>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 29.6 2018 Revive Israel

Zdrowe napięcie między przywódcami

Cody Archer

meeting

W każdej grupie przywódców występuje pewien poziom napięcia. Każdy z nas posiada różne obdarowanie oraz pomysł na to, jak rzeczy powinny funkcjonować. Bóg zaplanował nas w taki sposób abyśmy mogli wzrastać w miłości i pokorze (Ef 4:2).

Dotyczy to również pięciorakiej służby opisanej w Efezjan 4:11. Oto przykład jak może wyglądać rozmowa pomiędzy pięcioma liderami wspólnie prowadzącymi służbę w kościele:

Apostoł: „Zebraliśmy się tutaj aby ustalić wizję i plan na najbliższy miesiąc. Chcę usłyszeć jakie macie pomysły, co moglibyśmy zrobić aby w przemyślany sposób wyposażyć i zbudować świętych, których Bóg nam powierzył w tym nowym roku.”

Ewangelista: „Pozwólcie, że zabiorę głos jako pierwszy. Zauważyłem, że kiedy zgromadzamy się razem jako wspólnota, spędzamy zbyt wiele czasu na siedzenie w czterech ścianach naszego budynku. Każdego dnia ludzie idą do piekła i to my jesteśmy odpowiedzialni za to, aby dzielić się z nimi dobrą nowiną. Żniwo już dojrzało i nadszedł czas, abyśmy wyszli na ulice i przyprowadzili zgubionych ludzi do królestwa.”

Pastor: „Czuję, że jako społeczność nie jesteśmy jeszcze na to gotowi. Wielu członków kongregacji wciąż potrzebuje poradnictwa i wewnętrznego uzdrowienia. Odczuwam, że najpierw powinniśmy się skupić na okazywaniu sobie wzajemnej miłości, przyprowadzaniu naszych ludzi do porządku oraz na wzroście, tak aby być coraz zdrowszą społecznością.”

Nauczyciel: „Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy ludzie znają Biblię na tyle dobrze, aby być w stanie głosić ewangelię zgubionym. Powinniśmy przeprowadzić serię nauczań, w których omawialibyśmy po kolei  podstawowe prawdy naszej wiary. Nasi ludzie będą dzięki temu zakorzenieni w Bożym Słowie i będą w stanie skutecznie odpowiedzieć na nadzieję jaką mamy w Jeszui.”

Prorok: „Myślę, że przeoczyliście tutaj to, co jest najważniejsze. Jeśli nasi ludzie nie szukają Boga w regularnym uwielbieniu, będą coraz bliżej Niego i ucząc się jak słuchać Jego głosu w codziennym życiu, wszystko to o czym mówicie nie zadziała. Jeśli nie będą prowadzeni przez Ducha Świętego i nie otrzymają objawienia tego, w jaki sposób służyć ludziom, to jak mają być skuteczni?”

W tym momencie możesz myśleć: „utknęli w martwym punkcie. Oczywiście, wszystkie te aspekty są ważne, ale w jaki sposób można iść do przodu, skoro przywódcy nie zgadzają się ze sobą?”

Uważam, że w tym momencie powinne ujawnić się Boża łaska i obdarowanie dane apostołowi. Jako lider zespołu, jego pragnieniem jest ujrzeć jak wszyscy współpracują w jedności. Jest w stanie pokierować istniejącymi napięciami poprzez uznanie unikalnego obdarowania każdego członka grupy. Jako że ma przed oczami ogólną wizję, może wytyczyć drogę do pójścia na przód, na której w różnych sytuacjach i w różnym czasie wykorzystuje się obdarowanie każdej osoby, a całe ciało na tym korzysta.

Gdy odczuwalne jest napięcie, kluczem do pójścia na przód jest poddanie się jeden drugiemu (Ef 5:21) i uważanie innych za lepszych od siebie (Flp 2:3). Gdy członkowie grupy przywódczej mają taką postawę względem siebie, nie ma w niej miejsca na samolubne pobudki i rywalizację. Nie pozwól, aby napięcia cię zniechęcały, ale raczej ukórz się w swej służbie innym. Pamiętaj, że służymy w tej samym zespole i dążymy do tego samego celu – „doskonałego człowieka” (Ef 4:13).


Co poprzedzi przebudzenie

Asher

W tym wideo, Asher Intrater mówi o trzech rzeczach, które wydarzą się w Izraelu, i które doprowadzą do wielkiego przebudzenia zanim powróci Jeszua.

Obejrzyj TUTAJ!

Napisy duńskie, holenderskie, francuskie, koreańskie i portugalskie.


Inne artykuły

Inne artykuły