>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 24.2 2017 Revive Israel

Islam i rasizm

Asher Intrater

Niektórzy mówią, że sprzeciwianie się radykalnemu terroryzmowi islamskiemu jest równoznaczne z rasizmem. To nielogiczne. Pomyśl:

 1. Islam jest religią, nie ideologią jakiejś konkretnej grupy etnicznej (większość muzułmanów nie jest Arabami, wielu Arabów nie jest muzułmanami, niektórzy Arabowie są chrześcijanami…)
 2. To czy islam jest właściwą religią i czy ekstremiści muzułmańscy są prawdziwymi muzułmanami czy nie, nie jest kwestią prawną, ale teologiczną.
 3. Kwestią prawną i polityczną jest to, czy ekstremistyczna ideologia islamska wspiera i nawołuje do terroryzmu.
 4. Większość ludzi zamordowanych przez terrorystów w ostatnich 10 latach została zamordowana przez ludzi deklarujących głęboką wiarę w islam.
 5. Wszystkie formy terroryzmu są sprzeczne z prawem.
 6. Śmierć spowodowana atakami terrorystycznymi to forma morderstwa, co sprawia, że jest to kwestia prawna.
 7. Jako że Dziesięcioro Przykazań mówi aby nie mordować, islamski terroryzm jest zasadniczo sprzeczny z wartościami judeo-chrześcijańskimi.
 8. Każdej formie terroryzmu należy się przeciwstawić, nieważne na jakiej ideologii się ona opiera.
 9. Walka z terroryzmem jest odpowiedzialnością prawną i polityczną.
 10. Społeczności arabskich chrześcijan na Bliskim Wschodzie zostały brutalnie zdziesiątkowane przez terroryzm. Jeżeli miały miejsce „ludobójstwo”, uprzedzenia religijne i prześladowania, to przede wszystkim skierowane one były w społeczność arabskich chrześcijan a w drugiej kolejności – w umiarkowanych muzułman.
 11. Liczbę zamordowanych podczas rzezi ostatnich lat na wojnie w Iraku, Syrii i okolicznych miejscach szacuje się na ponad 500.000. Zgwałconych i molestowanych kobiet nie da się zliczyć. Większość ludzi którzy doznali krzywdy od ekstremistycznego islamu w ciągu ostatnich 10 lat to Arabowie i umiarkowani muzułmanie. Najlepszym więc sposobem na ochronę umiarkowanych muzułman jest zbadanie sprawy ekstremistycznego islamu. Skoro jest przyczyną terroryzmu, to aby powstrzymać terroryzm musimy przeciwstawić się ekstremizmowi islamskiemu.
 12. Większość radykalnych islamskich grup terrorystycznych znajduje się na terenie zewsząd otaczającym Izrael. Choć znaczna część rzezi dokonuje się między różnymi odłamami muzułmańskich fanatyków, wszyscy oni zgadzają się co do jednej kwestii – ich wspólnym celem jest zniszczenie narodu izraelskiego. Anty-Syjonizm jest znaczącym elementem ideologii ekstremistycznego islamu.

Poznaj nasz zespół: Nadia

Poznaj kolejnego członka naszego zespołu – Nadię. Aby obejrzeć po angielsku, kliknij tutaj.


Nowa era apostolska

Asher dzieli się na temat nowego nadchodzącego wydarzenia, które sprawi, że nasza sytuacja upodobni się do tej, w której żyli apostołowie. Aby obejrzeć po angielsku, kliknij tutaj.


Nauczanie wideo na SoundCloud

Słuchaj naszego nauczania gdy jesteś w drodze! Ściągnij aplikację SoundCloud na urządzenie mobilne, obserwuj Revive Israel Media i ucz się razem z nami. Regularnie dodajemy nowe nauczania! Miłego słuchania!

Aby posłuchać po angielsku, kliknij tutaj.


Podróż uczniostwa w Izraelu

Ten 8-tygodniowy program (14 kwietnia – 8 czerwca 2017) jest organizowany i prowadzony przez Chaima i Ruti Singermanów (nie jest to program Revive Israel, ale pomagają szerzyć słowo). Zawiera nauczanie biblijne, wycieczki do najważniejszych miejsc w Izraelu i praktyczną służbę w lokalnej mesjańskiej społeczności. Jest adresowany do anglojęzycznych wierzących w każdym wieku.

Przez 4 tygodnie zatrzymacie się w Jerusalem Hills Inn w okolicach Jerozolimy i przed południem spotkacie się z zespołem Revive Israel na uwielbieniu i nauczaniu lokalnych przywódców mesjańskich, takich jak Asher Intrater i Dan Juster. Przez następne 4 tygodnie będziecie w pobliżu Morza Galilejskiego, w Aliyah Return Center, pracując z Return Ministries. Będziecie pomagać w przygotowaniu pokoi w Beit Zerah – nowo kupionym budynku, któremu potrzebny jest gruntowny remont aby przyjmować Żydów powracających do Izraela (Aliya).

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Chaimem Singermanem pisząc maila na adres chaim.singerman@gmail.com, lub odwiedź ich stronę internetową.


Inne artykuły

Inne artykuły