III Mojżeszową (ze zwoju Tory). Po całodziennym poście zakończyliśmy uroczystość zadęciem w Szofar, wśród okrzyków „Baruch Haba”. Począwszy od modlitw po hebrajsku a na modlitwie na językach kończąc, całe to wydarzenie miało wydźwięk proroczy, przepełniony miłością i oddający chwałę Jeszui. Jesteśmy świadkami czegoś przełomowego w historii.


Kim jesteśmy jako Eklezja (część 1)

W poniższym przesłaniu Asher głosi z Listu do Efezjan na temat miejsca każdego wierzącego jak i całego kościoła w planie Bożym. W jaki sposób wspasowujemy się w ten plan? Aby obejrzeć po angielsku kliknij TUTAJ!


Głoszenie przyjaciołom (część druga)

Rachel Netanel

Moshe poprosił mnie abym przemówiła do trzydziestu studentów nad Rzeką Jordan, gdzie Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa. Zdałam sobie sprawę, że w tym samym miejscu Jozue przekroczył Jordan idąc do Ziemi Obiecanej. Zeszliśmy do wód Jordanu. Po hebrajsku słowo „Jordan” oznacza zejście w dół. Generał syryjski Naaman miał „zejść w dół” do Rzeki Jordan. Oznaczało to uniżenie siebie. Musiał się uniżyć aby otrzymać uzdrowienie.

Następnego dnia Penina przyszła z dwiema przyjaciółkami aby zjeść z nami obiad. Jedna z nich jest kabalistką (żydowski okultyzm). Przeczytałam V Mojżeszową 18:10-12: „[kto] uprawiałby wróżbiarstwo, zamawianie, zaklinanie czy też magię, lub kto odwoływałby się do czarów, kto zwracałby się z pytaniem do duchów, do jasnowidzów, ani też kto poszukiwałby rady u umarłych (…) budzi wstręt u Jehowy”. Była w totalnym szoku. Poradziłam, aby modliła się do Boga Prawdy a On objawi jej Prawdę. Druga kobieta od razu poprosiła mnie o modlitwę i była tak dotknięta, że chciała przyjść ponownie nazajutrz.

W zeszły piątek, gdy odwiedzaliśmy pobliską wioskę Abu Gosh, arabski kierowca przez przypadek uszkodził cały bok naszego samochodu. Na szczęście nikt nie został ranny. Zauważyłam, że miał miękkie serce i zaprosiłam go do naszego domu. Wrócił z nami i, choć czułam się bardzo zmęczona, gdy tylko zaczęłam mówić mu o Jeszui, zostałam wypełniona energią. Bóg jest niesamowity!


Teledysk – „Watchman: The Prophecy” [– Strażnik: Proroctwo]

Tu Jeremiah i nasz nowy teledysk z Jerozolimy! Pamiętacie nasz pierwszy filmik „Watchman” nakręcony w Jerozolimie. Dziś przedstawiamy ciąg dalszy „Watchman: The Prophecy”. Opowiada o wizji czasów ostatecznych w Jerozolimie widzianych oczami „Goldy” po tym jak zostaje cudownie uratowana przez Anioła Shirę. Aby obejrzeć po angielsku, kliknij TUTAJ!

Więcej informacji na: www.watchmanvision.com


Inne artykuły

Inne artykuły