>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 8.6 2018 Revive Israel

7 prawd pomagających pokonać strach przed czasami ostatecznymi (część 2)

Cody Archer

ship

Część pierwsza dostępna niebawem w archiwum artykułów na stronie Revive Israel.

5) Ponadnaturalna ochrona i zaopatrzenie

Wyjście ludu izraelskiego z Egiptu postrzegamy jako proroczy model dla czasów ostatecznych (Micheasz 7:15). Podczas gdy Egipcjanie cierpieli z powodu much, wrzodów, ciemności i innych plag, naród żydowski znajdował się w ziemi Goszen – poza zasięgiem plag i otoczony ochroną (2 Moj 8:22-23; 9:4; 8:11; 10:21-23). Boże sądy czasów ostatecznych mają na celu usunięcie zła z powierzchni ziemi, a nie zgładzenie świętych.

Bóg nie tylko oddzielił i chronił Swój naród w Goszen, ale też przez czterdzieści lat w ponadnaturalny sposób zaopatrywał ich na pustyni w wodę, mannę i przepiórki. Podczas suszy, Bóg za pomocą kruka zaopatrywał Eliasza w jedzenie (1 Król 17). Jeszua rozmnożył jedzenie i nakarmił tysiące ludzi (Mateusz 14:13-21). W czasach ostatecznych będziemy widzieć ten sam model zaopatrzenia (Heb 13:8).

6) Wylanie Ducha Świętego

Gdy wzmagają się trudności, większe jest również ponadnaturalne namaszczenie i prowadzenie. „Oto w dniach ostatecznych — mówi Pan — wyleję z mego Ducha na wszystkich, bez wyjątku.” (Dzieje 2:17-21). Wylanie to nastąpi gdy ujrzymy potężne znaki i cuda, niedługo przed nadejściem wielkiego i strasznego dnia Pana. Oznacza to, że w okresie ucisku możemy spodziewać się masowego występowania namaszczenia, proroctw, snów i wizji. Bóg będzie proroczo objawiał nam co zamierza uczynić (Amos 3:7) i jak powinniśmy na to zareagować. On troszczy się nawet o drobne szczegóły naszego życia i wie, czego potrzebujemy (Mat 6:8).

7) Piękno Jeszuy

Wraz ze wzmożoną presją i wylaniem Ducha Świętego, nastąpi coraz to większe objawienie piękna Jeszuy. Izajasz 4:2 mówi takie oto słowa w kontekście czasów ostatecznych: „W tym dniu Latorośl PANA stanie się ozdobą i chwałą”. Aggeusz 2:7 nazywa Jeszuę „kosztownościami”. W miarę jak będziemy szukać i patrzeć na Jeszuę, Duch Święty będzie w niespotykany dotąd sposób stopniowo objawiał naszemu sercu Jego piękno i chwałę. Dzięki temu, będziemy wielce zafascynowani, zachwyceni, pragnący Jego obecności i niezachwianie Mu oddani. Miłość w sercu Jego oblubienicy będzie silniejsza niż śmierć (PnP 8:6). Nie będziemy bali się śmierci, ponieważ będziemy wiedzieć, że zaraz po śmierci nie będziemy już czuć bólu i smutku, za to będziemy na zawsze przebywać w Jego pełnej chwały obecności!

Panie, pomóż nam nie ignorować przemożnego znaczenia nadchodzących dni. Pomóż nam, abyśmy byli trzeźwi, pokorni i gotowi do działania, szukając twego słowa i serca odnośnie przyszłości. Amen.

Oto inne prawdy jakie moglibyśmy dodać do naszej listy:

  • moc słowa Bożego chroni nas przed zwiedzeniem (Jan 8:31-32),
  • chwała Boża oświeca Jego lud gdy na ziemi panuje głęboka ciemność (Iz 60:1-2)
  • jesteśmy Bożymi owcami, których nikt nie jest w stanie wydrzeć z Jego ręki (Jan 10:27-30)

Bardzo chciałbym dowiedzieć się, co byś dodał do tej listy – czekam na email od ciebie!

Możesz do mnie napisać klikając tutaj: Cody Archer.


Dzień w Jerozolimie

Jerusalem

Przekonaj się o pięknie Jerozolimy oglądając to niesamowite, krótkie wideo.

Obejrzyj TUTAJ!


Inne artykuły

Inne artykuły