>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 7.10 2016 Revive Israel

Prorocza historia świeckich przywódców Izraela – Część 3

Asher Intrater dzieli się ostatnimi czterema proroctwami dotyczącymi współczesnego Izraela, kościoła, czasów ostatecznych i tysiącletniego królestwa:

OBEJRZYJ!
(Napisy dostępne również po polsku.)

  1. Konfrontacja narodów
    Benjamin Netanjahu, nasz premier, jedzie na posiedzenie ONZ i konfrontuje narody w sposób, jakiego nie widział wcześniej żaden światowy przywódca. Mówi ONZ, że podejmują decyzje przeciwko ziemi i narodowi Izraela, choć mamy Boże zezwolenie i nakaz aby mieszkać na naszym terenie. Cytuje Biblię i gani ich za niemoralność i myśl humanistyczną, odważnie konfrontując narody świata.

Jest coś takiego w narodzie Izraela i jego istnieniu co wchodzi w konflikt z ONZ. Wierzę, że zaczniemy konfrontować narody świata z prawdą Bożą. Jest to część powołania Izraela, a obecnie, kiedy ciało Mesjasza ma kontakt z Izraelem, mamy prorocze przesłanie do ogłoszenia światu.

  1. Obnażenie radykalnego islamu

Netanjahu, znacznie lepiej niż którykolwiek światowy przywódca, rozumie, że radykalny terroryzm islamski jest najgorszym złem jak świat widział, i że musimy z nim walczyć. Ludzie są mordowani na niespotykaną skalę, i tak naprawdę, to nikt oprócz Izraela z nim nie walczy. Macie wybór – poddać się radykalnemu islamowi lub walczyć przeciwko niemu, stojąc ramię w ramię z Izraelem. Kościół niekoniecznie musi chwytać za broń. Ale musi być gotowy na głoszenie prawdy i nazwanie rzeczy po imieniu: mamy do czynienia z morderczym duchem Antychrysta. Jeśli wysyłasz ludzi z całego świata aby mordowali wszystkich, którzy się z tobą nie zgadzają, to łamiesz Dziesięcioro Przykazań. To nie może być ten sam Bóg co Bóg Izraela i musimy się mu przeciwstawić.

  1. Ustanowienie tronu Dawida

W języku hebrajskim nie istnieje oddzielne słowo na określenie premiera. Nazywa się go po prostu głową rządu Izraela. Czy pamiętasz wszystkie proroctwa o Jeszui wypowiedziane w dniu jego narodzin? Zasiądzie na tronie Dawida i będzie rządził plemionami Jakuba. Gdy Jeszua powróci, zasiądzie na tronie Dawida i będzie rządził światem na wieki.

Czym jest tron? Jest to krzesło. Premier również ma krzesło reprezentujące rząd Izraela, władzę Dawida przywróconą w ziemi Izraela. W tym momencie zasiada na nim Netanjahu. Nie mówię, że jest on Mesjaszem. Nie mówię nawet, że jest narodzony na nowo. Jednak jeśli chodzi o pozycję, stanowisko i władzę, to zasiada on na tronie Dawida.

Wierzymy w dosłowne wypełnienie się proroctw o królestwie Bożym zstępującym na ziemię. Ale dopóki nie powstał współczesny Izrael ze swym rządem, na czym mogłeś opierać wiarę w te proroctwa? Przez 2000 lat spora część kościoła nie wierzyła tak naprawdę w powtórne przyjście Jeszuy, ale powtórne pojawienie się Go. Wierzyli, że Jeszua pojawi się, zatrzyma się w połowie drogi, pochwyci swoją oblubienicę a potem znowu odejdzie! Ale Biblia mówi, że on przyjdzie raz, całkowicie zstąpi na ziemię, na Górę Oliwną! Fakt, że jesteśmy tu jako naród posiadający własny rząd ze stolicą w Jerozolimie sprawia, że Jeszua może teraz powrócić i rządzić ziemią z Jerozolimy.

  1. Fizyczne odziedziczenie Ziemi

W końcu, jednym z zadań rządu jest zagwarantowanie iż możemy żyć w tym kraju i budować miejsca zamieszkania: mamy prawo do budowania domów, gospodarstw rolnych, zakładania firmy i wychowywania naszych dzieci. Jest zdumiewające jak bardzo ten pomysł nie podoba się reszcie świata.

Czy Biblia mówi, że gdy Jeszua powróci, święci odziedziczą ziemię? (Mat 5:5) Bóg obiecuje przyjście królestwa Bożego na świat poprzez obiecanie go narodowi żydowskiemu, w ziemi Izraela. Jeśli nie przyjdzie ono tutaj, nie przyjdzie i do reszty świata. Fakt, że Żydzi mieszkają w swej ziemi jest pewnym znakiem tego, że Jeszua powraca i że odziedziczymy ziemię. Większość chrześcijan błędnie wierzyła od 2000 lat, że będziemy żyć wiecznie w niebie, a Ziemię zostawimy w rękach antychrysta. Nie będzie też fizycznego zmartwychwstania. To wszystko jest błędna nauka. Jeśli Żydzi mieliby nigdy nie powrócić do Izraela, to może mogłaby to być prawda. Prawo Żydów do mieszkania w Izraelu, wynikające z przymierza, jest gwarancją prawa chrześcijan do odziedziczenia ich własnej ziemi i narodu.

Jeśli przegapiłeś część 2, koniecznie kliknij tutaj.


Zimowy intensywny kurs uczniostwa

Nadchodzącej zimy, od 1 grudnia 2016 do 25 stycznia 2017, nasi przyjaciele z Jerusalem Hills Inn będą organizowali intensywny kurs uczniostwa dla anglojęzycznych wierzących w każdym wieku. Uczestnicy spędzą czas z zespołem Revive Israel w okolicach Jerorozolimy i z ekipą Return Ministries w północnym Izraelu. Będzie to czas uwielbienia, modlitwy i nauczania. Uczestnicy służyć będą w lokalnych społecznościach chrześcijańskich w praktyczny sposób i cotygodniowo organizowana będzie wycieczka do różnych miejsc w Izraelu.

Koszt 2000 $ obejmuje zakwaterowanie w pokojach typu akedemickiego, wszystkie posiłki, transport w Izraelu i wejściówki podczas cotygodniowych wycieczek. Program rozpoczyna się już niebawem a liczba miejsc jest ograniczona. Po więcej informacji lub aby zarezerwować miejsce, napisz proszę maila na adres: info@jerusalemhillsinn.com

Obejrzyj zaproszenie wideo TUTAJ.


Inne artykuły

Inne artykuły