Voltar para Artigos


logo

© 13.3 2020 Revive Israel

Newsletter – marzec 2020

Drogi Przyjacielu Revive Israel,

Wielu ludzi na całym świeci drży przed koronawirusem, jednak my chwalimy Boga za Jego wyzwolenie i ochronę. Psalm 91:3-6:

Zaprawdę, on wybawi cię
z sideł łowcy
i od zgubnej zarazy.
Okryje cię swymi piórami
i pod jego skrzydłami będziesz bezpieczny;
jego prawda będzie ci  tarczą i puklerzem.
Nie ulękniesz się strachu nocnego
ani strzały lecącej za dnia;
Ani zarazy, która przychodzi w ciemności,
ani dżumy, która pustoszy w południe.

Z dotkniętej chorobą chińskiej prowincji Wuhan dotarła do nas wiadomość o cudownym uzdrowieniu przez Boga, dzięki modlitwie, bliskiego przyjaciela Revive Israel. Modlimy się aby Pan w tym burzliwym czasie przyciągnął do siebie wielu, aby zburzył mury oporu i namaścił nas do wypędzania choroby w imieniu Jeszua.

group

Poznaj nasz zespół – Mojżesz i Iris

Moses and IrisMojżeszowi i Iris, przywódcom Revive Israel w Hong Kongu, niedawno urodziła się piękna córeczka Szula. Jej imię pochodzi z Pieśni nad Pieśniami 6:13.

Służba tej pary skupia się na pojednaniu Izraela i kościoła, w czym widzą kluczowe wydarzenie poprzedzające powrót Jeszuy.

Mojżesz urodził się w rodzinie chrześcijańskiej ale, podobnie jak syn marnotrawny, odszedł od wiary gdy był nastolatkiem. Dzięki łasce Bożej powrócił ze zmienionym i głodnym sercem i zaczął służyć Panu na pełny etat.

ShulaIris przeżyła ponadnaturalne spotkanie z Panem w wieku 25 lat. Bóg objawił jej swój plan na czasy ostateczne i rolę jaką będzie w nich pełnił Izrael. Odbyła pobyt w IHOP-KC, gdzie Pan zaczął ją wyposażać.

„Połączyło nas powołanie do Izraela. Pobraliśmy się na Górze Oliwnej 7 miesięcy po tym jak się poznaliśmy.”

Para przez pewien czas przygotowywała się w Revive Israel do założenia zespołu w Hong Kongu. Ich służba dzieli się na 3 obszary: dynamicznie rozwijająca się kongregacja „Echad” (jeden), służba Revive Israel, której celem jest wyposażanie usługujących i biznes online „Revive Time” – w tym miesiącu ich piękne zegarki na rękę z mesjańskim zdobieniem są w specjalnej promocji. Zapoznaj się z ofertą i wesprzyj ich służbę.

watches

Post Estery – 9 marca

Wiele tysięcy ludzi z całego świata uczestniczyło niedawno wraz z Revive Israel w corocznym wydarzeniu online Post Estery. Dołączyli oni do wierzących w Izraelu reprezentujących 10 tutejszych kongregacji – była to prawdziwa manifestacja ciała Mesjasza jako Jednego Nowego Człowieka.

W tym czasie zjednoczonej modlitwy i wstawiennictwa, sprzeciwiliśmy się szerzącemu się antysemityzmowi, atakom na wartości biblijne i na lud Boży na całym świecie.

W tym roku modliliśmy się o przebudzenie i zbawienie Izraela, odnowę relacji między Żydami a Arabami, przebudzenie wśród narodów w ciele Mesjasza na całym świecie.

group

YeshuaChai.tv – najświeższe informacje

Aviram

Podczas lektury Nowego Przymierza Naama odczuła ostatnio namacalną moc Bożą. Skontaktowała się ze studiem YeshuaChai.tv i za jego pomocą nawiązała kontakt z wierzącymi ze swego sąsiedztwa. W tym miesiącu sześć innych osób zainteresowanych ewangelią zostało poinformowanych o pobliskich społecznościach wierzących, a piętnastu widzów poprosiło o Nowy Testament.

Misją YeshuaChai.tv jest „Dać każdemu Izraelicie szansę na poznanie prawdy o Jeszui w języku hebrajskim”. Ta dynamiczna platforma nadająca kręcone lokalnie produkcje 24/7, dotyka życia wielu Izraelitów.

„Codziennie potrzebujemy dużo modlitwy. Cenimy to, że w ramach partnerstwa z nami wstawiacie się za zbawienie dusz” – mówi Aviram, dyrektor YeshuaChai.tv.


Beit Netanel – projekt partnerski Revive Israel

“Gdy wszyscy usiedliśmy, Rachel wstała i złożyła świadectwo, odważnie głosząc dobrą nowinę o Jeszui po hebrajsku. Większość słuchających gości miała zapatrywania New Age. Byłem bardzo dotknięty jej silnym przekonaniem i otwartością na głoszenie ewangelii. Gdyby odczuwała bojaźń lub wstyd, nikt z tych ludzi nie usłyszałby prawdy, a tak słuchali i zostało zasiane ziarno!”

Jak wszędzie, również w kulturze Izraela przy zastawionym stole nawiązują się dyskusje na różne tematy. Projekt partnerski Revive Israel prowadzony przez Gilad i Rachel Netanelów wykorzystuje tego typu okazje. Para ta otwiera swe domy, jeden w Ein Kerem a drugi na południu, w celu goszczenia wielu ludzi o różnych doświadczeniach życiowych, stwarzając przyjazną, pełną akceptacji atmosferę. Podczas posiłku zadawane są pytania i większość rozmów jest kierowana na Jeszuę.

„Nasze wieczorne posiłki stały się sławne. Ludzie przechodzący ulicą przychodzą do nas, przedstawiają się i pytają kiedy moglibyśmy ich zaprosić. Bóg jest wspaniały!”

house
people
people

BOGU NIECH BĘDZIE WSZELKA CHWAŁA!


Jak powinniśmy żyć?

Dan

Dan Juster mówi o tym jak żyć w miłości i bojaźni Bożej w czasie gdy powrót Pana jest coraz bliżej.

Obejrzyj teraz!


Voltar