>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 18.12 2015 Revive Israel

Związek Bożego Narodzenia z Chanuka

Prawdopodobnie tego nie wiecie, ale istnieje związek między Bożym Narodzeniem a Chanuka, i nie jest to to co myślicie. W pismach historycznych ukryte są wskazówki, które sugerują, że nie wszystko wydarzyło się tak, jak zwykło się przedstawiać, a my do dnia dzisiejszego odczuwamy nie-inspirowane-w-pełni-przez-Ducha-Świętego skutki tamtych wydarzeń. Jednak w każdej zmianie politycznej, walce kulturowej i planie religijnym jest ziarno prawdy o Królestwie ukazujące nam Boże cele, które czasem trudno dostrzec. Musimy więc dążyć do odsunięcia świetlistych, pięknych detali, które nas rozpraszają, i przesiać ewidentne kłamstwa aż odkryjemy prawdę. Musimy cenić prawdę wyżej niż cokolwiek innego, szczególnie gdy mamy do czynienia z prawdą niewygodną.

W poniższym wideo Asher zabiera nas w przeszłość aby zrozumieć jaki jest związek Chanuki z Bożym Narodzeniem. Aby obejrzeć po angielsku, kliknij TUTAJ!


Uzdrowienie we wschodniej Azji

Cody Archer

Ariel, Tal, Jeremiasz i ja właśnie wróciliśmy z 12-dniowej podróży przez wschodnią Azję. Oto niektóre z najważniejszych wydarzeń:

Chiny – W trakcie 5 dni pobytu w Chinach mieliśmy okazję przemawiać do setek przywódców kościoła podziemnego. Na jednym z naszych spotkań z pewnym apostolskim liderem i częścią jego ekipy, którzy razem nadzorują 35 zborów, powiedzieli nam, że większość młodzieży i młodych dorosłych jest prawdziwie głodnych Słowa Bożego i spędzają dużo czasu na codziennym studiowaniu Biblii, oraz że regularnie nowi ludzie się nawracają.

Podczas jednego ze spotkań, w trakcie gdy nauczałem, na sali obecna była atmosfera wiary i zwycięstwa. Gdy kończyłem przemawiać zacząłem odczuwać ból w moim prawym uchu i w żołądku i odebrałem, że to Bóg pokazywał mi, że chce uzdrawiać. Powiedziałem to i wielu ludzi podniosło ręce chcąc być uzdrowieni. Pierwszy mężczyzna który wyszedł do przodu powiedział nam, że od ponad dwóch lat czuł ból i ucisk w prawym uchu, ale po modlitwie ból i ucisk zniknęły. Następnie, przez ponad 30 minut ponad piętnastu ludzi wyszło do przodu i złożyło świadectwo uzdrowienia z różnych chorób. Dwoje ludzi powiedziało, że głuchota z w jednym z uszu została uzdrowiona!

Podczas gdy jedliśmy obiad z pastorem w małej salce dla dzieci, co parę minut ktoś pukał do drzwi prosząc nas o modlitwę o uzdrowienie. Mogłem odczuć po części to czego doświadczali Jezus i apostołowie gdy tłumy nachodziły ich w tak przytłaczający sposób, że nie mieli nawet czasu zjeść (Marek 6:30-34).

Korea – W Korei widzieliśmy kilka rodzajów uzdrowienia – uzdrowienie dawnych ran między Chińczykami, Koreańczykami i Japończykami. Widzieliśmy setki wierzących z tych narodów padających na kolana w upamiętaniu i proszących o przebaczenie za przeszłe wojny, grzechy i podziały między narodami. W pewnym momencie tak wielu osób płakało, że przez 10 minut przechadzałem się wśród tłumu rozdając ludziom chusteczki!

Inne uzdrowienie jako miało miejsce to to pomiędzy Azją a Izraelem. Ariel podzielił się krótkim ale pełnym mocy przesłaniem o relacji Jednego Nowego Człowieka jaką Żydzi i poganie mają w Jezusie (Ef 2), a następnie poprowadził nas w symbolicznym geście pojednania. Potem nastąpiła wielka radość. Czuliśmy się tak, jakbyśmy byli świadkami ślubu, a teraz nadeszło wesele.

Naszym ostatnim przystankiem w Korei była Strefa Zdemilitaryzowana między Koreą Północną i Południową. Zatrzymaliśmy się tam aby modlić się i ogłaszać ponowne zjednoczenie narodu i ziemi koreańskiej. Razem z dwustoma azjatyckimi wierzącymi biliśmy w Dzwon Pokoju 70 razy, co reprezentowało koniec 70 lat wrogości między Północną a Południową Koreą (1945-2015).

Hong Kong – W ciągu dwóch i pół dni mogliśmy jako zespół przemawiać w dziesięciu różnych kościołach w Hong Kongu. Wcześniej w tym roku, z pomocą Matthew i Fanny (przyjaciół Revive Israel i mieszkańców HK), ustanowiliśmy tu główny oddział Revive Israel w Azji. Mogliśmy spędzić z nimi wartościowy czas i porozmawiać o strategii szerzenia królestwa Bożego we wschodniej Azji.

Moglibyśmy podzielić się jeszcze wieloma innymi wydarzeniami z tej owocnej wyprawy. Wszędzie gdzie się pojawialiśmy na ludziach robiła wrażenie miłość i jedność w jakiej kroczyliśmy jako ekipa Jednego Nowego Człowieka (ja jako poganin wraz z trzema Żydami).

Aby obejrzeć krótkie podsumowanie wideo z naszej wyprawy po angielsku, kliknij TUTAJ!


Seminarium o ewangelizacji wśród muzułman

W zeszłym tygodniu zorganizowaliśmy nasze pierwsze w historii seminarium poświęcone ewangelizacji muzułman. Zaprosiliśmy trzech mówców – naszych partnerów Arabów chrześcijan z Izraela, którzy aktywnie ewangelizują muzułman i przynoszą owoc. Słyszeliśmy również mocne świadectwa od jerozolimskich wierzących o muzułmańskim pochodzeniu. Jedno z nich składała dziewczyna, której ojciec i brat pobili ją gdy usłyszeli, że zdecydowała porzucić islam i iść za Jezusem.

Byliśmy ogromnie zachęceni mogąc usłyszeć raport od Haruna (założyciela i dyrektora Al Hayat TV), w którym poinformowała, że obecnie każdego tygodnia są świadkami tego, jak około 200 muzułman nawraca się do Jezusa jako Zbawiciela i Pana dzięki nadawanym programom. Wydarzenie to było kolejnym krokiem na drodze partnerstwa izraelskich Żydów i Arabów, którzy chcą pracować razem by głosić tym, którzy jeszcze nie słyszeli.


Liczby

Nieopowiedziana historia opinii i demografii muzułmańskiej

Clarion Projects właśnie wypuściła pełną wersję ich nowego filmu z narratorką Raheel Raza, który opowiada o radykalnym islamie i faktach które musimy znać. Bądź umocniony aby móc podjąć radykalne decyzje o swej przyszłości. Aby obejrzeć, kliknij TUTAJ!


Inne artykuły

Inne artykuły