>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 8.12 2017 Revive Israel

Trump uznaje Jerozolimę

Ron Cantor

President Trump

W środę prezydent Trump uznał rzeczywistość, która trwa od dziesięcioleci: Stolicą Izraela jest Jerozolima. Zadeklarował chęć zakończenia długiego odwlekania przez prezydentów USA wykonania decyzji Kongresu z 1995 roku, o przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Reakcja świata jest bardzo zróżnicowana: od podekscytowania, przez rozczarowanie, aż do podżegania do buntu; niektórzy twierdzą, że jest to prorocze, inni uważają, że to katastrofa. Oto 7 punktów, które pomogą nam się nad tą kwestią zastanowić i o nią modlić:

  1. Izrael ogłosił w 1950 roku, że Jerozolima jest jego stolicą, jednak od tego czasu tylko dwa państwa uznały ten fakt, choć i tak później przeniosły swe ambasady z powrotem do Tel Awiwu. Wyobraź sobie co by było, gdyby praktycznie każdy naród na świecie odmówił uznania Waszyngtonu za stolicę USA, lub Pekinu za stolicę Chin, lub Paryża za stolicę Francji? Czy oczekiwalibyśmy, że państwa te będą nadal normalnie funkcjonować w takich okolicznościach? A jednak tak właśnie postępuje się z Izraelem.
  2. Hamas i inne ugrupowania terrorystyczne mówią, że postawa Trumpa wobec Jerozolimy jest „zbrodnią”. Nawołują do kolejnej intifady. Nie mieli jednak nic do powiedzenia, gdy Assad używał broni chemicznej, ISIS mordowało muzułmanów i chrześcijan, gdy w Syrii zmarło 500.000 osób, gdy zbiegło 10 milionów uchodźców, nie komentują również sposobu traktowania kobiet w świecie arabskim, itd. Na Bliskim Wschodzie dokonuje się prawdziwych zbrodni, na które można się oburzać – uznanie stolicy państwa nie jest jedną z nich.
  3. Bóg przewidział (wiedział) tysiące lat temu, że Jerozolima będzie najbardziej kontrowersyjnym miastem na świecie. Psalm 2 mówi o narodach wściekłych na Boga. Jego odpowiedź brzmi: „Ja ustanowiłem mojego króla na Syjonie, mej świętej górze.” Zach 12:2-3 mówi, że w czasach ostatecznych Jerozolima będzie „czarą pełną napoju odurzającego” oraz „ciężkim kamieniem” dla otaczających ją narodów, które dotkliwie się poranią z powodu swego stanowiska, przeciwnego Jerozolimie oraz Bogu Izraela.
  4. Ci wszyscy oburzeni ludzie zapominają, że przez znaczną część historii, Jerozolima nic nie znaczyła dla świata arabsko-muzułmańskiego. Nigdy nie była stolicą żadnego arabskiego państwa; dopiero gdy Żydzi zaczęli powracać do Izraela, w świecie muzułmańskim zrodziła się sztucznie podsycana zazdrość o Jerozolimę. Islamskie państwo Ottomanów przejęło Jerozolimę na 400 lat i sprawiło, że całkowicie opustoszała.
  5. Z drugiej strony, Bóg wybrał Jerozolimę na miejsce budowy Jego domu. Była stolicą każdego państwa żydowskiego, począwszy od króla Dawida, ponad 3000 lat temu. Jerozolima (inaczej Syjon) jest wspomniana w Starym Testamencie 1000-krotnie, podczas gdy Koran nie wspomina o niej ANI RAZU.
  6. Odniesienia geograficzne występujące w Ewangeliach wskazują, że centrum Izraela oraz miejscem, w którym Jeszua spędził swe ostatnie dni – gdzie umarł, zmartwychwstał, i gdzie narodził się pierwszy kościół – była Jerozolima. Mahomet nigdy nie przyjechał do Jerozolimy; istnieje tylko jedna, mglista wzmianka o podróży w nocy, we śnie, do al-Masjid al-Aqsa, które to miejsce muzułmanie uważają za Jerozolimę (Koran 17:1).
  7. Światowi przywódcy (głównie lewicowi) boją się, że deklaracja USA zaszkodzi dążeniom pokojowym na Bliskim Wschodzie. JAKIM ZNÓW DĄŻENIOM POKOJOWYM!?!? Palestyńczycy tworzą rząd jednościowy wespół z terrorystami z Hamasu. Nie uznają Izraela za żydowskie państwo. Uczą dzieci nienawiści do Żydów. Nazywają place, ulice i szkoły nazwiskami terrorystów, którzy wysadzili w powietrze żydowskie kobiety i dzieci. Nie da się zaszkodzić czemuś, co nie istnieje. Przez niemal 70 lat, narody świata myślały, że NIE uznawanie Jerozolimy za stolicę Izraela w jakiś sposób doprowadzi do pokoju. Tak się nie stało! Jak powiedział prezydent, jeśli chcesz odnieś inny rezultat, to musisz spróbować czegoś nowego. Wielki szacunek dla Trumpa za to, że ma odwagę wierzyć, że uznanie rzeczywistości izraelskiej stolicy może być kluczem do zaprowadzenia pewnej miary pokoju między Izraelitami a Palestyńczykami. Módlmy się, aby właśnie tak się stało; abyśmy widzieli coraz więcej Żydów i muzułmanów zwracających się ku Jeszui!

Przebudzenie wśród Żydów

Asher Intrater

Jest napisane, że zanim Jeszua powróci, naród żydowski zaprosi Go do powrotu słowami: „Baruch Haba be Shem Adonai.” Ale co to oznacza?

OBEJRZYJ

Napisy dostępne również po polsku!


Chcemy się Wami skontaktować!

connect

Każdego miesiąca otrzymujemy przelewy pieniężne, w których nadawcy nie podają swoich adresów, numerów telefonów ani adresów e-mail. Oznacza to, że nie mamy okazji im podziękować  ani się z nimi skontaktować. Jeśli dokonałeś przelewu pieniężnego na konto Revive Israel i nie otrzymałeś od nas wiadomości zwrotnej, proszę, poświęć chwilę i powiadom nas o tym. Napisz do nas!


Inne artykuły

Inne artykuły