>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 17.3 2017 Revive Israel

Odpowiedź na „bogactwo pogan”

Lou Engle

Kilka lat temu udałem się na konferencję OneThing w Jerozolimie. Jeden z moich znajomych, który prorokuje do mnie od 33 lat, podczas tych kilku dni gdy tam byliśmy, miał dwa uderzające sny.

W pierwszym z nich misja TheCall otrzymała 4 telefony od 4 kobiet o imieniu Ruth – Ruth Prince (żony Dereka Prince’a), Ruth Graham (żony Billy’ego Grahama),  Ruth Heflin (prorokini do Izraela) i Ruth z historii o Rut i Boazie. W drugim śnie Dutch Sheets i ja nawoływaliśmy do ogólnoświatowej duchowej Aliji [powrót Żydów z diaspory do Izraela – przyp. tłum.]. Wierzę, że te dwa sny są jednym i tym samym. Nadchodzi poruszenie pogańskich Rut, które zwrócą swoje serca ku Izraelowi i żydowskiej społeczności mesjanicznej, ogłaszając: „Twój lud będzie moim ludem, a twój Bóg moim Bogiem.”

Wierzymy, że ten sen jest zaproszeniem do zjednoczonego, ogólnoświatowego wezwania dla narodów pogańskich, aby dokonały duchowej Aliji. Nie możemy „ponownie osiedlić się” w Izraelu, bo nie jesteśmy Żydami, ale możemy zwrócić swe serca na nowo ku Izraelowi w swego rodzaju „duchowej Aliji”. Pismo mówi prawdę: „Tam gdzie twe serce, tam też będzie skarb twój.” Wydaje się oczywiste, że zwrócenie serc Kościoła Pogańskiego ku apostolskiej społeczności mesjanicznej będzie miało praktyczny wyraz w masowym wsparciu finansowym, składaniu skarbów u stóp apostołów, tak jak Rut zwróciła swe serce ku Boazowi będącego przodkiem Mesjasza, i ułożyła się u jego stóp.

Gdy uwolniony zostanie ten rodzaj błogosławieństwa dla nasienia Abrahama, wielkie błogosławieństwo powróci jak bumerang do kościoła pogan, tak aby wypełnić Wielkie Posłannictwo.

Będę błogosławił tym, którzy cię błogosławią, a przeklnę tych, którzy cię przeklinają.”

Tak jak dary Korneliusza dla społeczności mesjańskiej otworzyły drzwi poganom, tak również to „bumerangowe” błogosławieństwo sfinansuje wypełnienie się obietnicy o tym, że ludzie „z każdego plemienia i każdego języka” usłyszą Ewangelię. Pierwszy raz doświadczyłem działania „bumerangowego” błogosławieństwa gdy kilka lat temu w New Jersey zbieraliśmy ofiarę na naród żydowski i z radością dałem 1000 dolarów wierząc, że ja również zostanę pobłogosławiony. Następnego dnia otrzymałem zupełnie nieoczekiwany czek, który pobłogosławił mnie kwotą 7000 dolarów! Siódemka to pełnia błogosławieństwa. Dar pogan dla mesjańskiej społeczności pomoże sfinansować ewangelizację wśród Żydów, przyczyniając się do wypełnienia fragmentu z Rzymian 11:12, 15. To wydawałoby się niezbyt znaczące objawienie, jeśli zostanie dobrze wykorzystane, może doprowadzić do masowego, ogólnoświatowego przypływu hojności ze strony świata pogańskiego, zgodnie ze słowami Izajasza: „Napłynie do ciebie bogactwo pogan.” Może to wzmocnić i zrodzić nową Erę Apostolską, która dokończy to zadanie i sprowadzi Króla z powrotem.


Czas i miejsce

Asher Intrater dzieli się na temat znaczenia czasu i geografii w Bożym planie w czasie całej historii i w czasach ostatecznych. Aby obejrzeć po angielsku, kliknij tutaj.


Wiara w Tel Aviv

Moti Cohen

Niedawno rozpoczęliśmy nasz nowy kurs „Podstawy wiary”, jako że do naszej kongregacji Tiferet Yeshua w Tel Aviv, praktycznie co tydzień, zaczęli przychodzić nowi ludzie, w większości niewierzący. Kurs ten jest skierowany do osób na początku chrześcijańskiej drogi, ale również dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się pójść za Panem. Pod koniec zeszłego kursu trzy osoby nawróciły się, zostały ochrzczone i przyłączyły się do rodziny Tiferet Yeshua.

W tym roku mamy kilku uczestników, którzy już chcą się ochrzcić i tym samym poświęcić swe życie Panu na koniec kursu. Oto historia jednego z nich:

Gdy „M” został zwolniony z armii, przeprowadził się do Tel Awiw i od razu zaprosiliśmy go na kurs. Na pierwszym spotkaniu zauważyłem, że „M” prawdziwie kocha Jeszuę i chce Go poznać. Rozmawialiśmy na tego jak ważne jest czytanie i rozmyślanie nad Słowem Bożym, a „M” opowiedział mi jak ciężko jest mu się skoncentrować gdy czyta. Powiedziałem mu, że mamy roczny plan czytania, który prowadzi przez cały Tanach i Nowy Testament w ciągu jednego roku, a on od razu poprosił mnie o egzemplarz. Z jednego spotkania na drugie nietrudno było zauważyć jak bardzo „M” wzrastał w wierze.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o kongregacji Tiferet Yeshua w Tel Aviv lub chcielibyście usłyszeć więcej świadectw o tym co Bóg robi w Tel Aviv, odwiedźcie ich stronę na www.tiferetyeshua.org.


Podróż uczniostwa

Jesteś zaproszony na kwietniową Podróż Uczniostwa do Izraela – 8 tygodni okazji do modlitwy, nauki i służby, oraz niesamowitego doświadczenia Izraela!

  • Daty: 14 kwietnia – 8 czerwca 2017
  • Koszt: wcześniej 4000 dolarów; jeśli zarejestrujesz się  W TYM TYGODNIU, jest 50% zniżki
  • Teraz koszt wynosi tylko 2000.

Jednak jest to ostatni tydzień na rejestracje.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Chaimem Singermanem pisząc e-mail na adres: chaim.singerman@gmail.com, lub odwiedź stronę internetową www.discipleshipjourneyisrael.com.

Aby obejrzeć wideo promujące po angielsku, kliknij tutaj.


Inne artykuły

Inne artykuły