>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 18.10 2019 Revive Israel

Revive Israel                                                   רביבי ישראל

Newsletter – październik 2019

Drogi Przyjacielu Revive Israel,

Z okazji Świąt Jesiennych, jakie właśnie obchodzimy: Rosz HaSzana, Jom Kippur i Sukkot, życzymy Ci, aby Pan nawiedził Ciebie i Twój zbór świeżym wylaniem Ducha Świętego i przejawami Jego Królestwa widocznymi bardziej niż kiedykolwiek w Twoim sąsiedztwie i społeczeństwie.


Poznaj nasz zespół – Youval i Valerie

Youval

Valerie dorastała w Szwajcarii, gdzie w wieku 16 lat nawróciła się, a jej serce zostało przepełnione miłością Bożą do Izraela. Zapisała się do szkoły biblijnej w Paryżu – był to kierunek zupełnie inny od poprzedniego studiowanego w Genewie, czyli wystroju wnętrz.

Youval był kucharzem i właścicielem restauracji, ale porzucił branżę kateringową i został instruktorem nurkowania na Cyprze. W zespole spotkał się z pewnym nowonarodzonym chrześcijaninem z Libanu, który przyprowadził go do Chrystusa poprzez lokalny kościół. Youval zaczął czytać Nowy Testament i pokochał Jeszuę.

Youval i Valerie poznali się 17 lat temu na szkole uczniostwa Gateways Beyond na Cyprze. Youval był świeżo nawrócony, a Valerie była częścią zespołu organizacyjnego. Po opuszczeniu szkoły byli już narzeczeństwem, ze wsparciem społeczności Gateway. Kilka miesięcy później wzięli ślub na Górze Syjon w Jerozolimie.

W Izraelu, Youval i Valerie służyli wraz Asherem i Betty i byli jednymi z założycieli zespołu Revive Israel. Zajmowali się rozwojem globalnej służby nauczania i zostali współzałożycielami kongregacji Ahavat Jeszua w Jerozolimie. Poprzez swe przywództwo, Youval i Valerie wspomogli rozwój pasji dla uczniostwa i wartości wspólnotowych wśród zespołu Revive Israel.

Obecnie, Youval i Valerie, wraz z szóstką dzieci (w wieku 3 – 15 lat), wciąż inwestują w rozwój, ewangelizację i czynienie uczniami społeczność rodzin, skupiając się na codziennej wspólnej modlitwie i uwielbieniu.


Książki, artykuły i nauczania

collage

Służba wydawnicza RI wciąż wspiera globalne Ciało Mesjasza poprzez nowoczesne nauczania i książki tłumaczone na wiele języków, dzięki wiernym i sumiennym tłumaczom. Bill Wallace koordynuje dział książek w języku angielskim oraz w kilku innych językach. Książka Ashera Alignment [W jednym szeregu] została ostatnio przetłumaczona na niemiecki i oczekuje rychłego wydania. Nowa książka Ariela Blumenthala One New Man [Jeden nowy człowiek] jest już dostępna w sprzedaży (w wersji cyfrowej) również po angielsku (oraz chińsku i koreańsku).

W celu złożenia zamówienia, kliknij proszę tutaj: https://www.amazon.com/One-New-Man-Reconciling-Gentile-ebook/dp/B07XQCGGRG/


Revive Israel Hong Kong – sprawozdanie Iris Chang

team

Prośba modlitewna o stanięcie w jednym szeregu: Świadomy kryzysu w Hong Kongu, Asher i Ariel poprowadzili uczestników z Hong Kongu i Chin w usilnej modlitwie za HK podczas spotkania modlitewnego o Stanięcie w jednym szeregu, które odbyło się w lipcu. Wciąż co miesiąc organizujemy spotkania, na których modlimy się o Izrael oraz o jedność między Żydami i poganami, Arabami i Żydami.

Uczniostwo Wszelka władza: wciąż korzystamy z książki Ashera Wszelka władza jako podręcznika dla cotygodniowych spotkań uczniowskich dla zespołu. Mamy teraz głębsze zrozumienie królestwa i większą pasję ku budowaniu globalnego Ciała Mesjasza, według Bożego serca. Udostępniamy tę książkę innym kościołom, tak aby wierzący w HK mieli zdrowe podejście do tematu „władzy”.

Podróże w ramach służby: Moses i Fanny pojechali do Tajlandii aby, wraz z Asherem, uczestniczyć w Azjatyckim Forum Mesjańskim, nawiązując relacje z innymi liderami, dzieląc się na temat sytuacji w HK i wzywając do wspólnego modlitwy. Poznali też zespół RI Tajlandia. Moses pojechał również z Danem Justerem na II Radę Ku Jerozolimie, która zebrała się aby przedyskutować przyszłość współpracy pomiędzy Żydami i poganami. Nawiązano wspaniałe relacje, które mogą otworzyć drzwi nowych służb.


Podróż do Izraela na święta jesienne – projekt partnerski RI – Chaim Singerman

Podróż do Izraela na święta jesienna (w angielskim skrócie FFJI)* właśnie zakończyła swój 2-tygodniowy pobyt u Revive Israel, a obecnie cieszy się zwiedzaniem górnego biegu rzeki Jordan i regionu Galilei. Mieliśmy wspaniały czas obchodów Święta Trąb (Rosz HaSzana), którym przywitaliśmy rok 5780 według kalendarza żydowskiego. Za niedługo będziemy obchodzić Dzień Pojednania (Jom Kippur) oraz następujące po nim Święto Namiotów. Jest to szczególny czas. Wspólne celebrowanie świąt jesiennych zapowiada huczne obchody, w których będziemy uczestniczyć w Nadchodzącym Wieku, gdy powróci Jeszua!

tunnelChcemy Cię również zaprosić na naszą Podróż Uczniostwa po Izraelu (w angielskim skrócie DJI). Jest to szczególna okazja do spędzenia 8 tygodni (2. stycznia do 28. lutego 2020) w ziemi Izraela, ucząc się od topowych liderów mesjańskich, odwiedzając ciekawe miejsca w Izraelu, służąc jako wolontariusz i uczestnicząc w intensywnym programie uczniostwa, a to wszystko na ziemi, w której Jeszua powołał Swych pierwszych uczniów!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do Chaima Singermana na adres chaim.singerman@gmail.com.

W linku krótkie wideo o DJI

*Zwróć proszę uwagę, że FFJI nie jest programem Revive Israel, choć jest organizowany przez zaprzyjaźnionych nam ludzi.

Sarah feast
feast feast
feast

BOGU NIECH BĘDZIE WSZELKA CHWAŁA!


Inne artykuły