>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 28.10 2016 Revive Israel

Zwoje znad Morza Martwego odkryte w idealnym momencie

Ron Cantor

Zwoje znad Morza Martwego zostały odkryte przez przypadek w 1947 roku przez beduińskiego pasterza kóz. Wyobrażam sobie jak społeczność żydowska z Qumran ukrywała je gdy Jerozolima miała zostać zniszczona w późnych latach 60. pierwszego wieku i jak zastanawiali się kto pewnego dnia je odnajdzie. Nie mieli pojęcia (podobnie jak pasterz kóz czy Esseńczycy), że Bóg zaplanował to od początku1

Pod koniec roku 1947 ONZ zebrało się aby głosować w sprawie tak zwanego Podziału. Chcieli odebrać pozostałe 20% ziemi jaką Wielka Brytania obiecała narodowi żydowskiemu w deklaracji Balfoura z 1917 roku – 80% zostało zabrane już wcześniej w celu utworzenia nowego państwa arabskiego, Jordanii – aby utworzyć kolejne państwo arabskie i jedno maleńkie państwo dla Żydów. (Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś powie ci, że jest potrzeba utworzenia państwa dla Palestyńczyków, możesz im powiedzieć, że zostało ono utworzone w 1921 roku i nazywa się Jordania!) W każdym razie, głosowanie zostało ustalone na 29 listopada.

Wracając do zwojów, pasterz kóz nie miał zielonego pojęcia na co się natknął.  Skontaktował się z handlarzem antyków w Jerozolimie o imieniu Kando. Gdy profesor Uniwersytetu Hebrajskiego Eliezer Sukenik usłyszał o odkryciu, zainteresował się nim. Ryzykując życie z powodu napięć pomiędzy Żydami i Arabami wywołanymi głosowaniem ONZ, umówił się na spotkanie z Kando. Po przejrzeniu zwojów udał się do Betlejem aby obejrzeć pozostałe z nich. Nie mógł opanować emocji gdy zdał sobie sprawę z tego co prawdopodobnie czytał.

Moje ręce drżały gdy zacząłem rozwijać jeden z nich. Przeczytałem kilka zdań. Był napisany w pięknym, biblijnym hebrajskim. Język przypominał Psalmy, ale nie wiedziałem, co to był za tekst. Patrzyłem i patrzyłem i nagle odczułem, że został mi dany przywilej oglądać Hebrajski Zwój nie czytany od ponad 2000 lat.

Po kilku negocjacjach opuścił to miejsce wraz ze zwojami. Złapał autobus z powrotem do Jerozolimy. Był otoczony Arabami i denerwował się. Czy kiedykolwiek dotrze cało do domu ze swoim cennym towarem? Tak, i gdy tylko wszedł do środka, natychmiast zaczął studiować zwoje i upewniło go to jeszcze bardziej o historycznym odkryciu jakiego dokonał.

I w tym momencie zaczyna się szaleństwo! Po prostu zacytuję profesora:

Gdy tak studiowałem te cenne dokumenty, wieczorne wiadomości w radiu podały, że ONZ jeszcze tej samej nocy przystąpi do głosowania odnośnie tego, czy pozwolą Izraelowi być odrębnym państwem – mój najmłodszy syn Mati był w pokoju obok i kręcił pokrętłem w radiu usiłując odebrać nadanie z Nowego Jorku. Od czasu do czasu przychodził i mówił mi co właśnie powiedzieli. Wynik głosowania został ogłoszony po północy. Byłem zaabsorbowany pewnym niezwykle interesującym fragmentem zwojów, gdy mój syn wbiegł do pokoju i powiedział, że zagłosowano za utworzeniem Państwa Izrael. To wielkie wydarzenie w historii narodu żydowskiego miało miejsce w tym samym  czasie co inne, w moim domu w Jerozolimie i nie mniej ważne. Jedno miało znaczenie polityczne a drugie kulturowe.

Doprecyzowanie w czasie tych dwóch wydarzeń jest wyraźnie prorocze. Zwoje pozostały w ukryciu aż do odnalezienia ich po prawie 2000 lat. I właśnie wtedy, w tym właśnie dniu kiedy potwierdzono odrodzenie się Izraela, żydowski profesor potwierdza istnienie starożytnego Izraela. Do prawdy, jeśli jesteś ze sobą szczery, musisz przyznać, że za tym dramatycznym odrodzeniem stał Bóg.


Błogosławieństwo Izraela jest twoim błogosławieństwem

W poniższym przesłaniu w kościele Everyday w Arroyo Grande w Kaliforni, Cody Archer mówi o duchowym błogosławieństwie jakie Bóg wylewa na narody gdy Żydzi i ziemia Izraela są stopniowo odnawiane. Obejrzyj TUTAJ!


Jerozolima  - przeznaczenie każdego człowieka

Asher Intrater przemawia na temat Święta Namiotów. W dniach ostatnich wszyscy przybędą do Jerozolimy aby walczyć przeciwko Bogu lub aby Go uwielbić. Po której stronie będziesz? POSŁUCHAJ!


 Strażnik dla narodów: Global Gathering Jerusalem

Zapraszamy cię w dniach 7-11 listopada 2016, kiedy wierzący z całego świata zgromadzą się w Jerozolimie wraz z wieloma członkami lokalnego Ciała Mesjasza – Żydami i Arabami. Więcej informacji tutaj.

Dla tych z was, którzy chcielibyście dołączyć a jesteście z poza Izraela, zarejestrujcie się tutaj.

Ponadto, poszukujemy 200 wolontariuszy do pomocy, aby uczynić możliwym to zgromadzenie. Wolontariusze otrzymają darmowe wejście na jeden dzień tego wydarzenia. Aby się zgłosić, zarejestruj się tutaj.

Kontakt: Global@watchmen.org


Zimowy intensywny kurs uczniostwa

Nadchodzącej zimy, od 1 grudnia 2016 do 25 stycznia 2017, nasi przyjaciele z Jerusalem Hills Inn będą organizowali intensywny kurs uczniostwa dla anglojęzycznych wierzących w każdym wieku. Uczestnicy spędzą czas z zespołem Revive Israel w okolicach Jerorozolimy i z ekipą Return Ministries w północnym Izraelu. Będzie to czas uwielbienia, modlitwy i nauczania. Uczestnicy służyć będą w lokalnych społecznościach chrześcijańskich w praktyczny sposób i cotygodniowo organizowana będzie wycieczka do różnych miejsc w Izraelu.

Koszt 2000 $ obejmuje zakwaterowanie w pokojach typu akedemickiego, wszystkie posiłki, transport w Izraelu i wejściówki podczas cotygodniowych wycieczek. Program rozpoczyna się już niebawem a liczba miejsc jest ograniczona. Po więcej informacji lub aby zarezerwować miejsce, napisz proszę maila na adres: info@jerusalemhillsinn.com

Obejrzyj zaproszenie wideo TUTAJ.


Wybory w USA a Sąd Najwyższy

Elhanan Ben Avraham

Chcę zachęcić tych z was, którzy nie jesteście obywatelami USA, abyście modlili się za nadchodzące wybory w USA; a tych z was, którzy jesteście obywatelami USA, abyście modlili się i głosowali. Koniec końców, jesteśmy gospodarzami na tym świecie, którzy mają promować dobro i powstrzymywać zło.

Jedna z kluczowych kwestii dotyczy powoływania sędziów do Sądu Najwyższego w przyszłych latach. Poniżej dwa cytaty, każdy od jednego z kandydatów na Prezydenta, w którym wyrażają swoje poglądy dotyczące decyzji Sądu Najwyższego w sprawie aborcji i praw homoseksualnych.

Hillary Clinton:

„… Dla mnie znaczy to, że potrzebujemy Sądu Najwyższego, który stałby po stronie praw kobiet, po stronie praw społeczności LGBT. Mam zupełnie różne zdanie niż mój przeciwnik jeśli chodzi o te sprawy oraz o inne dotyczące Sądu Najwyższego. Czuję jednak, że w tym momencie historii naszego kraju, ważne jest abyśmy nie odwoływali równości małżeństw, abyśmy nie odwoływali Roe vs Wade [sprawa rozpatrzona w 1973, w wyniku której została zalegalizowana aborcja przez cały okres ciąży – przyp. tłum.], abyśmy powstali przeciwko Citizens United [organizacja, której misją jest przywrócenie rządu obywatelom, między innymi poprzez przywrócenie tradycyjnych wartości – przyp. tłum.]…”

Donald Trump:

„Myślę, że sędziowie jakich wyznaczę – a wymieniłem już 20 z nich… będą stali za ochroną życia. Będą orzekać konserwatywnie. Będą stać na straży Drugiej Poprawki [prawo do posiadania i noszenia broni – przyp. tłum.] Wszyscy oni są wybitnymi naukowcami i ludźmi darzonymi ogromnym szacunkiem. Będą interpretowali Konstytucję zgodnie z tym jak Założyciele chcieli aby była interpretowana. A ja wierzę, że jest to bardzo, bardzo ważne. Nie sądzę, że powinnyśmy powoływać sędziów, którzy podejmują decyzje zgodnie z tym co sami chcą usłyszeć. W tym wszystkim chodzi o… Konstytucję rozumianą tak jak miała być rozumiana.”


Inne artykuły

Inne artykuły