>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 11.12 2015 Revive Israel

ISIS, Izrael i islam

Asher Intrater

Wielu dąży do określenia ostatniej fali ataków terrorystycznych jako „niezwiązane z islamem”. W takim razie jednak Bractwo Muzułmańskie, Hamas, Hizbollah, islamski dżihad, Szabab, Boko Haram, Al-Kaida, talibowie, ISIS i Ajatollahowie również klasyfikują się jako „niezwiązane z islamem”. Niemal wszystkim atakom terrorystycznym towarzyszyły okrzyki „Allah Akbar”.

Niektórzy mówią, że jest różnica między „umiarkowanym” a „ekstremistycznym” islamem. Jest to w pełni uzasadniona dyskusja. Faktem jest, że chrześcijaństwo i judaizm również dzieli się na różne nurty. Są ludzie, którzy uważają, że umiarkowany islam to ten „prawdziwy”, a akstremiści są jego wypaczeniem; inni mówią dokładnie coś przeciwnego, że to ekstremiści reprezentują „prawdziwy” islam, a umiarkowany to jego rozwodniona wersja.

Radykalizacja

W każdym bądź razie, umiarkowane społeczeństwo muzułmańskie stanowi w większości sytuacji za glebę, z której wyrastają ekstremiści. Zwykle proces ten wygląda następująco:

1. Umiarkowane społeczeństwo muzułmańskie, następnie
2. Indoktrynacja ideami ekstremistycznymi, a później
3. Ataki terrorystyczne.

Terroryzm zawsze poprzedzony jest indoktrynacją o charakterze ekstremistycznym; ta z kolei ma miejsce w umiarkowanej społeczności.

Niektórzy umiarkowani muzułmanie stanowczo sprzeciwiają się islamskiemu radykalizmowi. Nazwijmy ich: Przeciwnicy.

Inni umiarkowani muzułmanie otwarcie popierają islamski radykalizm. Nazwijmy ich: Adwokaci.

Wielu umiarkowanych zostaje wykorzystanych przez islamski radykalizm. Nazwijmy ich: Ofiary.

Każdy z trzech typów umiarkowanych: Przeciwnicy, Adwokaci i Ofiary, chcąc nie chcąc zostaną ostatecznie zmanipulowani przez radykałów; chyba, że zostaną podjęte konkretne działania edukacyjne, prawne i ochronne.

Działania wymierzone przeciwko terroryzmowi muszą być takie same w przypadku każdej grupy społecznej. W Izraelu są obecne małe grupy żydowskie, które popierają akcje terrorystyczne. Jest konieczne aby były traktowane przez izraelski rząd jako nielegalne (i jest tak w rzeczywistości). Jakakolwiek grupa popierająca terror ma charakter przestępczy. Wątpię, że suma akcji terrorystycznych przeprowadzanych przez buddystów, hinduistów, chrześcijan czy żydów w ciągu ostatnich 10 lat, mogłaby równać się 1% tego, co popełnili islamscy ekstremiści.

Sedno problemu

Niektórzy twierdzą, że problem terroryzmu leży w braku kontroli nad bronią. Może to być jeden z czynników, ale myśleć, że jest to sedno problemu to jak gdyby twierdzić, że sedno problemu ataku na Bliźniacze Wieże tkwiło w licencji pilotów, a główny problem ataków nożowników i podżynania gardeł tkwi w przyborach kuchennych.

Niedawno opublikowany klip wideo ukazujący młode dziewczyny chcące zostać męczennicami Szahidu, naświetla dylemat jaki mają siły bezpieczeństwa. Procedura jest prosta: agresor winien zostać zabity jedynie w przypadku gdy jest zagrożeniem życia dla innych. Zastosowanie tej zasady może być skomplikowane.

W Izraelu mamy do czynienia z atakami terrorystycznymi każdego dnia. W zeszłym tygodniu miał miejsce atak 100 metrów od przedszkola naszych wnuków. Następnie, w przeciągu godziny, kolejny atak na skrzyżowaniu drogi prowadzącej do domu jednego z naszych dzieci. Wideo z młodymi dziewczynami zostało nakręcone zaledwie moment przed tym, jak dźgnęły niewinnego Araba w szyję. Jedna z dwóch dziewczyn została zabita, a druga jedynie ranna – wzięto ją do więzienia.

Męczeństwo

Wiele filmików pokazuje z pozoru normalnych ludzi, w tym kobiety i nastolatki, wyciągających noże i w oka mgnieniu wbijających noże w straż bezpieczeństwa, bez jakiejkolwiek prowokacji z ich strony. Celem wideo o młodych dziewczynach było ukazanie, że miały one tylko jeden cel: zostać męczennicami. Podczas innego niedawnego incydentu pewien terrorysta zabił 3 ludzi, po czym został schwytany żywcem. Zanosił się płaczem, ponieważ nie osiągnął celu jakim była męczeńska śmierć. Nie było mowy o skrusze za morderstwo, jedynie żal z powodu tego, że nie dotarł do dżihadzkiego raju.

Wspólny motyw wszystkich akcji terrorystycznych i dżihadu to nienawiść do Izraela. Bardzo możliwe, że ataki w Kalifornii spowodowane były wypowiedziami chrześcijańskiego „mesjańskiego Żyda”, który bronił zarówno swojej wiary w Jeszuę (Jezusa) jako Mesjasza jak i narodu Izraela. Był to prawdziwy męczennik.


Rzut okiem na islam

W poniższym wideo Asher dzieli się na temat powiązań między różnymi islamskimi nurtami i tym w jaki sposób umiarkowany islam potencjalnie prowadzi do islamskiego terroru i dżihadu.

Aby obejrzeć po angielsku, KLIKNIJ TUTAJ!


Wiadomości z Francji

W tym wideo Youval opowiada o podróży służebnej jaką odbyli w Tuluzie we Francji wraz z Malekiem.
Aby obejrzeć po angielsku, KLIKNIJ TUTAJ!


Seminarium o ewangelizacji wśród muzułman

W tym tygodniu będziemy gościć 50 przywódców, Żydów i Arabów, z całego Izraela. Spotkamy się na dniu modlitwy, wspólnoty i nauczania o tym, jak przynieść ewangelię do świata muzułmańskiego. Módl się o sukces tego seminarium, o bezpieczeństwo i głębszą relację, tak abyśmy byli zbudowani.


Nowy mesjański gabinet dentystyczny

W zeszłym tygodniu w ramach Projektu HaTikwa pod przywództwem Evana Levine został otworzony nowy, mesjański gabinet dentystyczny w centrum Jerozolimy. Gabinet otrzymał pomoc finansową od rządu i będzie świadczył usługi miejscowym Izraelitom w niskiej cenie, wszystko to w imieniu Jeszuy. Wszyscy obywatele Izraela są mile widziani, a szczególny nacisk kładzie się na służbę ocalałym z holokaustu. Evan wierzy, że Żydzi mesjaniczni są powołani i wyposażeni do przewodzenia w wielu obszarach, w tym w opiece medycznej. Aby dowiedzieć się więcej lub aby zostać partnerem tej służby, odwiedź proszę www.hatikvaproject.org


Modlitwa o pokój dla Jerozolimy

Co nas motywuje do modlitwy o pokój dla Jerozolimy? Czy coś więcej niż bycie błogosławionymi za błogosławienie Izraelowi? W poniższym przesłaniu Cody Archer naucza o wizji nadchodzącego królestwa – wizji, która zmotywuje cię do modlitwy o pokój w Jerozolimie.
Aby posłuchać po angielsku, KLIKNIJ TUTAJ!


Inne artykuły

Inne artykuły