>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 14.10 2016 Revive Israel

Pan przebaczenia

Asher Intrater

40 dni licząc od początku miesiąca Elul aż do Jom Kippur 10-tego dnia Tiszri, są w żydowskiej tradycji czasem pokuty i przebaczenia.

W okresie tym wierni modlą się specjalnymi modlitwami zwanymi סליחות „selichot”, co znaczy przeczenie. Jedna z nich, bardzo znana, nazywa się אדון הסליחות „Adon HaSelichot”, co znaczy Pan przebaczenia. Każdy wers tej poetyckiej modlitwy zaczyna się na kolejną literę hebrajskiego alfabetu. Pierwsze cztery linijki brzmią:

„Pan przebaczenia, ten co bada serca, objaśnia rzeczy głębokie, mówi o prawości…”

Refren po każdej części brzmi:

„Zgrzeszyliśmy przeciwko Tobie; zlituj się nad nami…”

Hymn ten jest zwykle śpiewany, a jego melodia stała się popularna wśród współczesnych Izraelitów, zarówno świeckich jak i religijnych, Sefardyjczyków i Aszkenazyjczyków.

Czymś niesamowitym w ewangelii jest to, że każda osoba może pokutować, przebaczyć i wiedzieć, że Bóg jej przebaczył – w każdym dniu i w każdym momencie! Jest to podstawa każdej modlitwy i wiary. Jako że wszyscy zgrzeszyliśmy i zgrzeszono również wobec nas, wszyscy musimy pokutować i przebaczyć. Pokuta i przebaczenie to dwie „stopy” naszej duchowej wędrówki. To tu nasza wiara „schodzi na ziemię”.

Jeszua nauczał o tym w ten sposób: „I przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili.” – Mateusz 6:12. Pokutujemy z naszych grzechów i przebaczamy tym, którzy zgrzeszyli przeciwko nam. Jakże to proste! Jakże oczywiste! I jest to podstawa.

Wynalazcą przebaczenia jest Bóg. Jest on Panem przebaczenia. Nie zapominajmy zastosować w praktyce tych dwóch podstawowych kroków wiary: pokuty i przebaczenia. Pamiętajmy też aby wstawiać się za ludzi w tym okresie, aby wielu z nich doznało całkowitego przebaczenia, pokoju i pewności jaką my mamy w Bogu dzięki pojednaniu dokonanemu przez Jezusa!


Sprawozdanie: Wspólne świętowanie Dnia Trąb

Tego roczne świętowanie Dnia Trąb (Jom HaTeruah) w Jerozolimie okazało się sporym sukcesem i praktycznie wszyscy mówili, że odczuli prawdziwy przełom. W sobotnią noc 1. października w zgromadzeniu wzięli udział, między innymi, przedstawiciele około 6-7 kongregacji arabskich i 9-10 kongregacji żydowskich. Główna aula Pawilonu była pełna.

Wydarzenie było prowadzone wspólnie przez Arabów-chrześcijan i Żydów mesjanicznych, w całości po arabsku i hebrajsku (ze sceny) oraz tłumaczone (w słuchawkach) dla uczestników innych narodowości. Współpraca ta, zarówno wśród przywództwa jak i na poziomie językowym, była przełomem samym w sobie.

Wielbiliśmy Pana razem przez prawie godzinę za pomocą mieszanych arabsko-hebrajskich pieśni. Następnie arabscy i żydowscy pastorzy wyszli na scenę, wzięli się za ręce na znak jedności i zaczęli spontanicznie się modlić - trwało to pół godziny. Usłyszeliśmy krótkie przesłanie po arabsku i krótkie przesłanie po hebrajsku. Potem wspólnie zadęliśmy w trąby z okrzykami „Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pana” (Mateusz 23:39).

W naszym odczuciu, nastąpił postęp w trzech szczególnych kwestiach duchowych:

Jedność: dzięki współpracy Arabów i Żydów w Jerozolimie osiągnęliśmy nowy standard jedności, umożliwiający pojednanie w Ciele Mesjasza na całym świecie (Jan 17).

Królestwo: ogłaszając „Błogosławiony ten…” i „Nastało królowanie Pana naszego i Jego Pomazańca nad światem” (Objawienie 11:15), wstąpiliśmy na nowy poziom autorytetu duchowego i zaprosiliśmy Pana do powrotu.

Objawienie: jako że spotkaliśmy się aby świętować biblijne święto i dęliśmy w trąbę, wyzwoliliśmy nowy wymiar proroczego objawienia dotyczącego czasów ostatecznych. Wierzymy, że podczas modlitwy i dęcia w trąbę na ziemi, niebo również odpowiedziało.

Wydaje się, iż to nie przypadek, że spotkaliśmy się dzień po zgromadzeniu światowych przywódców w Jerozolimie zwołanego aby uczcić zmarłego byłego prezydenta Izraela – Szymona Peresa. Był on z pewnością ważną postacią w historii współczesnego Izraela. My jednak przyszliśmy aby uczcić Króla Królów – Mesjasza Jeszuę, który będzie rządził wiecznie z tej samej stolicy.


Zimowy intensywny kurs uczniostwa

Nadchodzącej zimy, od 1 grudnia 2016 do 25 stycznia 2017, nasi przyjaciele z Jerusalem Hills Inn będą organizowali intensywny kurs uczniostwa dla anglojęzycznych wierzących w każdym wieku. Uczestnicy spędzą czas z zespołem Revive Israel w okolicach Jerorozolimy i z ekipą Return Ministries w północnym Izraelu. Będzie to czas uwielbienia, modlitwy i nauczania. Uczestnicy służyć będą w lokalnych społecznościach chrześcijańskich w praktyczny sposób i cotygodniowo organizowana będzie wycieczka do różnych miejsc w Izraelu.

Koszt 2000 $ obejmuje zakwaterowanie w pokojach typu akedemickiego, wszystkie posiłki, transport w Izraelu i wejściówki podczas cotygodniowych wycieczek. Program rozpoczyna się już niebawem a liczba miejsc jest ograniczona. Po więcej informacji lub aby zarezerwować miejsce, napisz proszę maila na adres: info@jerusalemhillsinn.com

Obejrzyj zaproszenie wideo TUTAJ.


Wspomóż promocję Chai TV

Założyliśmy Jeszua Chai aby głosić ewangelię Izraelitom. Jest to telewizja internetowa nadająca 24/7, emitująca materiał produkowany przez różne służby mesjaniczne w Izraelu.

Aby wypromować naszą telewizję potrzebujemy znacznie więcej „lajków” na jej profilu na Facebooku. Odwiedź, proszę, i polub nasz profil na Facebooku oraz zaproś znajomych aby zrobili to samo! Naszym celem jest otrzymanie 2000 „lajków” w ciągu miesiąca.

Dziękuję za twą współpracę i modlitwy o nas!


Zarezerwuj czas: Baruch HaBa Israel Tour 2017

Rozpoczęła się rejestracja na organizowaną co dwa lata Konferencję Wstawienniczą połączoną z wycieczką Baruch Haba (9-18 maja 2017). Miejsca zapełniają się szybko, także trzeba już się zapisywać! Ta unikalna trasa została zaprojektowana w celu nawiązania osobistego kontaktu ze służbami takimi jak Namioty Łaski (Tents of Mercy), Revive Israel i Tikkun International, oraz zwiedzenia Izraela. Oprócz profesjonalnych przewodników, na trasie będą wam towarzyszyli członkowie naszych zespołów, aby nauczać i nawiązać z wami relacje.

Aby zdobyć więcej informacji oraz się zarejestrować, kliknij TUTAJ!


Inne artykuły

Inne artykuły