>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 14.2 2020 Revive Israel

Newsletter – luty 2020

Drogi Przyjacielu Revive Israel,

Wiadomości o Jerozolimie są, jak zwykle, gorącym tematem. W ubiegłym miesiącu ponad 40 głów państw upamiętniło 75-lecie wyzwolenia Auschwitz – było to największe z punktu widzenia dyplomatycznego wydarzenie w historii państwa Izrael. Prezydent Trump przedstawił polityczną perspektywę planu pokoju, popierając Jerozolimę jako niepodzielną stolicę Izraela. O miasto to wciąż toczy się jednak zażarty spór, zatem prosimy abyś pamiętał o modlitwie o Jerozolimę i o jej mieszkańców – aby osobiście poznali Księcia Pokoju.

flags

Poznaj nasz zespół: Yael Carmiel

YaelYael dołączyła do Revive Israel niedawno. Pomaga nam w codziennych działaniach administracyjnych.

Dorastała w Kibbutz Yitav – małej wiosce w dolinie Rzeki Jordan, liczącej 200 mieszkańców, założonej przez imigrantów ze Związku Radzieckiego. Mieszka tam do dziś wraz z rodziną.

„Dorastanie przy wierzącej matce i niewierzącym ojcu było dla mnie często dużym wyzwaniem. Osobiście poznałam Jeszuę w wieku 17 lat.”

Służąc w wojsku jako technik samolotowy nie ujawniała się ze swoją wiarą, jednak po powrocie do cywila, wzięła udział w szkoleniowym programie uczniostwa w Norwegii, tzw. projekcie Eagle (szczegóły poniżej). „Doświadczyłam tam niesamowitego błogosławieństwa, zyskałam pewność siebie i motywację do kroczenia na przód jako wyznawca Jeszuy.”

Do Revive Israel trafiła poprzez Nesher: „Teraz moje serce pragnie czynić uczniami młodych ludzi i wspierać ich na drodze wiary.”


Nesher – Projekt Eagle 2020

group„Bardzo cenimy sobie wsparcie modlitewne wierzących i ich społeczności. Proszę, módlcie się o nas. Bóg wciąż działa i czyni wspaniałe rzeczy w życiu młodych ludzi, którzy przyniosą wiele owocu w ciele Mesjasza na całym świecie” – mówi organizator Tal Haroni.

Projekt Eagle, dzięki współpracy służby Return to Zion (Powrót do Syjonu) i Revive Israel, inwestuje w młodych dorosłych w Izraelu i za granicą, ucząc i wyposażając kolejne pokolenie sług-liderów. To program praktyczny, uczący młode pokolenie usługiwania swoimi darami.

groupW tym roku, poza regularnymi weekendami uczniostwa, młodzi izraelscy wierzący zostaną wysłani na Daleki Wschód i do Europy aby nawiązać kontakt z tamtejszą wierzącą młodzieżą. W ten sposób uczniostwo rozciągnie się poza granice państwowe i kulturowe.

Ci, którzy chcą zostać naszymi partnerami w Projekcie Eagle, mogą kliknąć tutaj i określić cel jako „Nesher”.


Daniel i Tal Robin w Europie Wschodniej (9-17 stycznia)

DanielDaniel i Tal odwiedzili niedawno Czechy i Polskę, gdzie usłużyli na konferencjach młodzieżowych, w zborach i na grupach domowych.

Była to pierwsza podróż misyjna Daniela, z której wrócił bardzo poruszony. „Miałem okazję obserwować styl życia pastorów, starszych i liderów służb gdy mieszkałem w ich domach. Jako młoda osoba, zostałem zachęcony widząc ich poświęcenie i oddanie sprawom Bożym.”

Daniel podzielił się swoim świadectwem i nauczał młodych ludzi, z których mało kto słyszał wcześniej Izraelitę głoszącego o Jeszui. Było to bardzo budujące dla obu stron.

Tal zauważył: „Zabieranie młodych ludzi na wyjazdy misyjne niesamowicie ich wyposaża. Wracają pełni zapału, nowych umiejętności i zainspirowani do pracy w Królestwie Bożym.”


Podróż Uczniostwa Izrael (DJI) 2020: 2 stycznia – 28 luty 2020

groupLudzie z całego świata biorący udział w programie Podróży Uczniostwa Izrael wzięli w styczniu udział w nabożeństwach Revive Israel.

„Izrael to żywa lekcja… Nasi uczestnicy weszli w Biblijną narrację dołączając do wspaniałej społeczności wierzących, których pasją jest czynienie uczniami i wykład Słowa Bożego. Nawiązali relacje z mieszkańcami Jerozolimy, doświadczyli Słowa stającego się ciałem i porządnie się w nie zagłębili” – wyjaśniał organizator Ruti Singerman.

Grupa następnie ruszyła w dalszą drogę aby służyć w Centrum Powrotów Aliya w Galilei. Uczestniczka Delia ze Szwajcarii opowiadała:

„Bóg prawdziwie odnowił moje serce, odświeżył moją wiedzę na temat swego proroczego słowa i obdarzył mnie pięknymi przyjaźniami. Doświadczyłam mocy słów Biblii gdy podczas lektury w pełni przyjmowałam ich znaczenie, przebywając i modląc się w Jego ziemi. Bóg pobłogosławił każdego z nas. To naprawdę piękne.”

Więcej dowiedzieć się można na stronie: https://www.discipleshipjourneyisrael.com/

BOGU NIECH BĘDZIE WSZELKA CHWAŁA!


Nasze słowa zmieniają nasz świat

Asher

Asher naucza, że jedną z rzeczy, które zauważamy gdy zaczynamy rozumieć Biblię oraz Boga jest to, że nasze słowa są o wiele ważniejsze, niż kiedykolwiek myśleliśmy.

Obejrzyj tutaj!


Inne artykuły