>
Inne artykuly

logo

Ożywienia Ministerstw Izrael

© 9.10 2020 Revive Israel

Newsletter – październik 2020

Drogi Przyjacielu Revive Israel,

PAN będzie schronieniem dla uciśnionego, Schronieniem na czas niedoli... – Ps 9:9

Po raz pierwszy w historii, większość publicznych uroczystości organizowanych podczas Świąt Jesiennych (III Mojżeszowa 23) została w Izraelu odwołana. Oznacza to, że spotkania w synagogach i zjazdy rodzinne zostały znacznie ograniczone lub zakazane. Powód? Alarmująca liczba zachorowań podczas drugiej fali COVID19, skutkująca zamknięciem całego kraju na czas nieokreślony.

Wasze modlitwy są teraz kluczowe, jako że pogarsza się stan zdrowia psychicznego i sytuacja ekonomiczna naszego kraju; w narodzie wzrasta złość i poczucie beznadziei.

fruit

Słowa samozatrudniającej się matki, która (ponownie) musi uczyć w domu czwórkę dzieci: „Czujemy się tak, jakbyśmy mieli głowę pod wodą.”

woman

Módl się, proszę, aby Duch Święty tchnął życie w ten naród – w każdego kto czuje się przytłoczony i bez sił; aby był to „Wyznaczony Czas”, w którym Izraelici będą szukać Jeszuy (zbawienia) jak NIGDY wcześniej.


Święta Jesienne na żywo – „Przygotowujemy mieszkanie”

W tym roku, na czas świąt jesiennych, wspólnie z naszą globalną rodziną Watchmen for the Nations, spotkaliśmy się na szczególnej modlitwie o to, aby w ziemskim Ciele Chrystusa zostało zbudowane miejsce, w którym zamieszka Bóg. Dzięki serii czterech cotygodniowych spotkań online, mogliśmy zobaczyć setki tysięcy ludzi z różnych plemion, narodów, pokoleń i języków, stających w jednym duchu i chcących wypełnić Boże święte cele jakie wyznaczył nam na ten kluczowy czas.

Pokuta w imieniu naszych narodów, deklaracje prorocze, pokora, cześć, miłość i uwielbienie od wschodu do zachodu, wpisały się w kontekst Świąt: Święta Trąb (Jom Teruach), Święta Pojednania (Jom Kippur), Namiotów (Sukkot) i Dnia Ósmego (Szmini Atseret).

Pomimo wstrząsów odczuwanych na całym świecie, Pan potężnie poruszał się w Swym Ciele, oczyszczając, jednocząc i wyposażając nas. Modlimy się, aby ten czas poświęcenia naznaczył nas, jako Jego ludzi, wiarą i miłością. Jesteśmy coraz bliżej Jego powrotu.

Aby obejrzeć 4-częściową serię (dostępną w wielu różnych językach), kliknij tutaj.


Nowa platforma uczniostwa i ewangelizacji Izraelitów

Youval i Valerie Yanay

Wszystko zaczęło się podczas koronawirusowych restrykcji dotyczących publicznych zgromadzeń. Razem z kilkoma innymi członkami Revive Israel i innymi znajomymi zaczęliśmy przekształcać niewielki obszar uprawny znajdujący się zaledwie kilkaset metrów od naszego biura, w nową platformę dla rodzimego uczniostwa i ewangelizacji wśród Izraelitów.

people

Nagle pojawiła się okazja do urzeczywistnienia wizji, którą mieliśmy od lat. Wraz ze Społecznością Revive Israel, z radością ogłaszamy Wam pomyślne ukończenie projektu „40 Dni Ognia”, który odbył się w sierpniu i wrześniu. Około dziesięć osób wzięło udział w przygotowanych w ciągu dnia działaniach, podczas gdy członkowie zespołu zajmowali się innymi czynnościami związanymi ze służbą. Nasze działania obejmowały uwielbienie, studium biblijne, pracę na farmie, obowiązki kuchenne i cotygodniowy czas służby wśród potrzebujących Izraelitów, np. bezdomnej parze z Tel Awiwu.

Czterdzieści dni to czas, który za jednym razem Mojżesz, Eliasz i Jeszua spędzili z Bogiem na pustkowiu. Pomimo temperatur przekraczających w niektóre dni 38˚C, ogień którego szukaliśmy nie był fizyczny. Modliliśmy się aby Boży ogień ogarnął nasze życie i aby Duch Święty poruszał się w naszym codziennym czasie uwielbienia i studiowania Słowa, a nawet podczas naszych codziennych działań wśród społeczności, gdy małe tarcia i irytujące sytuacje wystawiały nas na próbę i wydobywały z nas to, co nieświęte.

Yuri, jeden z uczestników, podzielił się z nami swoimi odczuciami: „Ostrzegano mnie, że praca na farmie będzie ciężka, ale okazało się, że był to naprawdę dobry czas. Nauczyłem się pracy kilofem i motyką oraz tworzenia upraw tarasowych – to sama łaska! Możliwość czynienia tego z radością i uśmiechem, pielęgnując jednocześnie relację z Bogiem i z Jego stworzeniem… Wow! Nie spodziewałem się tego. Nawet pobudka o 5 rano nie była taka uciążliwa. Podczas porannej pracy mieliśmy przerwy na wspólne dzielenie się Słowem Bożym przy kawie, podczas których wiele zrozumiałem. Wykopywanie starych korzeni z ziemi było jak pozbywanie się korzeni zła z mojego serca. Gdy obserwowałem jak Tal kruszy większe skały, przypomniałem sobie jak Słowo Boże może łamać wszelkie duchowe przeszkody w moim życiu (Jeremiasz 23:29). Chciałbym móc tak pracować przez kolejne 40 dni.”

P.S. Przekazujemy Wam ten raport z wielką radością. Już niedługo poinformujemy o kolejnych programach uczniostwa i ewangelizacji. Zapraszamy wszystkich, którzy mają to na sercu, aby przyłączyli się do naszej nowej platformy w charakterze patronów [tikkun.tv/40-days-of-fire/]. Szczególnie dziękujemy tym, którzy już zasiali w nią modlitwą i finansami!


Wieści z Beit Netanel

“W czasie, gdy ludzie martwią się o swoje przychody w związku z epidemią koronawirusa, dobrze jest wiedzieć, że nas Ojciec w Niebie nie jest tą sytuacją zaskoczony i że ma ją zupełnie pod kontrolą. Jest to również wspaniała okazja do pokazania ludziom Jego pokoju i miłości.” -  Rachel Netanel.

Gilad and Rachel

Gilad i Rachel ze służby Beit Netanel, z którą współpracujemy, mają wiele okazji do dzielenia się swą wiarą w tych trudnych czasach. Podczas ostatnich 2 miesięcy przyjęli w swych domach w Ein Karem i Tzukim co najmniej 5 grup i pojedynczych osób. Ponad 150 ludzi przewinęło się przez ich posiadłości i żaden z nich nie wyszedł bez usłyszenia przynajmniej części Ewangelii. Chwała Bogu!

house

Mają wiele historii, którymi się z nami dzielą. Pewnego wieczoru, podczas posiłku, Rachel tłumaczyła jak ważne znaczenie ma Mesjasz. Biblia mówi, że za grzech jest śmierć, choć rabini anulowali potrzebę składania ofiar. Niektórzy z gości zapytali: „Co musimy zrobić aby być zbawieni?” Wytłumaczyła więc, że muszą uwierzyć, wyznać grzechy i poprosić Boga aby pokazał im prawdę. Słuchaczom dało to do myślenia i zapytali, czy mogliby ich jeszcze odwiedzić! Proszę, módl się aby te nowe nasiona zakiełkowały w sercach tych cennych ludzi.

Syn Rachel – Chaim – dał ogłoszenie w lokalnej gazecie zapraszając całą wioskę i jej okolice do centrum artystycznego w Tzukim, gdzie posiada klinikę. Społeczności te, jako że żyją na pustyni, nie mają tylu opcji spędzenia wolnego czasu co ludzie z miasta. Nie mają w pobliżu supermarketów, synagog czy restauracji. Jeśli otworzysz coś w takiej okolicy, przyjdą wszyscy.

village

„Przygotowaliśmy mnóstwo kuskusu. Przyszła ponad setka ludzi! Gdy już wszystkim zaserwowaliśmy jedzenie, usiedliśmy razem i podzieliliśmy się naszym świadectwem o Jeszui. Większość tych ludzi jest świecka – porzucili judaizm i są otwarci na wszelaką duchowość.”

Módl się wraz z nami, aby Boże Słowo padło na ŻYZNĄ GLEBĘ i spełniło swój cel.


Poznaj nasz zespół: Greta Mavro

Great

Greta – emisariuszka z ramienia Tikkun-Revive, została wychowana w żydowskiej społeczności w Nowym Jorku. Jej rodzina wywodzi się z terenów Grecji i Cypru. Bóg potężnie się jej objawił w 1982 roku i przeniósł z królestwa ciemności do królestwa światłości. Parę lat później doświadczyła niezwykłego spotkania z Jezusem jako ŻYDOWSKIM Arcykapłanem, który przyjął na Siebie grzechy zarówno Żydów jak i pogan. Po wielu latach pobytu w Izraelu, Pan posłał ją celem wsparcia zjednoczenia się Żydów i Greków (pogan) w jednego nowego człowieka. Do dziś służy Bogu w Grecji.

„Widzę jak Jafet przychodzi do namiotów Sema i jak dochodzimy do pełni pogan, co wywoła zazdrość w Izraelu, w wyniku której cały Izrael zostanie zbawiony. Bóg zaczął wypełniać te prorocze słowa w tym regionie poprzez apostoła Pawła, a kończy je wypełniać w naszych czasach. Ja i mój zespół jesteśmy w Grecji po to, aby budować Boże Królestwo w tym właśnie Duchu – chcemy widzieć jego manifestację w fizycznym wymiarze. Odnieśliśmy już wiele zwycięstw .”

map

Greta wyjaśnia, że na wschodnim obszarze Morza Śródziemnego toczy się zacięta walka. Muzułmańska Turcja usiłuje przeszkodzić temu zjednoczeniu budując najdłuższy rurociąg gazowy na świecie. Bóg islamu objawia się jako bóg inwazji i podboju. Bóg Izraela objawia się jako Bóg przymierza i obietnicy. Duch islamu mówi: „Jeśli podbijemy tę ziemię, jest nasza.” Bóg Izraela mówi: „Jeśli obiecuję wam tę ziemię, jest wasza.”. Ziemię obejmuje się w posiadanie na podstawie obietnicy, nie podboju i inwazji.

Módl się, proszę, o Gretę i jej zespół – o to aby Boże cele wypełniły się na tych biblijnych terenach, ku Jego chwale.


“Bóle porodowe” – Ron Cantor

book

W marcu 2020, w momencie, gdy ludzie zdawali sobie sprawę, że koronawirus istnieje naprawdę, i że może siać spustoszenie, wyraźnie usłyszałem w modlitwie słowa: „BĄDŹ GOTOWY”. Od razu wiedziałem, że Bóg chciał mi powiedzieć: Zbliżają się ciężkie dni. Instynktownie otwarłem Mateusza 24, gdzie Jeszua naucza o czasach ostatecznych. Uderzył mnie werset 8: „Ale to wszystko będzie dopiero początkiem bólów porodowych.”

Bóle porodowe przychodzą falami. Gdy już wszyscy myśleli, że sytuacja z Covid-19 zaczyna się normować, wirus zaatakował od nowa. Są to jednak lekkie skurcze w porównaniu do tego, co ma nadejść.

Przez następne dwa miesiące Bóg zaczął umieszczać w moim duchu rozdziały książki. Jest to jednak coś więcej niż książka – to podniesienie na duchu, ale też poważne ostrzeżenie przed nadchodzącym czasem. Jeśli uchwycisz się tego przesłania, może uratować twoją duszę… dosłownie. Zza horyzontu wyłania się wielkie przebudzenie, ale i prześladowania. Co smutne, większość nie jest na nie przygotowana.

To dlatego napisałem „Bóle porodowe” – aby ostrzec ludzi i ponaglić ich, aby się przygotowali, tak abyśmy wszyscy mogli być odpowiednio wyposażeni.  Dla tego, który uchwycił się krzyża i umarł dla siebie samego, czasy ostateczne będą ekscytującym czasem. Dla tego, kto chce zachować swoje życie, będzie to przerażający czas. Sam Jezus powiedział: „ wielu odejdzie od wiary.” Nie chcę, abyś był jednym z nich!

Zamów swój egzemplarz klikając tutaj.

BOGU NIECH BĘDZIE WSZELKA CHWAŁA!


Inne artykuły