>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 16.10 2015 Revive Israel

Al-Aksa – powstanie w portalach społecznościowych

Asher Intrater

W ciągu ostatnich dwóch tygodni byliśmy świadkami ogromnej fali nowego rodzaju ataków terrorystycznych w Izraelu. W kraju o wielkości Mołdawii, Togo, Salwadoru, Tajwanu czy Wyspy Rodos (w zależności od kontynentu na którym żyjesz), w jednym dniu ma miejsce kilka ataków. Muzułmański dżihad przechodzi szybką metamorfozę do coraz to nowszych form. Obecna fala ataków to koncepcyjny skok naprzód, przede wszystkim w dwóch wymiarach:

  1. Zorganizowane grupy terrorystyczne mobilizują się na portalach społecznościowych.
  2. Sprawa praw Palestyńczyków ustępuje miejsca kwestii świętości Wzgórza Świątynnego

Wydaje się, że Abu Mazen chciał zaskarbić sobie przychylność opinii publicznej jeśli chodzi o próbę sił między władzami Palestyny a Hamasem. Wystosował więc oskarżenia (kłamliwe) przeciwko Izraelowi. Skupiały się one na sprawie Wzgórza Świątynnego i szybko rozprzestrzeniły się na portalach społecznościowych. Internauci odpowiedzieli wezwaniem do każdego muzułmanina w Izraelu i Palestynie do wyjścia na ulicę i dźgania nożem Izraelitów.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni doszło do około 30 ataków przeprowadzonych głównie przez bardzo młodych ludzi nie będących członkami żadnej zorganizowanej grupy, ale działających w odpowiedzi na propagandę na portalach społecznościowych (atakowała młodzież z grupy społecznej posiadającej dostęp do internetu; bez szkolenia militarnego; rozproszeni jeśli chodzi o miejsca ataku).

Większość napaści (poza strzelaniem do rodziny Henkin) miała charakter raczej amatorski, choć skuteczny w zadaniu śmierci. Każda z nich miała podobny przebieg: młoda osoba z nożem rzeźniczym podbiega do grupy Izraelitów i zaczyna ich dźgać.

Miejscowi Izraelici i siły bezpieczeństwa są w tak wysokim stanie gotowości, że ataki terrorystyczne trwają zaledwie kilka sekund zanim ludzie wokół zbiegają się by unieszkodliwić terrorystę. Sytuacja ta sprawia, że wszędzie, o każdej porze, każdy zachowuje szczególną ostrożność. Gdy tylko wydaje się, że gdzieś może dojść do ataku, ludzie natychmiast biegną W STRONĘ wydarzenia aby pomóc.

Z drugiej strony, jako że terroryści są młodzi i nie należą do zorganizowanych grup, wyskakują po prostu zewsząd. Nigdzie nie jest bezpiecznie; nie można odetchnąć ani na moment; w żadnej sytuacji nie ma gwarancji ochrony; nikomu nie można ufać. Gdy tylko kończy się spisywać jeden raport do prasy, już w innym miejscu dochodzi do ataku. Ich liczba wzrasta, ich zasięg poszerza się. Sprawia to, że obrona przed nimi jest praktycznie niemożliwa, pomimo bohaterskich starań sił bezpieczeństwa.

Propaganda wymierzona przeciwko Izraelowi skupia się obecnie na Wzgórzu Świątynnym. Taktyka oskarżania Izraela za niesprawiedliwą politykę społeczną wobec Palestyńczyków straciła swą siłę oddziaływania dzięki muzułmanom, których dziesiątki tysięcy mordują się wzajemnie w Syrii, Iraku i Turcji. Pozostała tylko jedna kwestia zdolna rozpalić tłumy i jest nią „świętość” meczetu Al-Aksa (zbudowanego 1700 lat po świątyni Salomona, na tym samym terenie).

Według propagandy dżihadu, wzmocnionej propagandą władz palestyńskich, Izrael swoimi „ohydnymi stopami” bezcześci Meczet. Wszyscy Izraelici wiedzą, że to nieprawda; mimo to kłamstwa te są powtarzane w mediach w nieskończoność. Do Palestyńczyków nie dociera prawda. Następnie kilku najbardziej szczerych w swych przekonaniach młodzieńców, pragnących poświęcić samych siebie dla chwały ich „świętego miejsca”, wychodzą na ulice by zadźgać Żydów w swej okolicy, jako że Żydzi przedstawiani są jako istoty demoniczne.

Skupienie na kwestii Al-Aksy naświetla religijną naturę konfliktu, choć większość światowych mediów stara się nie komentować tego faktu w swoich raportach. W pewnej mierze ten religijny ton burzy wszelką nadzieję na znalezienie dyplomatycznego rozwiązania. Podstawą dyplomatycznej drogi do pokoju jest realny kompromis, a religijny ekstremizm nigdy się na niego nie zgodzi. Oczekiwanie muzułman na nadejście do Jerozolimy „mesjasza Mahdiego” rozognia ten konflikt na nieszczęście do rozmiarów apokaliptycznych.

Jak powinniśmy sobie radzić z tym masowym praniem mózgów i powstaniem? Co powinna robić izraelska policja gdy 19-letnia Palestynka wyciąga nóż spod długiej sukienki i woła „Allahu Akhbar”? Wszędzie są kamery i wszystko co zostanie pokazane w mediach to izraelski żołnierz strzelający do zdawałoby się niewinnej arabskiej dziewczyny.

Być może czynnik, który wprawił izraelskie społeczeństwo w największe oszołomienie, to błędne przedstawienie sytuacji w międzynarodowych kanałach informacyjnych. Izraelici są świadkami, jak skrywający się muzułmański młodzieniec dźga nożem bezbronnych żydowskich obywateli. Terrorysta zostaje zabity na miejscu wydarzeń, trzymając jeszcze nóż w dłoni. Jaki jest komentarz mediów? „Dziś izraelskie siły bezpieczeństwa zabiły młodego Palestyńczyka”.

Kwestia Al-Aksy, siła oddziaływania portali społecznościowych i kłamstwa propagandowe razem sprawiają, że bardzo trudno jest poradzić sobie z obecnymi atakami. Oczywiste jest, że Jerozolima stała się „czarą pełną napoju odurzającego” i „przeszkodą”, o którą potykają się narody, tak jak opisują to prorocy (12. rozdział Zachariasza i Psalm 2).


Nadzieja – odrodzenie Izraela

Chcielibyśmy polecić nowy reportaż CBN „The Hope” [Nadzieja]. Zabiera on widzów w podróż na przestrzeni 50 lat poprzedzających założenie współczesnego Państwa Izrael. Poznaj historię oczami izraelskich wizjonerów i założycieli, takich jak: Theodor Herzl, Eliezer Ben-Yehuda, Chaim Weizmann, David Ben-Gurion i Golda Meir. Ten inspirujący film dokumentalny zarysowuje ponadto sylwetkę Winstona Churchilla i jego rolę w budowie nowego państwa żydowskiego. Aby obejrzeć zwiastun po angielsku, kliknij TUTAJ!


Odbudowa czy ucieczka?

W przesłaniu tym Cody Archer odpowiada na dwa często zadawane nam (Revive Israel) pytania. Po pierwsze, do jakiego stopnia jesteśmy powołani do rządzenia wśród narodów zanim powróci Jeszua? Po drugie, gdy Jeszua powróci, czy Jego królestwo nadejdzie nagle czy stopniowo?

Aby posłuchać po angielsku, kliknij TUTAJ!


Inne artykuły

Inne artykuły