>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 19.4 2019 Revive Israel

Newsletter – kwiecień 2019

Drogi Przyjacielu Revive Israel,

Elektorat Izraela ma prawdopodobnie największy proporcjonalnie wpływ na wydarzenia na świecie, niż jakikolwiek inny – zaledwie około sześć milionów zarejestrowanych głosujących wybiera rząd, którego decyzje mogą wywołać fale wstrząsowe na całym świecie. Ostatecznie jednak, to Bóg wzbudza przywódców, nawet w systemach demokratycznych: „On zmienia pory i czasy, On strąca królów i On ich ustanawia” Daniel 2:21.

Zachęcamy Cię, abyś w tym szczególnym czasie zanosił „błagania, modlitwy, prośby wstawiennicze i podziękowania” (1 Tym 2:1) za nowy rząd Izraela, nie tylko aby naród ten mógł wieść „życie ciche i spokojne, z całą pobożnością i godnością” (w 2), ale przede wszystkim o szerzenie się Ewangelii i aby ludzie z bliska i z daleka zostali „zbawieni i doszli do poznania prawdy” (w 4).


Poznajcie nasz zespół – Bill i Holly Wallace

Bill i Holly Wallace wraz z rodziną znają się z Intraterami od roku 1986, odkąd zaczęli uczęszczać do Kongregacji El Shaddai w mieście Frederick w stanie Maryland. Zakulisowo wspierali wizję Revive Israel od samego początku jej istnienia.

Jako emerytowany strażak z Oddziału Straży Pożarnej w Waszyngtonie, Bill obecnie nadzoruje sprzedaż i dystrybucję książek Revive Israel oraz pakowanie i wysyłkę zamówień na książki z Tikkun International. Współpracuje również z ich biurem w Izraelu, pomagając w tworzeniu rocznego budżetu Revive Israel. Jego zdolności administracyjne uczyniły go cennym członkiem zespołu.

Holly pełniła przez lata różne funkcje. Obecnie jest łącznikiem pomiędzy biurami w USA i Izraelu. Przekazuje wizję naszym partnerom i pomaga im budować więź z zespołem. Jest dobrze obeznana z nauczaniem Ashera, zdolna do korespondencji i przemawiania w imieniu Służby. Przybliżanie ludziom bieżących spraw Izraela sprawia jej wielką radość.

Bill i Holly mają trójkę dorosłych dzieci (Troy, Trent i Randi), dwie synowe (Jen i Kelly) i pięciu ślicznych wnuków (na zdjęciu). Obecnie mieszkają w Północnej Karolinie, w USA. Aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej, kliknij na linki do wideo poniżej (dostępne napisy po polsku):

Holly

Bill

Bill & Holly
Wallace family

Okrągły Stół Tikkun Global

TikkunBóg w spektakularny sposób przemówił do nas w sprawie niebawem nadchodzącego, potężnego zjednoczenia globalnego Kościoła i resztki wierzących w Izraelu, które ma nas przygotować na największe żniwo dusz w całej historii ludzkości.

Starsi przywódcy mesjaniczni oraz kościelni z całego świata zebrali się przy Okrągłym Stole, pragnąc wejść w pełnię Bożego planu jakim jest wspólne odnowienie Izraela i narodów w czasach ostatecznych. Jeden z uczestników z Hong Kongu stwierdził: „Jestem tu aby zobaczyć jak bardzo radykalne może być zjednoczenie.” Do dyskusji dużo wnieśli przywódcy arabscy jak i uczestnicy z IHOPKC i Global Gathering.

Zjednoczenie o którym tu mowa jest jak chiropraktyka wykonywana na ogólnoświatowym ciele Mesjasza, przywracająca jego siłę i zdrowie poprzez przywrócenie porządku jaki był na początku w zamyśle Stwórcy. Asher zaznaczył, że elementy potrzebne do takiego zjednoczenia są obecne od niedawna – odrodzone państwo Izrael oraz mesjańska resztka wierzących.

Revive Israel, jako członek Rodziny Służb Tikkun Global, grał główną rolę jako gospodarz spotkania. Symboliczny „okrągły stół” podkreśla równość wszystkich uczestniczących. Przywódca pewnej większej sieci kościołów z Wielkiej Brytanii powiedział: „Poziom jedności jaki tu okazujemy  jest naprawdę niesamowity.”


Post Estery

Esther fastrEstera i jej rodacy, Żydzi, pościli od jedzenia i wody przez trzy dni zanim poszła przed oblicze Króla, swego męża, ze strachu, że straci życie z powodu tak śmiałego czynu. Jej prośba była prosta – chciała, aby jej lud był oszczędzony od wytępienia. Król spełnił jej życzenie. Podczas Święta Purim Żydzi wspominają ten odważny czyn poszcząc 14. dnia miesiąca Adar. I bardzo dobrze, że poszczą, jako że nasi wrogowie są bliżej niż kiedykolwiek: siły Iranu aktywnie działają w Syrii, Hizbollah wycelował w naszą stronę 150.000 rakiet z Libanu, a Hamas w ostatnich dniach wystrzeliwuje rakiety w Izrael.

Podczas spotkania zorganizowanego przez nas z okazji Purim, 50.000 osób oglądało nas przez streaming na żywo. Wielu modliło się wraz z nami o bezpieczeństwo i przebudzenie w Izraelu, o przebudzenie w narodach świata i o jedność ogólnoświatowego ciała Mesjasza – Żydów i pogan. Jeśli przegapiłeś streaming, wciąż możesz go obejrzeć, Część 1 i Część 2.


Wizyta Gateways Beyond

W ostatnim czasie, uczestnicy programu uczniostwa Gateways Beyond spędzili z nami 5 dni. Wizyta u nas była częścią programu ich podróży do Izraela. Szkoła z siedzibą na Cyprze spędza „pięć miesięcy każdego roku na intensywnych zajęciach lekcyjnych i na przygotowaniu do służby w kontekście stale rosnącej społeczności misyjnej”, w atmosferze „przesiąkniętej Bożą obecnością”. Studenci opowiadali nam o zmianie jakiej doświadczyli w swym życiu dzięki temu programowi.

Byli zafascynowani możliwością studiowania Biblii w jej oryginalnym kontekście, poznania tutejszej ludności, odbycia wycieczek górskich, niesienia pomocy i wspólnego uwielbienia.

Kilka osób z zespołu Revive Israel odbyło kiedyś ten program, było nam więc niezmiernie miło spędzić czas z ludźmi o podobnym DNA i odnowić relacje ze szkołą.


Pascha: przeszłość-teraźniejszość-przyszłość

Asher

Asher Intrater pokazuje w jaki sposób Pascha jest najwspanialszym świętem biblijnym, jako że łączy kulminacyjny moment historii narodu żydowskiego z historią ewangelii i odkupieniem całego świata.

Obejrzyj TUTAJ! (dostępne polskie napisy)


Inne artykuły